Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Domatorka1

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Domatorka1

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dzień dobry, niestety wracam do problemu. Naczelnik Wydziału Architektury odmawia wydania pozwolenia na budowę jeśli nie odsuniemy się od lasu na odl. 12 m. Twierdzi, że § 271. 8a. nie dotyczy naszej działki, ponieważ w ewidencji gruntów nie ma lasu w sensie Ls. (Jest to teren przeznaczony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako leśny). Zaś definicja lasu podana w § 271. p.8 odnosi się do budynków ZL z przekryciem dachu rozprzestrzeniającym ogień i nie ma nic wspólnego z punktem 8a. Podpiera się przy tym koniecznością połączenia wymagań Prawa budowlanego, Prawa Geodezyjnego i MPZP (bez podania konkretnych artykułów), sugerując, że może wydać decyzję odmowną, a my ją możemy zaskarżyć. Nie chcemy iść na wojnę bo nie mamy na to czasu. Proszę o pomoc!
 2. Oto wypowiedź projektanta (w skrócie): "Grunty, na których jest Państwa las nie są leśne (Ls). Starostwo interpretuje to tak, że jako w planie jest las oznaczony opisany z przeznaczeniem na grunty leśne więc jest teren pod las a należałoby mieć grunt z oznaczeniem ewidencyjnym Ls a w planie np mieszkaniówka wtedy ten paragraf ma moc." Ręce opadają...
 3. Na 100%? Byłoby dobrze, ale projektant jakoś tego nie widzi... Walczymy! Dziękuję!
 4. Jak należy interpretować ten zapis? Czy zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna to "zabudowa niezwiązana z produkcją leśną"? Tzw. zdrowy rozsądek tak podpowiada, ale język urzędniczy jest czasem dla mnie nieprzewidywalny. Obszar oznaczony jako ZL wcina się na ok. 1/3 naszej działki. Pozostałe 2/3 to strefa MU, tyle, że jeśli zachować odl. 12 m to zostaje niewiele.
 5. Dziękuję za odpowiedzi. Nie ukrywam, że jestem załamana... :-(
 6. W akcie notarialnym (luty 2018) jest wpis "działka położona jest na terenie jednorodzinnej zabudowy mieszkaniowej... oraz ...tereny użytku ekologicznego". W dalszej części pełnomocnik Gminy "zapewnia, że ...działka nie stanowi nieruchomości wymienionej w art. 37a ustawy o lasach, a w szczególności nie jest objęta aktualnie obowiązującym uproszczonym planem urządzenia lasów ani nie została wydana w stosunku do niej decyzja o której mowa w art. 19 ust. 3 ustawy o lasach z dnia itd..." Skąd mieliśmy wiedzieć, że może się tam pojawić las? (zresztą bezdrzewny...)
 7. Dzień dobry, kupiliśmy od Urzędu Gminy działkę rolną z prawem do zabudowy, częściowo objętą tzw. "użytkiem zielonym". Po zmianie MPZT wiosną tego roku okazało się, że "użytek zielony" został przekwalifikowany na Teren leśny, w związku z czym planowany dom musi być odsunięty o 12 m od "lasu" (którego de facto nie ma...) Dom się już nie zmieści, w związku z tym czujemy się oszukani... Co można zrobić w takiej sytuacji? Kupiliśmy działkę w dobrej wierze bez lasu, a tu nagle mamy las...
×
×
 • Utwórz nowe...