Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

zbigi

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O zbigi

 • Ranga
  Początkujący
 1. Nie doprecyzowałem. Drzewo rośnie na drodze gminnej. ZDiUM wydaje upoważnienie do działania w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Próba odpowiedzi na pytanie które zadałem w wydziale architektury (Wrocław) skończyła się: "Nie odpowiemy Panu, takie rzeczy rozstrzyga osoba zajmująca się sprawą po wpłynięciu wniosku o pozwolenie"
 2. Witam. Zjazd z drogi wewnętrznej na drogę gminną blokuje drzewo. Wysłaliśmy pismo do Zarządu Dróg i Utrzymania o uzgodnienie zjazdu. W odpowiedzi otrzymaliśmy uzgodnienie na zjazd na warunkach, gdzie w jednym z punktów jest: "w zakresie zieleni w pasie drogowym projekt uzgodnić z Zarządem Zieleni Miejskiej" Do tego załącznik, w którym narysowany jest zjazd na mapie z przekreślonym drzewem. Moje pytanie jest takie: Czy do uzyskania pozwolenia na budowę domu potrzebuję usunąć drzewo lub pokazać pozwolenie na usunięcie? Mam 2 różne opinie architektów: 1) Nie potrzeba bo do pozwolenia wymagane jest tylko uzgodnienie (art 34 prawo budowlane), a we wniosku do pozwolenia na budowę można napisać, że projekt zjazdu i droga zostaną wykonane osobnym opracowaniem 2) Drzewo trzeba wyciąć inaczej nie będzie pozwolenia na budowę
 3. Witam Chciałbym wybudować dom i przynajmniej częściowo podzielić koszty, np. zakupu działki. Szukam kogoś kto chciałby również wybudować dom i nie przeszkadza mu bliźniak. Interesuje mnie dzielnica Pawłowice we Wrocławiu, ceny działek uzbrojonych to ok. 350 zł za m2, tutaj w grę wchodzą działki 1000 - 1400 m2. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt.
×
×
 • Utwórz nowe...