Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Mariab

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Mariab

 • Ranga
  Początkujący
 1. I generalnie tak zdecydowałem. Ale przed wylewką trzeba było szybko zdecydować gaz-butla czy coś innego.
 2. Jaja nie, ale NIE zamierzamy rodzinnie przenosić się tam, dlatego te opisy. Jak już coś tam inwestuję, to chcę aby było to wykonane porządnie i wg prawa. Podsumowując: gaz wg projektu, pozwolenie na budowę itd. Woda i prąd z naszego licznika przez hydraulika i elektryka, ale bez żadnej papierologii. A po skończonej budowie-geodeta-sie wie. Dziękuję.
 3. - W budynku gospodarczym z lewej ma leżeć pietruszka, z prawej stać rower i taczka, z przodu młody chce rozbierać (niezawodowo) komp, a z tyłu młoda robić (niezawodowo) mydło. Ja chcę tam też gotować żarcie dla psa (bo w domu wszystkim śmierdzi)- i dlatego potrzebne media. -Z tego co wiem budynku gospodarczego nie trzeba zgłaszać do użytkowania. Więc jak go "poużytkuję trochę bez mediów" po skończonej budowie, to czy wtedy mogę skorzystać z PB "Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: ... 27) instalacji elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, klimatyzacyjnych i telekomunikacyjnych wewnątrz użytkowanego budynku" - a ponad to "Art.43 ...1a. Obowiązkowi geodezyjnego wyznaczenia, o którym mowa w ust. 1, nie podlega: 1) przyłącze, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 20, jeżeli jego połączenie z siecią znajduje się na tej samej działce co przyłącze lub na działce do niej przyległej"
 4. Fajnie by było, ale wczytując się w aktualne PB "Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: ......27) instalacji elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, klimatyzacyjnych i telekomunikacyjnych wewnątrz użytkowanego budynku" a u mnie prąd, woda, wyjdą poza dom, przejdą około 15 metrów po własnej działce i dopiero mogłyby wejść do budynku gospodarczego. Na dodatek w cytowanym p-cie 27 nie ma gazu, więc trzeba chyba pozwolenie na budowę?
 5. Jakie są procedury prawne w celu doprowadzenie wody, światła, gazu do budynku gospodarczego pow 31 mkw? Budynek gospodarczy "buduje się" około 4 m od domu. Na działce stoi już od wielu lat dom jednorodzinny, który ma wszystkie w/w media (zgodnie z prawem, liczniki itd). W zgłoszeniu budowy do starostwa nie poruszany był temat mediów. W warunkach zabudowy z gminy jest uwzględniona tylko energia. Proszę znawców tematu o odpowiedź bo budynek już jest w trakcie budowy.
×
×
 • Utwórz nowe...