Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Marecki12

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Marecki12

 • Ranga
  Początkujący
 1. Nawet przy tak małym spadku jak w moim przypadku poniżej 10stopni .
 2. Tak wiem mogę kupić gotowca to nie jest problem tylko że poprzednik pisał że w moim przypadku potrzebny jest wysoki a tutaj już problem z zakupem na aukcjach. Dlatego pytałem czy mogę zastosować rurę pcv z oczywiście z odpowiednim zakończeniem .
 3. Proszę o pomoc w kwestii doboru kominków czy z pcv, jakie zakończenie.
 4. Czy taki wywietrznik połączony z rurą PCV zda egzamin ? Z racji tego że w moim przypadku wymagany jest dość wysoki kominek (na aukcjach internetowych nie za bardzo coś jest o odpowiedniej wysokości) pomyślałem sobie że wpuszczę rurę pcv przez osb około 1metr ponad poszycie dachu, uszczelnię przy połączeniu z membraną bitumiczną na to blacha trapez na łatach -kontrłatach , na to blacha nierdzewna 35x35 (taka maskownica na wycięty otwór w trapezie) z otworem na rurę z uszczelnieniem .Nawet jak mi coś przecieknie to zostanie odprowadzone po warstwie czyli po papie bo poniższe połączenie będzie us
 5. Mam jeszcze problem co dać na osb, jest tak wielki wybór, jedni mówią membrana, inni papa ,rozsądek podpowiada mi papa ale jaka, nie jestem expertem w dziedzinie pokryć, czym więcej czytam tym mam większy problem z wyborem. Znalazłem cos takiego tylko czy to ma sens ?
 6. Ok zrobię tak; osobno kominki do wentylacji przestrzeni papa -blacha, przepust tylko przez blachę w najwyższej części dachu, tylko ile takich kominków i czy też muszą być wysokie?. Osobno do wentylacji pustej przestrzeni czyli wełna - osb przepust przez blachę -papę - osb tylko ile poniżej płyty osb i ile sztuk na całej długości ? Dodatkowo załączyłem szkic być może udało by mi się wpuścić kolana fi 110 pcv w ścianę uniknął bym obróbki połączenia z poszyciem wierzchnim tylko czy to zda egzamin? ?
 7. Jeśli bym zastosował to rozwiązanie z nie do końca położana płytą osb około 7-10 cm od ściany sąsiada, przykryłbym to paskiem papy z pozostawieniem szczeliny na przepływ powietrza i zamontował kominki w otworach wyciętych tylko w samym poszyciu końcowym w moim przypadku blacha trapez t14 czy by to wystarczyło?. Co do pustej przestrzeni to przy okapie między krokwiami będą wloty powietrza prostokątne kratki siatka stal nierdzewna 4x50 cm na każdej parze krokwi, czyli na całej długości będzie 10 takich kratek . Czy musze wyciąć otwory również w papie płycie i kominek wpuścić poniżej płyty osb
 8. Może takie rozwiązanie w moim przypadku było by lepsze ? W tym przypadku skropliny z kominka nie wędrowały by bezpośrednio no pustej przestrzeni tylko spływały by po membranie bitumicznej. To rozwiązanie stosuje się do połaci dwuspadowych czy w moim przypadku z jednym spadem to się sprawdzi ?
 9. Które rozwiązanie było by lepsze ? te 1 obawiam się śniegu i zacinającego deszczu no chyba że bym dobrze zabezpieczył, lub wylot podniósł bym wyżej ,2 natomiast czy kominek musi być wyższy niż ściana sąsiada, i na pewno będą się pojawiać skropliny które będą wędrować na wełnę. Dodatkowo chcę powiększyć te cztery istniejące kratki wentylacyjne ,i po przeciwległej ścianie zrobić cztery kolejne .
 10. Dołączyłem zdjęcie połaci dachowej od strony 4 kratek wentylacyjnych
 11. Co do otworów w bocznych w ścianach to tak jak pisałem w poprzedniej wiadomości są 4 sztuki wymiary 15x8 cm lecz 2 są poniżej wełny na stropie ale co z tego jak na ścianie na przeciwko nie ma żadnego. Z powodowane jest to tym że za ta ścianą jest podobne pomieszczenie z ta różnicą że nie ma już ściany sąsiada i w pasie rynnowym są wstawione rurki pcv fi 50 8 sztuk a w górnej części belek stropowych są przepusty miedzy belkami na całej długości , powietrze uchodzi na klatkę schodowa do następnych pomieszczeń, nic się tam nie dzieje nie ma wilgoci nie jest wyczuwalny grzyb.
 12. Dziękuję bardzo za cenne wskazówki. Dołączyłem szkic z zamiarem wykonania połaci dachowej. Z racji tego że nie mogę wykonać wylotów powietrza w ścianie , wykonam dodatkowa zabudowę co odprowadzi wilgoć z przestrzeni miedzy wełna a dachem i miedzy papą a blachą. Tylko nie do końca wiem czym pokryć osb, oczywiście z delatacją, czy deskowanie z przerwami około 4 cm No i pozostała opcja przykrycia papa czy membrana? Proszę poprawcie mnie jeśli nie do końca dobry pomysł całej realizacji. Jeszcze raz bardzo dziękuje.
 13. Wydaje mi się że pochylenie to między 17-19 stopni dziś zrobię zdjęcie i załączę do wiadomości. Tak sobie myślałem że od krokwi do krokwi dam sznurek aby membrana wysoko paroprzepuszczalna nie zwisała obawiam się że rozstaw krokwi jest zbyt duży i bez sznurka może zwisać i skropliny nie będą odprowadzane rozstaw krokwi 80-90 no tak ktoś zrobił. No chyba że zrezygnuje z foli i płyta osb ,papa, łaty, kontrłaty ,blacha.
 14. Witam serdecznie Zasięgałem rad u wielu specjalistów sam już nie wiem co mam zrobić. Naświetlę po krótko mój problem. Dwa lata temu robiłem remont piętra , wymieniłem belki stropowe, wypełniłem wełną mineralną od spodu profil między profilem a belką też wełna na przemian, aby wyeliminować mostki termiczne ,na profilu przykleiłem paro izolację łączenia połączone taśmą, przy ścianie klejem dedykowanym do systemu paraizolacji. Nad wełną mam pustą przestrzeń dach jednospadowy czyli między górną częścią wełny a dachem w najwyższym miejscu około 60cm w najniższym około 10 cm. Na zewnątrz
×
×
 • Utwórz nowe...