Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Radecki

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Radecki

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za odpowiedź. Generalnie dwufunkcyjny wybrałem z uwagi na prostotę obsługi i miejsce. Wszystko w 1 miejscu.
 2. A dlaczego nie dwufunkcyjny? Poza tym chciałbym jedynie wiedzieć jakie konsekwencje może mieć w tym przypadku wyrzucenie odpowietrzników z pionu?
 3. Wymieniam piec na nowy gazowy dwufunkcyjny i grzejniki z żeliwnych na aluminiowe. Ponieważ instalacja jest poprowadzona w ścianach mam mało estetyczne rewizje z odpowietrznikami. Mniej więcej na połowie wysokości ściany, wszędzie mniej więcej na ten samej wysokości. Każdy pion ma osobny odpowietrznik. Do tej pory to się sprawdzało, ale nowe grzejniki będą miały indywidualne odpowietrzniki. Chciałbym więc rozkuć ściany i wyrzucić część rur ponad grzejnikami wraz z odpowietrznikami.
 4. Cześć, Podgrzewam C.W.U gazem na potrzeby kuchni i łazienki. Kotłownia jest w piwnicy, a łazienka na 1 piętrze. Kuchnia jest na parterze. Wszystkie pomieszczenia mniej-więcej jedno nad drugim. W łazience długo czeka się na ciepłą wodę. Pomyślałem o cyrkulacji, tak aby w rurach nie stała zimna woda, ale wydaje mi się, że może to być nieopłacalne z uwagi na zużycie gazu. Co byście zrobili w takiej sytuacji? Jest sens robić curkulację, czy można problem rozwiązać w inny bardziej sensowny sposób?
 5. Cześć, Chciałem zapytać czy w starym piecu węglowym (tzw. kopciuchu), w którym ludzie palą czym popadnie można także palić ekogroszkiem? Jakie miałoby to konsekwencje i jeśli to możliwe - dlaczego ludzie wymieniają piece (nie licząc wyższej sprawności i podajnika) zamiast zmienić jedynie paliwo?
 6. Cześć, Posiadam miedzianą instalację C.O. położoną pod tynkiem. Posiadam kilka pionów w pokojach. W ścianie na połowie wysokości mam drzwiczki rewizyjne a za nimi odpowietrznik. Wygląda to mało estetycznie w takim pomieszczeniu jak pokój. Czy po wymianie starych żeliwnych grzejników na nowe aluminiowe z odpowietrznikami taki odpowietrznik w pionie będzie nadal konieczny albo w znaczący sposób ułatwi odpowietrzanie instalacji? Najchętniej pozbyłbym się odpowietrzników w pionie, tylko nie jestem pewien czy nie wpłynie to negatywnie na cała instalację C.O.?
×
×
 • Utwórz nowe...