Skocz do zawartości

Demon_x

Uczestnik
  • Posty

    5
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Demon_x

  1. Wracam do tematu. Zdecydowałem , że zamontuję wymiennik ciepła, ale jaki i jakiej firmy najlepiej zamontowac. Piec mam 12kw wiec wymiennik myślałem dac 25-30kw patrzyłem na wymienniki lutowane promag i zastanawiam się nad http://www.allegro.p...item=6735865567 co sądzicie o tej firmie, czy może lepiej jakiś inny i ewentualnie dlaczego? Nordic, czy secespol(mieszkam 2km od ich zakładu) ale nie ukrywam, że cena tez ma jakies znaczenie. I jeszcze druga ważna sprawa jakie pompy do tego wymiennika? Myślę nad elektronicznymi, tylko nie wiem czy z autoadapt, czy tu nie ma takiej koniecznosci. Po stronie pieca myślałem dac pompę elektroniczną promag 25/40, bo niby tylko ona może pracować z glikolem, a od strony grzejnikow jakąś inna 25/60 może bardziej markową, wilo grundfos lfp chyba, że polecicie jakąś tańsza a też dobrą.
  2. Witam chciałem się doradzić jak rozwiązać podłączenie instalacji CO CW. w skrócie to kotłownię będę miał w pomieszczeniu gospodarczym oddalonym o 15 metrów od domu,rury puszczę 1 m pod ziemią, dwie pex 25 i jedną z wodą pex 16, zaizolowane w pianki i w wspólnej rurze pcv 110, piec 12Kw już zamówiony ze sterownikiem SPPV2, do ogrzania na parterze 3 pomieszczenia a na piętrze 4 + bojler 120l, w załączeniu szkice. A teraz kilka pytań: 1. czy z dolnej rozdzielni mogę pociągnąć pion do górnej rozdzielni? i jaką dać średnicę rury? a robię 2 rozdzielnie(pomieszczenia nad sobą ), bo chciałem uniknąć dużej ilości rur na parterze gdyż tymczasowo muszą one być na wierzchu. 2 czy mogę dać 1 pompę w kotłowni a w domu zawór 4 drożny na grzejniki i bojler czy raczej jeszcze 2 pompę w domu do cw?, pompami i zaworami mogę sterować ze sterownika bo dałem przewody z kotłowni do domu. 3 Czy w kotłowni mam też dać zawór 3 drożny do ochrony powrotu? w końcu to dość spora odległość od zaworu 4d 4 jak zabezpieczyć instalację przed ewentualnym wzrostem ciśnienia ,wydaje mi się, że nie mogę zrobić naczynia przelewowego bo kotłownia jest niska i grzejniki na piętrze będą wyżej, a w domu to w tym przypadku chyba nie ma jak tego zrobić. Czy wystarczy i czy w ogóle dać w kotłowni naczynie wzbiorcze membranowe i jaki zawór bezpieczeństwa. 5 a może lepiej by było zamiast 4 drożnego w domu założyć 3 drożny pomiędzy co i cw? co jeszcze musi się znaleźć w tej instalacji i gdzie jakieś zawory zwrotne czy odpowietrzniki? Na szkicu na piętrze dałem 2 grzejniki na jednej rurce 16, gdyż rury będą musiały iść wierzchem w pokoju lub za skosem w nieogrzewanych warunkach a po za tym grzejniki są 1m od siebie a pomieszczenia po 12m ze skosami Na innym forum ktoś sugerował mi instalację z wymiennikiem i uklad od pieca otwarty, może właśnie takie rozwiązanie bylo by najlepsze, ale czy w wymienniku nie bedzie zbyt dużych strat i czy nie będę musiał palić wiecej aby na piecu utrzymać dużo wyższą temperature, tak aby bojler w domu nagrzał sie do tych 55°
  3. Dach jest bezpośrednio przy kominie w załączeniu szkic. Budynek jest w kwadracie i dach od strony komina ma mały spadek (tylna część dachu jest krótsza z większym spadkiem) w zaleceniach mojego pieca dokładnie jest 5,5m i średnica 160mm (ciąg kominowy 22 Pa)
  4. Dziękuję za odpowiedź, z tymi pretami to tak myślałem aby zazbroić, ale nie byłem pewny czy będę mógł bezpiecznie postawić 6-cio metrowy komin, z tymi kątownikami to też dobry patent. Jeszcze raz dziękuję.
  5. Witam, muszę zbudować komin do pieca 12kW na ekogroszek. Komin bedzie zewnetrzny ceramiczny dobudowany przy pomieszczeniu gospodarczym ale głównym problemem jest to, że ściana przy której będzie zbudowany komin ma tylko 2m wysokości wiec tylko do tej wysokosci bedzie mógł być podparty. Myślę zbudowac komin okolo 2-3m ponad dach bo wyżej to raczej bał bym sie,ze przy silnym wietrze może runąć. Wiec cały komin miałby 4-5m ale od ziemi, w zaleceniach pieca jest komin 6m, średnica 160, czy taki komin wystarczy? czy niższy komin bedzie powodował problemy? Czy moze zbudować srednicy 180? Dodam jeszcze, że komin byłby na otwartej przestrzeni, czy ewentualne problemy byłyby tylko w lecie czy również jesienią i zima? Może macie jakies pomysły, bo stalowy odpada ze wzgledu na niska trwalosc oraz duże koszty.
×
×
  • Utwórz nowe...