Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

pio2a

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O pio2a

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam. Najlepiej załatwić to poprzez darowiznę. Wystarczy się umówić do notariusza. Nie trzeba tego faktu zgłaszać do Urzędu Skarbowego ponieważ potwierdzeniem darowizny jest akt notarialny. Darowizna z ojca na syna nie podlega opodatkowaniu. W następnej kolejności trzeba zgłosić ten fakt do Wydziału Ksiąg Wieczystych.
 2. Sprawa ma się tak, że działka nadal jest własnością przyszłego teścia, który jest rolnikiem. Nie robimy w zakresie przeniesienia własności żadnych ruchów, żeby nie zamykać sobie żadnej możliwej furtki jak np. zabudowa zagrodowa/siedliskowa, wydzielenie mniejszej działki i jej przekształcenie w budowlaną. Na zaktualizowanym MPZP z 2019 roku działka była zaznaczona kolorem białym, czyli jak wywnioskowałem, nie objęta planem. Wszystko wydawało się proste - wystąpienie do UG/UM o wydanie warunków zabudowy i wniosek o wyłączenie z działalności rolniczej itp. Wykonałem telefon do UG/UM gdzie po kilk
 3. Witam, Wraz z narzeczoną posiadamy działkę rolna o powierzchni około 9500 mkw, która jest zlokalizowana w granicach administracyjnych miasta. Zgodnie z art. 10a Ustawy o Ochronie Gruntów Rolnych i Leśnych, działki zlokalizowane na terenach miejskich, z mocy tej ustawy są odrolnione. Dodatkowo teren jest objęty MPZP, na którym przedmiotowa działka jest opisana jako grunty rolne. Chcemy jak najszybciej rozpocząć budowę domu, jednak nie wiemy jak w opisanej sytuacji postępować. Bardzo prosimy o poradę osoby, które miały podobny problem lub wiedzę jak go rozwiązać.
×
×
 • Utwórz nowe...