Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mich_86

Uczestnik
 • Posty

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Mich_86

 • Ranga
  Początkujący
 1. I wszystko się wyjaśniło, projekt powstał, teraz tylko wniosek do gminy. Po prostu po 2008/09 nastąpiła zmiana przepisów, wcześniej było można a dziś już nie i stąd ta minimalna odległość 3 metrów. "Idę o zakład", "a lokal zapewne nie został zgłoszony"... I bardzo dobrze, gdybanie, zarzucanie niestworzonych rzeczy, fachowe podejście do tematu jak widać a na koniec typowa odzywka w stylu "szkoda czasu, jam mądrzejszy". Dzięki za pomoc wszystkim.
 2. Też bym chciał zobaczyć coś więcej, np. zbiór tych przepisów budowlanych (jakoś nie potrafię znaleźć nic prócz artykułów w dodatku sprzed lat i na jeden temat) oraz ich historię, kiedy zachodziły jakieś zmiany w nich na przestrzeni ostatniej dekady. Także... "a lokal zapewne" to nie ustalanie własnej opinii?
 3. Parking jest już od dawna, 3 m wysokości? hehehe, zmuszą mnie abym przebudował cały dom?
 4. Nowe ciekawe wieści, w tygodniu było kilku ludzi od projektanta, pomierzyli i powiedzieli że trzeba przebudować wjazd, zrobić podjazd dla niepełnosprawnych. No do cholery to prywatny teren, prywatna firma czy państwowa i przy okazji stawiania psiej budy plan zagospodarowania przestrzennego całej działki i okolic nam przedstawią i wymuszą kolejne inwestycje?
 5. Ale tu w ogóle nie o to się rozchodzi, wjazd na działkę jest po lewej stronie od domu, a problem jest odleglość domu od granicy działki po prawej stronie.
 6. Przecież ta przybudówka jest w celu powiększenia sklepu, od 10 lat dzień w dzień wjeżdża ciężarówka pow. 3,5t (podjeżdża tak aby pod 2 wyładować towar, gdy węgiel przywozili to ciężarówka wysypywała go prosto pod stodołę (4) Stodoła jest tak w ogóle garażem, przejazd jest i będzie by móc tam dzień w dzień wjechać i zaparkować. Zresztą to nie o tą stronę się rozchodzi, tam od 40 lat się nic nie zmienia.
 7. W tym przypadku także jest dostęp do domów z trzech stron, jest od frontu (od strony ulicy) od strony wjazdu i od tyłu. Jedyne co nowa przybudówka uniemożliwi jest możliwość przejazdu z jednej działki na drugą (po usunięciu ogrodzenia), no ale zabudowa całej okolicy uniemożliwia takie rzeczy, za nami jest działka kolejna (pradziadek sprzedał) z naszej na tamtą nie ma możliwości by przejechać czymś więcej niż motor/rower (po uprzednim zdemontowaniu betonowego ogrodzenia. Tych przykładów można mnożyć, masa budynków ma wspólną ścianę lub ściany w takiej odległości od siebie że może jedynie dzieck
 8. Decyzji jeszcze nie ma, takie doszły do nas informacje w ostatnim tygodniu że może być z tą odległością problem. Może się przepisy zmieniły po 2008/2009 roku.
 9. Dziwię się ponieważ od 40 lat stoją obok siebie dwa domy a pomiędzy nimi jest może 3-4 metry odległości (a granica w tej przestrzeni) i dlatego też że 9 lat temu dobudówka była już jedna zrobiona, mniej niż 3 m od granicy. Nagle strażacy potrzebują dostępu do budynku z KAŻDEJ strony? A jak dwa 10 piętrowe wieżowce stykają się ścianami to co? A jak u nas za stodołą może 2-2,5 m sąsiad ma swoją stodołę, to też źle, a pod kątem prostym do naszej i tej za nią są dwie kolejne po prawej i po lewej kolejna, przejścia tam tyle żeby taczką przejechać a z drugiej wcale.
 10. Pomiędzy nimi będzie z 2 m, po przekątnej nieco więcej. Przybudówka będzie się kończyć mniej więcej jak stodoła się będzie zaczynać. Znalazłem taki fragment na muratordom: "Dobudowa i nadbudowa domu w odległości mniejszej niż 3 lub 4 m od granicy Budynek usytuowany w odległości mniejszej niż 3 lub 4 m od granicy z sąsiednią działką budowlaną można rozbudować, jeżeli w pasie o szerokości 3 m wzdłuż tej granicy zostaną zachowane jego dotychczasowe wymiary. Można go też nadbudować o nie więcej niż jedną kondygnację, przy czym w nadbudowanej ścianie zlokalizowanej w odległośc
 11. Witam Od roku planujemy zrobić sobie małą przybudówkę do istniejącego domu, właściwie przybudówkę do poprzedniej przybudówki. Sytuacja wygląda tak: Pod koniec lat 70-tych XX wieku, dziadek i pradziadek postawili dom, leży on około 1,5 m od granicy działki, po drugiej stronie granicy stoi dom sąsiadów, jest on w takiej samej odległości od granicy co nasz i domy praktycznie pokrywają się ze sobą. Gdzieś w 2009 zrobiliśmy przybudówkę, tak z 4-5 m wgłąb działki. Wewnątrz nowa ściana tworzy ze starą jedną powierzchnię, z zewnątrz jest może 20 cm różnicy gdyż nowa ściana jest po pro
 12. Postaram się coś zrobić ale układ pomieszczeń będzie bardzo podobny do tego z piętra niżej z wyjątkiem szerszej łazienki tak aby w poprzek postawić wannę, czyli z 145 cm wewnątrz na jakieś 180 cm szerokości. Drugą zmianą będzie brak ścian tak aby zrobić salon z kuchnią razem. Bardziej mnie ciekawi jakiś wzór, norma jak blisko ścian można postawić coś użytecznego np. wannę, stół na poddaszu. Ściana kolankowa ma około 90 cm, a dach w punkcie szczytowym ma około 3 m co sprawia że kąt podniesienia wynosi około 25 stopni. Trzeba wziąć pod uwagę że pod dachem dojdzie izolacja, 20-30 cm
 13. Strop jest betonowy, ściany z płyt osb lub karton gipsu, wewnątrz wełnę.,
 14. Mam jeszcze takie pytanie, czy ściany działowe muszą pokrywać się ze ścianami piętro niżej aby nie zrobić wielkiej masy nad środkiem sufitu?
×
×
 • Utwórz nowe...