Skocz do zawartości

AdamA74

Uczestnik
  • Posty

    11
  • Dołączył

  • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

AdamA74's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

1

Reputacja

  1. A co z łazienką, czy niezbędna jest dysponowanie pomieszczeniem higieniczno-sanitarne dostępnym dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich? Czy łazienka bez spełnienia warunku użyteczności dla niepełnosprawnych załatwi sprawę?
  2. masz racje. Miałem nadziej, że skoro nie jest to kwestia życia i śmierci, nic się nie zawali, tylko nie ma kilku cm na wysokości i łazienka nie spełnia wymogów dla niepełnosprawnych (jakkolwiek swobodnie przewijak się mieści) to można to załatwić odstępstwem. Nie znam się i pytam. Tak sobie to wyobrażałem.
  3. A może to dlatego że rozmawiamy o prawie budowlanym? Praktykach w tym aspekcie a nie medycynie?
  4. Znajomi mają gabinety ale mają zwykle zgodne pomieszczenia z wymogami. Ja tak nie mam. A ci co mają niezgodne to mają niezgodne już od x lat i jakoś to działa...
  5. Jestem lekarzem. Mam dom i chciałbym w tym domu otworzyć gabinet. Ale mam pomieszczenie które nie pozwala na zrobienie toalety dla niepełnosprawnych no i ta wysokość sufitu jest 228cm. Znam sporo gabinetów które mają np. takala toaletę że trudno się tam obrócić nie mówiąc o wymogach dla niepełnosprawnych. Jeden gabinet nawet w piwnicy po chodach... Niby to nie PRL (chociaż...) Wtedy taniej było zapłacić karę za nielegalną budowę i budować... Ok. A czy odpowiednie prawo precyzuje recydywę? Jeżeli nie to załatwiało by to sprawę...
  6. Co to znaczy sroga kara? 500, 5 000 czy może 50 000 zł? Co jeżeli dostanę karę za nielegalne otwarcie i zapłacę mandat/kare jednak pozostawię obiekt otwarty/działający? Chodzi mi o brak możliwości karania podwójnego za to samo wykroczenie...
  7. A co z praktyką odstępstw w przypadku adaptacji pomieszczeń, a nie budowy od zera? Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii?
  8. Poprawka, wysokość jest 228 cm. Więc moje pytanie jest takie czy można na takie pomieszczenia uzyskać pozytywną opinie PIS? A czy się Pan orientuje, czy Sanepid wyda pozytywną opinię dla takich pomieszczeń?
  9. Dzień dobry, potrzebuje pomocy z gabinetem pediatrycznym w domu jednorodzinnym. Dom już stoi od 203 roku. Mam wydzieloną część w domu z osobnym wejściem, małą poczekalnią (3 krzesła, wieszak), łazienką z przewijaniem z Ikei oraz wolną przestrzenią od urządzeń sanitarnych w łazience 120x110, oraz gabinetem właściwym jakieś 12 m2. Jeden szyb wentylacyjny rozdzielony na gabinet i łazienkę. Pytania: 1. Czy da się to oficjalnie "otworzyć" jako gabinet pediatryczny (albo alergologiczny)? 2. Jeżeli się nie da to jakie grożą kary za użytkowanie na cele gabinetu? Czy są to kary jednorazowe czy mogą się powtarzać? Dziękuje z góry za pomoc, Adam.
×
×
  • Utwórz nowe...