Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

KriX96

Uczestnik
 • Posty

  27
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Dni najlepszy

  1

Wszystko napisane przez KriX96

 1. Jak dla mnie równie ważny jest garaż jak i dom. Garaż stanowi część mojej posesji, w którym równie dobrze może coś się stać i spowodować duże straty finansowe lub nawet zagrożenie dla życia. W najlepszym przypadku pogorszy mi stan wizualny co i tak już stanowi duży problem. Dziękuje wszystkim za poświęcony czas i uwagę.
 2. Myślałem, że to określiłem. Aczkolwiek czy robi to jakąś różnicę czy to dom czy garaż?
 3. Zarówno wieniec jak i słupki są zbrojone, co stanowi konstrukcyjną całość. Ja ogólnie rzecz biorąc wspomniałem o tym, że jest to garaż, po tej dyskusji również napisałem, że na domie będzie więźba prefabrykowana, żeby już nie było takiej prowizorki. Aczkolwiek garażu też szkoda, żeby coś się działo i wszystkim bardzo dziękuję za mocną, na prawdę mocną dyskusje! Jest to garaż 3 stanowiskowy.
 4. Według analizy statycznej przy obciążeniu 4ton na jeden słup ugięcie wynosi niecały centymetr. A co to są te taśmy i jak one działają?
 5. Witam ponownie, Osadzenie poza dwoma słupami więźby jest prawidłowe, według projektanta. Problem głównie występuje na dwuteownikach, które wymagają wzmocnienia. Propozycją projektanta jest zejść w dół i zrobić małą kratownicę.
 6. Wieniec jest pełny. Tylko murłata jest podzielona. Dwuteownik jedynie jest w jakimś stopniu przyspawany do zalanych płyt metalowych.
 7. Jutro zrobię zdjęcie, ale jest po prostu położona na wieńcu pomiędzy murłatą.
 8. Jutro będzie projektant na miejscu, dam znać jak oceni sytuację. Być może dowiemy się nowych faktów, które zmieniają sytuację na lepszą.. Lub gorszą.
 9. No dobrze, to poprawimy. A co może się stać, jeżeli dwuteownik jest za słaby? Tylko wygiąć się czy coś więcej?
 10. W odpowiedzi na pytania: Czy murłaty są mocowane do wieńca? Tak, dość gęsto. Czy krokwie - wszystkie - mają takie wymiary, jak w projekcie? Z tego co mi wiadomo to wszystko powinno się zgadzać Czy wszędzie mocowania są na tych dogiętych płaskownikach i gwoździach? Tyle co na zdjęciach widać, w większości same gwoździe, jedne lub dwa. W niektórych miejscach łączniki metalowe. Czyli ten system dachu jest zgodny z projektem czy jest to samowolka cieśli? Co do deskowania, myślę, że bym odpuścił, jest to dodatkowo obciążenie dachu, już przeciążonego, a na cod
 11. W projekcie był dwuteownik HEB300, my zrobiliśmy na HEB260. Według wykonawcy i kierownika 260 była wystarczająca. Dach na drugim budynku będzie już prefabrykowany, myślę że jego jakość będzie zdecydowanie lepsza. Natomiast w tym przypadku, zgodnie z dyskusji, wywnioskowałem że trzeba zastosować łączniki ciesielskie. Dzięki za burzliwą dyskusje i pomoc
 12. Zrobiliśmy już projekt zamienny co do słupów zamienionych na dwuteowniki. A co do wykonania wspominał tylko, żeby zrobić więcej połączeń na śrubach typu torx, czy jest to słuszne?
 13. W instrukcji dla dekarza creaton pisze ze od 14 stopni można kłaść ten rodzaj dachówki. A więc jak jest z tą membraną?
 14. Panowie, zrobię dziś więcej zdjęć i być może uda nam się dojść o co tu chodzi
×
×
 • Utwórz nowe...