Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

szuka info

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez szuka info

 1. Dzień dobry, mam dylemat, który chciałbym rozwiązać. Ociepliłem strych wełna oraz folia paroizolacyjna - jak na rysunku. Po bokach dałem dwie warstwy wełny a na górze jedna. Ta folią zakryłem również belkę wspomagającą oraz krokwie. Czy tak może być czy muszę belki odkryć żeby oddychały, żeby potem nie było tam żadnej pleśni i belka nie zgniła itd.
 2. Tak właśnie myślałem i będę musiał to w poniedziałek zrobić. Czyli pełna wentylacja. Zobaczymy jakie spotkam trudności ale póki co bardzo dziękuje za pomoc. TO BYŁA CENNA INFORMACJA. Jeszcze tylko likwidacja pleśni czym to potraktować..?
 3. Oto rysunek. Odkryliśmy dzisiaj że wełna bardzo przylega do desek zamiast mostka termicznego (wentylacji) który był zrobimy między wełna a deskami. Tego nie ma. Wełna przylega mocno do desek. Jutro mam zamiar zrobić dziury w bocznych ścianach szczytowych i w kominie który przechodzi przez ten strych aby był przewiew. Tylko jak pozbyć się tej pleśni czy ona mocno szkodzi. Dostęp jest ciężki w niektóre miejsca.
 4. Nie wszystko zrozumiełem ale opisze to tak. W sumie wentylacji jako takiej nie ma jedynie jest właz na dach i w sumie na tym koniec. Na tych deska które są na krokwiach leży podwójna papa i jest położona blacha. To cała konstrukcja. Nie wiem co teraz zrobić.. Jak z tego wybrnąć ... dzisiaj to wszystko zauważyłem dopiero...
 5. Proszę o pomoc i poradę, Mam strych wysoki. Podzieliłem go kilka lat temu na 2 części. Dolna część jest ocielona 2x wełna i dana folia, odstęp na dachu deskowanego pokrytego papą 2cm. Natomiast druga część strychu jest pozostawiona "goła". Tak jak był zbudowany dom. I tutaj jet problem bo pojawiła się pleśń na tych deskach i między deskami kropelki wody. Jak się tego pozbyć i jak to zrobić dobrze i kiedy i w jaki sposób... Proszę o poradę bo kiepsko to wygląda póki co. Dziękuje Tomek
×
×
 • Utwórz nowe...