Skocz do zawartości

qbit

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

qbit's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. Jeżeli ktoś jest z branży to ok, bardziej myślę o 'szfagrach" z flaszką w ręku i sytuacji typu " co nie zrobimy jak zrobimy "
 2. Polecam użyć gotowej masy, nie ma różnicy pomiędzy gotowcem a sproszkowaną, tyle że mniej bałaganu na budowie jest przy gotowych masach. Co do marki mogę polecić mastermas , przy umiejętnym czyszczeniu odpowiedną maszyną praktycznie nie pyli .
 3. Rekuperacja to podstawa dla nowoczesnego domu, przy grawitacyjnej wentylacji 70% ciepłego powietrza jest usuwane z domu bez jego odzysku, ci za tym idzie tracimy je bezpowrotnie wraz z pieniędzmi które przeznaczyliśmy na jego ogrzanie. Do tego dochodzą kominy które zawsze po czasie generują problemy , a to trzeba kominiarza co jakiś czas , a to klinkier odpadnie za 10 lat , to znowu masa gdzieś puści i będzie zaciekać itd. Dobrodziejstwem rekuperacji jest natomiast odzysk ciepła z wymienianego powietrza nawet w 96 % , co Za tym idzie to oszczędność , jednak najważniejszym atutem tej instalacji są rzeczy o których się nie wspomina przy sprzedaży. Po pierwsze poranne wstawanie gdy w pokoju po nocy jest mało fajne powietrze, przy rekuperacji jest ono wymieniane zanim wstaniemy ( poranne wietrzenie 20 minut ) , po drugie suszenie prania w domu - na rano jest zawsze suche a wilgoć zostaje wyprowadzona z budynku. Po trzecie mokre okna dachowe i w pokojach na dolnym odcinku , przy instalacji ten problem nie istnieje po czwarte i naj najważniejsze smog - w urządzeniach są filtry klasy PM5 i 50%?syfu mniej dostaje się do naszego domu a to ogromna różnica , efekt widać i czuć przy wymianie filtrów - śmierdzą sadzą po zimie o to przeraża na myśl o tym co mogliśmy wdychać .
 4. To jak najbardziej uczciwa cena za wykonanie jeżeli chodzi o prawdziwą firmę.
 5. 50 zł kosztuje wówczas gdy robi się całą nieruchomość kompleksowo. Jeżeli elektryk ma przyjechać do czyjegoś domu, rozkuć ściany zarobić puszki i podokładać kable i zaszpachlować to tak żeby śladu po tym nie było to niestety cena jest adekwatna do wykonanej pracy.
 6. To cena normalna rynkowa, jeżeli ktoś płaci podatki i ma zatrudnionych ludzi to ciężko żeby to kosztowało mniej. Ze szwagrami zawsze wyjdzie taniej jednak ciężko tu mówić o jakiejś precyzji wykonania lub o tym czy praca została wykonana poprawnie z punktu widzenia technologii, tzn. czy nie odpadnie nic za dwa lata itp.
×
×
 • Utwórz nowe...