Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Kamila_Urszula

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kamila_Urszula

 • Ranga
  Początkujący
 1. Całej działki z pierwszej fotki? Działki 169 podzielonej na plastry? Na niektórych jej elementach stoją bloki mieszkalne.
 2. Dz.U. 1995 Nr 16 poz. 78 U S TAWA z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych Rozdział 1 Przepisy ogólne Rozdział 2 Ograniczanie przeznaczania gruntów na cele nierolnicze i nieleśne 2a. Nie wymaga uzyskania zgody ministra właściwego do spraw rozwoju wsi przeznaczenie na cele nierolnicze i nieleśne gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I–III, jeżeli grunty te spełniają łącznie następujące warunki 4) ich powierzchnia nie przekracza 0,5 ha, bez względu na to, czy stanowią jedną całość, czy stanowią kilka odrębnych części Czy to ma zastosowanie do działki 4 arowej.
 3. Poratuj linkiem . Jak ma się odrolnienie tego kawałka pod domek? Nie opodal budują autostradę, stoją wiatraki, jest stacja transformatorów.
 4. Co do zasady roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę (art. 28 ust. 1 ustawy z 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane - Pb). Prawo budowlane zawiera jednak katalog inwestycji, które można realizować na podstawie zgłoszenia, albo w ogóle bez informowania organów administracji architektoniczno-budowlanej. Katalog inwestycji, które nie wzmagają pozwolenia na budowę zawiera art. 29 Pb . Natomiast art. 30 ust. 1 Pb wskazuje, które roboty budowlane zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę wymagają zgłoszenia właściwemu organowi. Na podstawie art. 29 i 30 Pb, w odniesieniu do których ustawodawca zrezygnował ze ścisłej reglamentacji administracyjnej. Wolno stojące parterowe budynki rekreacji indywidualnej, rozumiane jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki -Budowa, rozbudowa, nadbudowa --brak procedury -Przebudowa--brak procedury -Remont--brak procedury Nigdzie nie widzę zapisku o ziemi rolnej, po nowelizacji przepisów.
 5. Jest to ziemia rolna 3-ciej klasy. Brak planu zagospodarowanie przestrzennego Ziemia została tak podzielona miedzy dawnych pracowników PGR, aby mogli sobie tam warzywa hodować. Nikt ziemi nie przekształcił, pocięli na plasterki.
 6. Witam. Mam zamiar na działce rolnej - ziemia 3-ciej klasy, brak planu zagospodarowania przestrzennego, sąsiednie działki też rolne wielkości 3,5 do 12 arów. wybudować wolno stojący parterowy budynek rekreacji indywidualnej do 35m2 z poddaszem o wysokości poniżej 1,9m w którym osoby będą przebywać krócej niż 4 godziny. Mowa o budynku na zgłoszenie Art.29.1. Moje pytania: -czy przepisy określają rodzaj fundamentów? -jaka wysokość budynku od gruntu do czubka dachu, dach dostosuje do przepisów, działka teren płaski. -z jakiego materiału mogę wybudować domek. -jaka odległość od granic działek sąsiednich, niczym nie zabudowanych. -jaka dopuszczalna wysokość ogrodzenia w/w działki. -czy ziemie pod domek muszę odrolnić?
×
×
 • Utwórz nowe...