Skocz do zawartości

Marecki12

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Marecki12's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Tak wiem mogę kupić gotowca to nie jest problem tylko że poprzednik pisał że w moim przypadku potrzebny jest wysoki a tutaj już problem z zakupem na aukcjach. Dlatego pytałem czy mogę zastosować rurę pcv z oczywiście z odpowiednim zakończeniem .
  2. Proszę o pomoc w kwestii doboru kominków czy z pcv, jakie zakończenie.
  3. Czy taki wywietrznik połączony z rurą PCV zda egzamin ? Z racji tego że w moim przypadku wymagany jest dość wysoki kominek (na aukcjach internetowych nie za bardzo coś jest o odpowiedniej wysokości) pomyślałem sobie że wpuszczę rurę pcv przez osb około 1metr ponad poszycie dachu, uszczelnię przy połączeniu z membraną bitumiczną na to blacha trapez na łatach -kontrłatach , na to blacha nierdzewna 35x35 (taka maskownica na wycięty otwór w trapezie) z otworem na rurę z uszczelnieniem .Nawet jak mi coś przecieknie to zostanie odprowadzone po warstwie czyli po papie bo poniższe połączenie będzie uszczelnione bitumicznie i nie będzie możliwe aby coś dostało się do pustej przestrzeni na wełnę tam zresztą dam folie wysoko paroprzepuszczalną. Czy tak będzie ok?
  4. Mam jeszcze problem co dać na osb, jest tak wielki wybór, jedni mówią membrana, inni papa ,rozsądek podpowiada mi papa ale jaka, nie jestem expertem w dziedzinie pokryć, czym więcej czytam tym mam większy problem z wyborem. Znalazłem cos takiego tylko czy to ma sens ?
  5. Ok zrobię tak; osobno kominki do wentylacji przestrzeni papa -blacha, przepust tylko przez blachę w najwyższej części dachu, tylko ile takich kominków i czy też muszą być wysokie?. Osobno do wentylacji pustej przestrzeni czyli wełna - osb przepust przez blachę -papę - osb tylko ile poniżej płyty osb i ile sztuk na całej długości ? Dodatkowo załączyłem szkic być może udało by mi się wpuścić kolana fi 110 pcv w ścianę uniknął bym obróbki połączenia z poszyciem wierzchnim tylko czy to zda egzamin? ?
  6. Jeśli bym zastosował to rozwiązanie z nie do końca położana płytą osb około 7-10 cm od ściany sąsiada, przykryłbym to paskiem papy z pozostawieniem szczeliny na przepływ powietrza i zamontował kominki w otworach wyciętych tylko w samym poszyciu końcowym w moim przypadku blacha trapez t14 czy by to wystarczyło?. Co do pustej przestrzeni to przy okapie między krokwiami będą wloty powietrza prostokątne kratki siatka stal nierdzewna 4x50 cm na każdej parze krokwi, czyli na całej długości będzie 10 takich kratek . Czy musze wyciąć otwory również w papie płycie i kominek wpuścić poniżej płyty osb w tym przypadku uszkodzę i papę i płytę będą nieszczelności wolałbym tego uniknąć. Czy kominki wystarczy wystawić poza ścianę sąsiada czy faktycznie maja mieć 1,5m wysokości. Białe kółko to miejsce umocowania kominka mogę przesunąć w górę lub w dół , przejście kominka tylko w samym poszyciu blacha trapez t14, nie uszkadzając papy, ani płyty tylko czy to wystarczy.
  7. Może takie rozwiązanie w moim przypadku było by lepsze ? W tym przypadku skropliny z kominka nie wędrowały by bezpośrednio no pustej przestrzeni tylko spływały by po membranie bitumicznej. To rozwiązanie stosuje się do połaci dwuspadowych czy w moim przypadku z jednym spadem to się sprawdzi ?
  8. Które rozwiązanie było by lepsze ? te 1 obawiam się śniegu i zacinającego deszczu no chyba że bym dobrze zabezpieczył, lub wylot podniósł bym wyżej ,2 natomiast czy kominek musi być wyższy niż ściana sąsiada, i na pewno będą się pojawiać skropliny które będą wędrować na wełnę. Dodatkowo chcę powiększyć te cztery istniejące kratki wentylacyjne ,i po przeciwległej ścianie zrobić cztery kolejne .
  9. Dołączyłem zdjęcie połaci dachowej od strony 4 kratek wentylacyjnych
  10. Co do otworów w bocznych w ścianach to tak jak pisałem w poprzedniej wiadomości są 4 sztuki wymiary 15x8 cm lecz 2 są poniżej wełny na stropie ale co z tego jak na ścianie na przeciwko nie ma żadnego. Z powodowane jest to tym że za ta ścianą jest podobne pomieszczenie z ta różnicą że nie ma już ściany sąsiada i w pasie rynnowym są wstawione rurki pcv fi 50 8 sztuk a w górnej części belek stropowych są przepusty miedzy belkami na całej długości , powietrze uchodzi na klatkę schodowa do następnych pomieszczeń, nic się tam nie dzieje nie ma wilgoci nie jest wyczuwalny grzyb. Co do rozpiętości dachu to wzdłuż belek stropowych około 6 m, a między ściana z czterema kratkami a ściana bez otworów to około 10 m. Różnica wysokości między krańcami dachu przy pasie rynnowym między góra wełny a płytą wiórową na dachu to 20 cm w górnej części dachu od wełny do płyty około 80 cm. Co do blachy trapezowej to jak najbardziej odwrotnie, po prostu tak naszkicowałem. Co do wlotu do pustej przestrzeni to z racji tego że krokwie nie są w stanie zadowalającym chcę dokręcić kolejne z podniesieniem o około 4 cm gdzie potem przykręcę płytę i stworzę szczelinę wlotowa nawet na całych długościach między belkami jeśli będzie taka potrzeba, oczywiście zasłonie drobną siatką przeciw owadom. Co do wylotu, to przy murze sąsiada na całej długości zostawię około 10 cm krokwie bez płyty, zrobię konstrukcje z osb powycinam otwory np 10x35 cm na całej długości równie dobrze mogę na górze zabudowy wyciąć otwory na kominki . tym sposobem odprowadzę powietrze z pustej przestrzeni. Co do wlotu pod pokryciem ;to przy pasie rynnowym na osb przyjdzie kontrłata , mogę dac wyższa kontrłate zwiększę w tedy szczelinę wlotu powietrza będzie tak na całej długości pasa rynnowego oczywiście siatka ochronna przed ptakami gryzoniami .Wylot w zabudowie tak jak wylot z pustej przestrzeni Czy membrana na wełnie jest wymagana ? wełna nie jest równo ułożona więc kładąc ja zmieni się przestrzeń ,najbardziej problemem jest pas rynnowy jest już bardzo nisko nawet w tej chwili wełna w niektórych miejscach dotyka płyty wiórowej gdzie nie powinna. .
  11. Dziękuję bardzo za cenne wskazówki. Dołączyłem szkic z zamiarem wykonania połaci dachowej. Z racji tego że nie mogę wykonać wylotów powietrza w ścianie , wykonam dodatkowa zabudowę co odprowadzi wilgoć z przestrzeni miedzy wełna a dachem i miedzy papą a blachą. Tylko nie do końca wiem czym pokryć osb, oczywiście z delatacją, czy deskowanie z przerwami około 4 cm No i pozostała opcja przykrycia papa czy membrana? Proszę poprawcie mnie jeśli nie do końca dobry pomysł całej realizacji. Jeszcze raz bardzo dziękuje.
  12. Wydaje mi się że pochylenie to między 17-19 stopni dziś zrobię zdjęcie i załączę do wiadomości. Tak sobie myślałem że od krokwi do krokwi dam sznurek aby membrana wysoko paroprzepuszczalna nie zwisała obawiam się że rozstaw krokwi jest zbyt duży i bez sznurka może zwisać i skropliny nie będą odprowadzane rozstaw krokwi 80-90 no tak ktoś zrobił. No chyba że zrezygnuje z foli i płyta osb ,papa, łaty, kontrłaty ,blacha.
  13. Witam serdecznie Zasięgałem rad u wielu specjalistów sam już nie wiem co mam zrobić. Naświetlę po krótko mój problem. Dwa lata temu robiłem remont piętra , wymieniłem belki stropowe, wypełniłem wełną mineralną od spodu profil między profilem a belką też wełna na przemian, aby wyeliminować mostki termiczne ,na profilu przykleiłem paro izolację łączenia połączone taśmą, przy ścianie klejem dedykowanym do systemu paraizolacji. Nad wełną mam pustą przestrzeń dach jednospadowy czyli między górną częścią wełny a dachem w najwyższym miejscu około 60cm w najniższym około 10 cm. Na zewnątrz budynku zostawiłem rewizor aby muc czasem zajrzeć do środka i sprawdzić czy nic niepokojącego się tam nie dzieje służy też to wentylacji pustej przestrzeni między dachem a wełną . Co do dachu około 10 lat temu robiłem remont na krokwie dałem płytę wiórową no taką miałem mój błąd na to papa po dwóch latach zaczęło przeciekać mały kąt pochylenia połaci dachowej więc położyłem kontrłaty ,łaty i blacha. Wtedy jeszcze strop poniżej nie był dobrze ocieplony nawet pod wełną nie było paroizolacji. W tedy już od spodu dachu na płycie pojawiały się plamy pleśni ale wełna była sucha. Około miesiąca temu zaniepokoiła mnie plama w salonie na stropie postanowiłem zajrzeć przez rewizor tam do pustej przestrzeni to co zobaczyłem to masakra cała płyta od spodu jak i krokwie zapleśniałe, na powierzchni wełny widoczna rosa ale nie we wszystkich miejscach wydaje mi się że za słaba wentylacja pustej przestrzeni między wełną a dolna częścią dachu. Myślę też że zamiast płyty wiórowej bardziej sprawdziła by się membrana paroprzepuszczalna odprowadziła by w jakimś stopniu wilgoć a na tą chwilę płyta zatrzymuje i do tego kumuluje .Co do wentylacji pustej przestrzeni to jest ten jeden rewizor z kratką 10na 10 cm na drugiej ścianie są cztery tylko że trochę zaniżone poniżej wełny na stropie, w dachu są cztery kominki tylko że jak przyszła blacha zostały usunięte otwory zostały lecz przykryte blachą. N wiosnę planuję to wszystko zerwać to znaczy górną część pustej przestrzeni czyli tą płytę wiórową . Myślałem o położeniu membrany bezpośrednio na krokwiach tylko się zastanawiam czy przy tak małym spadku skropliny z blachy będą spływać po membranie , potem kontrłata, łata ,blacha trapez . Od pasa rynnowego na całej długości kratki jak i u szczytu dachu. To już wiem że muszę wykonać swobodny przepływ powietrza miedzy wełną a membraną no i między membrana a blachą. Tylko czy zimne powietrze może dopływać do wełny ? czy tylko wentylacja nad membraną czy może inne rozwiązanie a może płyta osb zamiast membrany .Proszę poprawcie mnie jeśli nie jest to poprawne.
×
×
  • Utwórz nowe...