Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Kozi

Uczestnik
 • Posty

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kozi

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam, Prośba o poradę. Konstrukcja dachu wiązarowa. W projekcie warstwy stropu jak na zdjęciu. Strych nieogrzewany. Muszę wykonać stężenie dolnego pasa wiązarów płytą OSB. Zamiast wełny chcę dać ok. 35 cm celulozy. Pomiędzy płytą OSB a GK powstanie pustka w której chcę umieścić przewody od rekuperacji oraz przewody elektryczne oraz sygnałowe. 1. Czy zamiast płyty OSB można dać MPF? Jeśli tak, to czy folia paroizolacyjna powinna zostać między płytą a celulozą. 2. Jak gwoździować płyty? Bezpośrednio do spodu dolnego pasa wiązara czy najpierw w poprzek dać łaty i do nich dopiero płyty? Grubość belki wiązara 4,5 cm. 3. Jak rozwiązać mocowanie płyt przy wieńcu krótkim bokiem. Odległość przedostatniego wiązara od ściany ok 70 cm. Ostatni wiązar stoi całkowicie na wieńcu i jest obity OSB tworząc ścianę szczytową. Pozdrawiam Bartek
 2. Dziękuję za informację.
 3. Witam ponownie. Temat wejścia już ogarnąłem. Ale nurtuje mnie sprawa związana z zapisem MPZP dotyczącą obsługi komunikacyjnej. Tak jak pisałem powyżej graniczę z drogą powiatową od północy i gminną dojazdową od południa, z której to mam zrobić zjazd na działkę. A co w sprawie dodatkowych furtek od północy umożliwiających wyjście z działki prosto na chodnik. W planie stoi zakaz lokalizacji zjazdów z drogi powiatowej (od północy) i obsługa komunikacyjna z dróg gminnych dojazdowych (od południa). Zjazdu nie mogę zrobić, a furtkę na drogę powiatową mogę?
 4. Witam serdecznie. Chciałem zapytać o Wasze opinie o mojej koncepcji ustawienia domu na działce. Moja działka (20X40)graniczy od północy z droga powiatową a od południa z droga gminną dojazdową. MPZP nakazuje obsługę komunikacyjną drogami dojazdowymi i zakazuje wykonywania zjazdów bezpośrednio z działek na drogę powiatową. Do mojej działki prowadzi ślepa ulica, z której mam realizować zjazd (ulica graniczy od południa z moją działką na długość 5,5 metra od strony zachodniej, dalej jest działka sąsiada) . Obowiązująca linia zabudowy to 13 m od północnej granicy działki. I teraz pytanie. Chciałbym zbudować parterowy dom ok. 100 m2 (dach dwuspadowy – MPZP) tak, aby salon z tarasem i sypialnie zorientowane były na południe. Czy uwzględniając położenie działki i dostęp do chodnika drogi powiatowej nie będzie błędem, jak wejście do domu zlokalizuję zorientowane na północ, pomimo że brama wjazdowa będzie od południa? Domy sąsiadów mają takie „gospodarcze” wyjścia z domu od północy, jednak główne wyjście, bramę i furtkę mają od południa. Od północy mają dodatkowe furtki dzięki temu wychodzą bezpośrednio ze swoich działek na chodnik przy drodze powiatowej, co jest dość wygodne bo nie muszą brnąć w błocie idąc drogą dojazdową ,która i tak po 300 metrach włącza się w powiatową. Moja koncepcja jest taka, że chciałbym od południa umieścić salon i sypialnie a kuchnię, łazienkę, spiżarnię i wiatrołap dać od północy. Wtedy od strony drogi powiatowej asfaltowej widać byłoby front domu z furtką a przed nim przed ogród, a od strony południowej byłaby wypoczynkowa część ogrodu z tarasem plus miejsce parkingowe zaraz przy bramie. Jedyny mankament tego ustawienia jaki na tę chwilę przychodzi mi do głowy, to konieczność pokonania dość długiej drogi od i do miejsca parkingowego, które byłoby zlokalizowane zaraz za bramą wjazdową od południa. Załączam mapkę.
×
×
 • Utwórz nowe...