Skocz do zawartości

Samborska

Uczestnik
  • Posty

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Samborska's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. No właśnie na ten specyfik: https://sklep.amp.szczecin.pl/produkt/dachy-uszczelniacze/uszczelnienie-i-izolacja-tarasu-lub-balkonu-dacfill-hz/ płytek kłaść nie trzeba, ale przy tej powierzchni tarasu to będzie drogo i pytanie czy skutecznie. Moi rodzicie na taras [ok 40mkw] na płytki położyli podsadzka żywiczną czy jakąś epoksydową i ona po sezonie pękła w jednym miejscu choć wcześniej w tym miejscu pęknięcia nie było. Obawiam sie, ze malowanie czymkolwiek byłoby skuteczniejsze na malej powierzchni. Ta hydroizolacja atlasa + płytki chyba będzie lepszym wyjściem. Te płytki na tarasie są bardzo grube, wymiana fug nie wchodzi w grę, wydłubanie byłoby bardzo trudne i można uszkodzić płytki, zresztą one same mogą mieć mikropęknięcia. Pod spodem nie ma hydroizolacji [ tak mi sie wydaje, mieszkam tu od niedawna]. Czyli jesli dobrze rozumiem: hydroizolacja tarasu , potem skuwam co odpada i zostawiam do wyschnięcia, ubytki tynku uzupełnię tynkiem renowacyjnym, całego kuc nie będę i potem maluję. Czy etapy malowania sa jak wewnątrz: gładź, grunt i farba? Czy na wilgotnych powierzchniach maluje sie jakoś inaczej czy tylko innymi rodzajami materiałów?
  2. Dziekuję:) Górny taras jest większy niż dolny kosztem pomieszczeń na piętrze - takie wcięcie w głąb domu. Tak że górny taras łączy się ze ścianą domu nad salonem i tu nic nie cieknie. Zresztą ta część górnego tarasu jest pod dachem [jaskółka] i jak pada deszcz lub śnieg to tam płytki sa suche. Musiałoby mocno wiać z południa by te płytki były mokre. Cały dom jest ocieplony styropianem grafitowym 10. Przed ociepleniem nie widziałam by działo sie cos złego przy ścianach, teraz tez nie widać. Obróbka blacharska tarasu jest ok, taras jest orynnowany. Spad kiepski, czasem po deszczu widzę jak stoją kałuże na trasie i myślę, ze to tego wina i płytek. Myślałam o czym takim:https://sklep.amp.szczecin.pl/produkt/dachy-uszczelniacze/uszczelnienie-i-izolacja-tarasu-lub-balkonu-dacfill-hz/ . Z położeniem drugiej warstwy płytek jest taki problem, ze sięgną one do polowy dolnej framugi okna balkonowego. Co zrobić potem po naprawieniu tarasu?. Po wyremontowaniu tarasu, przecież w tych ścianach/kolumnach nadal będzie wilgoć, zresztą to jest na zewnątrz i narażone na wilgoć nie tylko od strony górnego tarasu. Czym to wykończyć? Czy muszę skuwać tynk?
  3. Witam, mam w domu zadaszony taras, wsparty na kolumnach [jak na zdjęciu], nad nim jest drugi taras wyłożony płytkami. Płytki wyglądają ok, nie są popękane, ale prawdopodobnie przez spoiny przecieka woda i stąd efekty na suficie i ścianach poniżej tarasu: ściana "spuchnięta" w wielu miejscach, farba wraz z podkładem odpada odsłaniając tynk, odpada też w niektórych miejscach razem z tynkiem, jest grzyb. Wygląda to źle. Jak to naprawić skutecznie na lata? Wiem, ze muszę to zdrapać co odpada. W miejsce gdzie odpadł tynk zamierzam użyć tynku renowacyjnego, nie chciałabym jednak kuć pozostałego tynku bo to duża powierzchnia, ogromnie dużo pracy. Stąd mam pytanie czy na stary tynk mogę położyć ten renowacyjny? Skoro ponoć przepuszcza wilgoć to nie powinien odpaść? Albo na stary tynk jakiś preparat grzybobójczy i farba „oddychająca? Wiem, ze w pierwszej kolejności trzeba poprawić izolację górnego tarasu, i tu moje drugie pytanie: zanim położę nowe płytki są jakieś metody by zaizolować stare? Np. pomalować czymś wodoszczelnym? Taras ma ok 20mkw. z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...