Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

30_Dave

Uczestnik
 • Posty

  7
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O 30_Dave

 • Ranga
  Początkujący
 1. Kominy umiejscowione przy ścianach nośnych na parterze, na poddaszu przy ścianach działowych W obydwu przypadkach murowane są przy ścianach, przylegają do ścian z dwóch boków zarówno na parterze jak i poddaszu. Kominy wymurowana powyżej kalenicy, wentylacje na przestrzał.
 2. Dziękuje za odpowiedzi. Mam dwa kominy jeden w układzie tylko wentylację, drugi komin 6 wentylacji + paleniskowy z wentylacją, wykonane z pustaka perlitowego. Czy pozostawiona ściana kominowa z pustaka systemowego bez zabudowy z BK, cegły nie będzie wychładzała się w czasie mrozów przez kanały wentylacyjne. Komin paleniskowy, tu pomijam. Pytam ponieważ mam wymurowane ścianki i na tym etapie "domurowanie" będzie troszeczkę kłopotliwe ale do zrobienia. Generalnie najbardziej interesuje mnie aspekt termiczny w drugiej kolejności użytkowy.
 3. Witam, Czym wykończyć komin systemowy wewnątrz pomieszczeń - parter, poddasze użytkowe? Wg projektu kominy miały zostać obmurowany od stropu cegłą pełną, powyżej dachu cegłą klinkierową. Komin został wymurowany w ten sposób, iż przed przejściem przez dach została wylana płyta wsporcza i na tej płycie pustaki systemowe zostały dalej obmurowane cegła klinkierową. Mam w sumie dwa kominy jeden wentylacyjny, drugi paleniskowy z wentylacjami. Czy brak obmurowania cegłą może skutkować mostkiem termicznym w zimę, nadmierne wychładzanie ściany - grubość pustaka to 5 cm. Regułą jest obmurowanie pustaka czy wyłącznie nałożenie warstwy tynku? Mam pomysł by kominy obmurować BK do wysokości ścian działowych z typowo względów praktycznych. Możliwość powieszenia telewizora na ścianie, szafki. Z wiadomych względów w kominie systemowym dziur być nie może.
 4. Dzień Dobry, Przygotowanie dokumentów do budowy domu jest drogą przez mękę. Na mojej drodze do upragnionego PnB stanęła kwestia wjazdu z drogi gminnej. Na wykonanej przez geodetę mapie do celów projektowych jest umieszczony zjazd z drogi gminnej, który został wykonany przez poprzedniego właściciela działki. Chciałbym ten zjazd przesunąć o 2 - 3m tak by brama znajdowała się na wprost projektowanego domu. Między drogą a działką przebiega na całej szerokości rów. Zjazd jest wykonany z betonowych kręgów, utwardzony kamieniami, gruzem, robota solidnie wykonana. Wobec tego czy muszę do wniosku o PnB złożyć zgodę administratora na zmianę usytuowania zjazdu? Czy też powinienem wykonać nowy projekt zjazdu, uzyskać zgodę administratora drogi i zgodę złożyć wraz z projektem do starostwa o PnB? W pasie drogi znajduje się z dwóch stron rów ok 1,5 metra szeroki 0,5 głęboki i czy to nie rodzi problemów z formalizacją zjazdu dla nowej lokalizacji. Od 2017 nie ma potrzeby zgłaszania do UG wykonania zjazdu, a co jeśli jest rów? Zwariować od tego można. Proszę o pomoc.
 5. Niestety dla mnie informację udało mi się potwierdzić u innego fachowca w branży budowlanej. Muszę wystąpić o nowe WZ. Dziękuję Panu za odpowiedź.
 6. Witam, Poszukuje porady prawnej. Posiadam dwie działki ewidencyjne. Każda z działek posiada odrębne wydane WZ. WZ przepisane od poprzedniego właściciela Chcę wybudować dom na dwóch działkach, zabudowa domu przebiegałaby na granicy obu działek. Działkę budowlaną do PnB będą stanowić dwie działki geodezyjne. Pytanie podstawowe czy wg. prawa muszę wystąpić o nowe warunki zabudowy na obszar obejmujący dwie działki geodezyjne, wg. informacji w starostwie tak powinienem zrobić, czy też mogę budować jeden dom pośrodku na podstawie już dwóch wydanych WZ. Wielkość domu dostosowana do WZ. Nie ukrywam, iż nabyłem dwie działki by wybudować dom na środku a nie na jednej z działek. Jestem na etapie składanie wniosku o PnB, a tu taka niespodzianka. Wystąpienie o nowe WZ wydłuży start budowy o 2 m-ce. Pozdrawiam 30Dave
 7. Witam. Aktualnie jestem w trakcie wyboru projektu. Będzie to w 90% projekt domu w Żurawkach. Zmian jakich chcę dokonać to likwidacja kominka. To pewniak. Pytanie do osób, które likwidowały kominek jak rozwiązaliście wentylację. Macie wyłącznie komin wentylacyjny, czy wentylacja przez dachówki. Zmiana okna narożnego na fix, lub całkowita ich likwidacja i zmiana na zwykłe jednoczęściowe. Tu niestety obawa, o to iż projekt straci na uroku. Obawiam się, iż zakup okna narożnego fix może nie być łatwy i tani. Chciałbym się dowiedzieć o ceny okna dużego w salonie fix ile płaciliście. Oraz jak cenowo wychodzi okno narożne. Reszta projektu do przyjęcia w takiej formie jak jest. Ewentualnie likwidacja okna dachowego w sypialni.
×
×
 • Utwórz nowe...