Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

piotr.por

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O piotr.por

 • Ranga
  Początkujący
 1. Witam, Przepraszam, że odkopuję temat, działki są wcielone w jedną księgę i wciąż stanową oddzielne działki ewidencyjne, teraz mam jeszcze 2 pytania: 1. Czy jeżeli uda się je połączyć geodezyjnie (o ile w ogóle jest taka możliwość) to czy będzie to działka rolno-budowlana? I czy wtedy będzie można się starać o warunki zabudowy? 2. Czy jeżeli uda mi się uzyskać dla działki rolnej RIVb warunki zabudowy (bez łączenia geodezyjnego) i zostanie wydzielona z niej część pod dom to czy mogę wybudować dom pomiędzy tymi działkami? Przechodzący przez 2 działki np 50%/50%, a nie na granicach
 2. Dziękuję bardzo za link. Projekt który wybraliśmy to ten: https://www.extradom.pl/projekt-domu-ua34v1-WCB1049 Nawet jeśli odejmę 4m z przodu i dom będzie na granicy działki (wyjście z domu, garaż bezpośrednio na sąsiednią działkę) to według projektu wciąż nie wystarczy miejsca (13,89m potrzebne) jeśli liczyć łącznie z tarasem bo tak jest w projekcie. Zgaduję, że trzeba by ten projekt zaadaptować i zmienić wielkość tego tarasu o metr / dwa?
 3. Dzięki za odpowiedź. Niestety budowa nowego domu na fundamentach starego nie wchodzi w gre, dom miał być usytuowany po lewej stronie działek. Co do wąskich działek - sprawdzę temat czy faktycznie mogę coś podziałać - dzięki za pomysł A co jeśli po połączeniu wystąpiłbym do urzędu o określenie warunków zabudowy i okazało by się że w części rolnej jest x% przeznaczenia pod zabudowę? - Wtedy problem znika prawda? Ewentualnie dostałem informację, że w przypadku braku miejsca na zabudowę mógłbym zgłosić prośbę o zmianę przeznaczenia części gruntu.
 4. Obie działki są dość wąskie przez co bardzo ciężko cokolwiek na nich wybudować (budowlana w najszerszym miejscu ma 12,5m). Działki mają około 820-860 m2 każda. Pomysł był taki: Połączyć działki w jedną aby powiększyć ich łączną szerokość i zyskać możliwość wybudowania domu którego projekt wybrałem.
 5. Witam, Bardzo dziękuję za odpowiedz. Jeśli dobrze rozumiem, po połączeniu działek (przepisaniu do jednej księgi wieczystej u notariusza [dostałem informacje że bez problemu możemy tak zrobić na jednym spotkaniu]) będę musiał wykonać dodatkowo geodezyjne połączenie działek tak? Działki nie są objęte MPZP.
 6. Witam, Jestem właścicielem 2 działek które sąsiadują ze sobą: Działka rolna, grunty orne RivB Działka budowlana zabudowana budynkiem mieszkalnym (do rozbiórki) Chciałbym połączyć te działki poprzez wcielenie jednej z nich do księgi wieczystej drugiej. Następnie na już połączonej działce chciałbym wybudować dom. Czy będzie różnica jeśli wcielę działkę budowlaną w księgę wieczystą działki rolnej? Czy może powinienem zrobić odwrotnie i wcielić działkę rolną do księgi wieczystej działki budowlanej? Zastanawiam się jaki wpływ będzie to miało na pozwolenia
×
×
 • Utwórz nowe...