Skocz do zawartości

AdamA74

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez AdamA74

  1. Dnia 14.12.2019 o 14:01, bajbaga napisał:

    Od marca 2019r. owszem.

    Własnie te przepisy, z marca tego roku, dopuszczają minimalną wysokość 2,2 m 

     

    A co z łazienką, czy niezbędna jest dysponowanie pomieszczeniem higieniczno-sanitarne dostępnym dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich? Czy łazienka bez spełnienia warunku użyteczności dla niepełnosprawnych załatwi sprawę?

  2. 8 minut temu, zenek napisał:

    No ale nie ma się co siłować. 

    Dałem ci linki - pisze tam, co i jak. Jak chcesz coś na czarno załatwiać, naciągać - to działa to tak,  jak wszędzie w Polsce.

    Ale chyba nie sądzisz, że tu jest forum pt. Jak naciągać prawo? Albo robić sobie z prawa jaja? Również w kwestiach budowlanych.

     

    Poza tym tu chyba nie ma lekarzy na forum, więc z przyczyn naturalnych :takaemotka: nie ma tu chyba nikogo z takimi doświadczeniami :yahoo: środowiska pracy...

    Może na jakimś lekarskim forum są wałkowane takie kwestie?

     

    No i przecież wiesz, że to co jednemu przejdzie, drugiemu nie koniecznie - więc czego oczekujesz - że ci ktoś powie :  spróbuj ?

    Śliska sprawa i tyle. 

    masz racje. Miałem nadziej, że skoro nie jest to kwestia życia i śmierci, nic się nie zawali, tylko nie ma kilku cm na wysokości i łazienka nie spełnia wymogów dla niepełnosprawnych (jakkolwiek swobodnie przewijak się mieści) to można to załatwić odstępstwem. Nie znam się i pytam. Tak sobie to wyobrażałem.

  3. 13 minut temu, mhtyl napisał:

    Pytałem czy jesteś lekarzem bo dla mnie dziwne zadajesz pytania jakbyś nie był z branży lekarskiej. Zapewne masz niejednego kolegę po fachu który prowadzi prywatną praktykę lekarską więc u nim czy z nimi powinieneś dyskutować i się dowiadywać co trzeba zrobić aby można było zrobić to co chcesz.

     

    I co z tego jak karę musiałeś zapłacić a budowę rozebrać. Tobie się wydaje że zapłacisz karę i na tym koniec a tak niestety to nie działa.

    Znajomi mają gabinety ale mają zwykle zgodne pomieszczenia z wymogami. Ja tak nie mam. A ci co mają niezgodne to mają niezgodne już od x lat i jakoś to działa...

  4. 7 minut temu, mhtyl napisał:

    Adaś czy ty jesteś lekarzem czy chcesz stworzyć gabinet i wynajmować go lekarzowi aby prowadził praktykę prywatną?

    Jestem lekarzem. Mam dom i chciałbym w tym domu otworzyć gabinet. Ale mam pomieszczenie które nie pozwala na zrobienie toalety dla niepełnosprawnych no i ta wysokość sufitu jest 228cm.

    59 minut temu, Buster napisał:

    Mam dziwne wrażenie że albo jest 1 kwietnia albo ktoś jaja robi :scratching:

    Znam sporo gabinetów które mają np. takala toaletę że trudno się tam obrócić nie mówiąc o wymogach dla niepełnosprawnych. Jeden gabinet nawet w piwnicy po chodach...

    Niby to nie PRL (chociaż...) Wtedy taniej było zapłacić karę za nielegalną budowę i budować...

    1 godzinę temu, uroboros napisał:

    Chyba żartujesz...

    Jeśli ukarzą to grzywną, a zakaz dalszej działalności nie jest karą!

    Ok. A czy odpowiednie prawo precyzuje recydywę? Jeżeli nie to załatwiało by to sprawę... ;)

  5. 4 godziny temu, mhtyl napisał:

    a jak otworzysz to po cichu czyli nielegalnie to wtedy dostaniesz i to srogo.

    Co to znaczy sroga kara? 500, 5 000 czy może 50 000 zł?

    Co jeżeli dostanę karę za nielegalne otwarcie i zapłacę mandat/kare jednak pozostawię obiekt otwarty/działający? Chodzi mi o brak możliwości karania podwójnego za to samo wykroczenie...

  6. 41 minut temu, uroboros napisał:

    Znajomej stomatolożce nie pozwolili otworzyć gabinetu w mieszkaniu, bo wysokość pokoju miała 248 cm, a powinno być co najmniej 250 cm - przez właśnie normy unijne...

    A co z praktyką odstępstw w przypadku adaptacji pomieszczeń, a nie budowy od zera? Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii?

  7. 1 godzinę temu, mhtyl napisał:

    ad1 To zależy nie tyle od wymogów budowlanych co musi uzyskać pozytywna opinię PIS   no i przede wszystkim najważniejsza rzecz w tym wszystkim to wykształcenie, sadzę że takie posiadasz abyś mógł wykonywać zawód lekarza.

    ad2 Kary nie będziesz miał bo jak nie dostaniesz zgody na prowadzenie praktyki lekarskiej to nie będzie kary a jak otworzysz to po cichu czyli nielegalnie to wtedy dostaniesz i to srogo. Do prowadzenia praktyki lekarskiej musisz zgłosić się do rejestru działalności i masz podany adres swojej działalności, jeżeli nie uzyskasz zgody nie będziesz mógł  zgłosić swojej działalności do rejestru.

    Przy takiej wysokości pomieszczeń to zapomnij o otwarciu czegokolwiek publicznego.

    Poprawka, wysokość jest 228 cm.

     

    Więc moje pytanie jest takie czy można na takie pomieszczenia uzyskać pozytywną opinie PIS?

    1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

    Do otworzenia gabinetu potrzebna jest opinia Sanepidu oraz zgłoszenie o prowadzeniu  działalności.

    A czy się Pan orientuje, czy Sanepid wyda pozytywną opinię dla takich pomieszczeń?

  8. Dzień dobry, potrzebuje pomocy z gabinetem pediatrycznym w domu jednorodzinnym.
    Dom już stoi od 203 roku. Mam wydzieloną część w domu z osobnym wejściem, małą poczekalnią (3 krzesła, wieszak), łazienką z przewijaniem z Ikei oraz wolną przestrzenią od urządzeń sanitarnych w łazience 120x110, oraz gabinetem właściwym jakieś 12 m2. Jeden szyb wentylacyjny rozdzielony na gabinet i łazienkę.

    Pytania:
    1. Czy da się to oficjalnie "otworzyć" jako gabinet pediatryczny (albo alergologiczny)?
    2. Jeżeli się nie da to jakie grożą kary za użytkowanie na cele gabinetu? Czy są to kary jednorazowe czy mogą się powtarzać?

    Dziękuje z góry za pomoc, Adam.

×
×
  • Utwórz nowe...