Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

O3M

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O O3M

 • Ranga
  Początkujący
 1. Właśnie dlatego chciałem się zorientować czy w ogóle możliwa jest budowa domu i wydzielenie mojej części działki. Ale cóż, teraz przynajmniej wiem na czym stoję i tak jak piszesz trzeba będzie zdecydować się na odkupienie udziałów lub sprzedaż działki, skoro praktycznie nie da się nic samodzielnie na niej postawić.
 2. Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Uściślając kwestę współwłaścicieli bo nie napisałem dokładnie, to oprócz mnie jest ich jeszcze dwóch, lecz nie są w tym momencie zainteresowani budowaniem czegokolwiek na swojej części. Tak więc niestety ale opcja z bliźniakiem odpada.
 3. Witam, mam pytanie dotyczące podziału działki, w której posiadam współwłasność (1/3). Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada, że min. wielkość działki to 1500m2 bez możliwości podziału przed zabudowaniem. I dokładnie taką wielkość posiada. Chciałby postawić na niej dom (spełniający warunki zabudowy) i następnie wydzielić działkę, dodam jeszcze że jest w tej chwili niezabudowana. Zgodnie z art. 95 ustawy o gospodarce nieruchomościami jest możliwość "wydzielenia działki budowlanej, jeżeli budynek został wzniesiony na tej działce przez samoistnego posiadacza w dobrej wierze". Cz
×
×
 • Utwórz nowe...