Skocz do zawartości

robo@t

Uczestnik
  • Posty

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez robo@t

  1.  Patologia zaczyna się gdy ten bogaty, którego na coś stać narzuca coś biednemu, którego na to nie stać. Unia ( czyt kraje w większości o łagodniejszym klimacie morskim - benelux, spora część francji) występuje z zaleceniami (jak głosi treść rozporządzenia UE). Nasi rządzący łykają to jak młody pelikan. Nie zważając na to, że owszem holender kupi kominek na pellet i pelet z polski i przy swoich srogich mrozach -1oC nie może się nacieszyć jakie to dobre i tanie. W naszych warunkach to się nie sprawdza. My tanio i ekologicznie domów nie ogrzejemy. Owszem nowoczesna termomodernizacja jest to jakieś wyjście, ale kto ma taki nadmiar gotówki przy budowie domu aby móc śmiało w to pójść? WT2021 znacznie podnoszą koszt budowy domu, wsparcie ze strony państwa, które na takie warunki przystało i narzuca je obywatelom - żadne. Pseudo programy nabijające kieszeń bankom i sprzedawcom. Współczuję budującym się w 2021r. gdy wszelkie zaostrzenia nabiorą mocy prawnej a nie pojawi się żadna pomoc ze strony ustawodawców.

  2. Kilka osób z głową na karku i różnymi poglądami ( co tylko podnosi wartość merytoryczną dyskusji) tutaj się wypowiada, to może i mi się uda coś wartościowego dowiedzieć w trapiącym mnie temacie. Zejdę z tematów geopolityki ekologiczno-energetycznej na przyziemne. Zakładając, że program Czyste Powietrze, po obecnej przerwie powróci do poprzedniego stanu. To co w przypadku istniejącego budynku gospodarczego lub  budynku rekreacji indywidualnej i adaptacji go do warunków budynku mieszkalnego? 

    -WZ nie zawierające przeciwskazań do zmiany użytkowania nieruchomości.

    -Budynek nie spełniający WT2021, lecz posiadający wszelkie media( murowany, na ławach, kryty płaskim stropodachem, 40m2, z projektem).

     Co za tym idzie termomodernizacja - naturalną koleją rzeczy. Czy ktoś ma wiedzę/przypuszczenia odnośnie skorzystania z programu w takim przypadku? Mile widziane przytaczanie konkretnych przepisów - zawsze czegoś nowego się człowiek dowie. Pozdrawiam, Marcin

  3. Mój pierwszy wpis na forum zatem:
    witam serdecznie Szanownych Forumowiczów :97_raised_hand: .
    Odświeżę stary temat aby nie zakładać nowego.
    Ostatnio na topie są programy "Czyste powietrze", oraz "Ograniczenie niskiej emisji". Co w przypadku istniejącego budynku gospodarczego lub  budynku rekreacji indywidualnej i adaptacji go do warunków budynku mieszkalnego? WZ nie zawierające przeciwskazań do zmiany użytkowania nieruchomości. Budynek nie spełniający WT2021, lecz posiadający wszelkie media( murowany, na ławach, kryty płaskim stropodachem, 40m2, z projektem).  Co za tym idzie termomodernizacja - naturalną koleją rzeczy. Czy ktoś ma wiedzę/przypuszczenia odnośnie skorzystania z programu w takim przypadku? Mile widziane przytaczanie konkretnych przepisów - zawsze czegoś nowego się człowiek dowie. Pozdrawiam, Marcin

×
×
  • Utwórz nowe...