Skocz do zawartości

bajbek17

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

bajbek17's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

  1. Dziękuję wam za tak dużo porad i rozwiązań. Czeka mnie pracowita wiosna.
  2. Wklad nie wiem jaki, ale na pewno nie jest do samej gory. Czesto sa te wrzody choc staram sie miec te 60 stopni. Tzn? Nie kumam.
  3. No jeszcze druga zimę jest nowy piec. Stalmark typu Juhas. Trochę za duży bo jeszcze nie ogrzewamy góry. Ciężko mi uwierzyć że to przez to drewno bo z tamtym roku nie było suszone tylko przywiezione we wrześniu i od razu do kotłowni. W tym stało od wiosny do października. Już bardziej zrozumiałbym gdyby w tamtym roku wyszło bo w tym drewno jest bardziej wysuszone.
  4. Dzień dobry, potrzebuje fachowej pomocy z celu wykrycia problemu z kominem. Już przedstawiam całą historię i zdjęcia komina. Komin ma około 20 lat, nie ocieplony, ale z wkładem. Rodzice palili zawsze trocinami, okrajkami, kopciami, weglem, flotem itp. Czyli mieszanka z przewaga tego pierwszego. Często nawet polewali wodą by dłużej się paliło. Masakra wiem. Jedyny plus to chyba ciepły komin, który był ciepły bo czuć było w pokojach. Od tamtej zimy ja wziąłem się za opał. Więc kupuje drewno świerk i buk na wiosnę i spałam na zimę. W pierwszym roku kupiłem za mało i dorzucalem świeżych kopci trochę wilgotnych. W tym roku przewaga buka, świerk i trochę wierzby. Tak samo wiosna ułożone na polu w październiku zrzucone do kotłowni i teraz palę. Utrzymuje na piecu 60 stopni czasem więcej, a w nocy takie 50. Widzę że wierzba nie taka sucha jak reszta, ale ten syf chyba nigdy nie wyschnie. Aha i komin nie grzeje w pokojach. I w tym roku pojawiło mi się takie śmierdzące lekko czadem coś. Jakieś 50 i 30 cm od sufitu. Proszę o diagnozę.
×
×
  • Utwórz nowe...