Skocz do zawartości

piotr_doit

Uczestnik
  • Posty

    20
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez piotr_doit

  1. A o co dokładnie może chodzić? Z jakiego materiału jest wykonany? W jaki sposób to sprawdzić?
  2. Mam drewnianą podłogę. Co do stropu nie mam pojęcia. Wiem tyle, że jest to stara przedwojenna kamienica.
  3. Jest po prostu za gruba 18 mm, ciężka i wykonane są tandetnie. Tak, myślę, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Dlatego pytanie czy przy narysowanej przeze mnie konstrukcji, trzeba będzie ją również kotwić? Dodatkowym pomysłem jest to, aby ścianka we wszystkich pionach była usztywniona dodatkowo profilami w poziomie, myślę, że to też może dużo dać Co Wy na to?
  4. W innym temacie, który przesłał @animus wynika, że zakotwienie jest do zrobienia w podłodze. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość przymocowania (zakotwienia) ścianki w ścianie bocznej? Wczoraj miałem okazję rozmawiać z gościem w Castoramie i polecił mi wykonanie ścianki z g-k, a w miejscu gdzie będzie wisiał telewizor, trzeba ją wzmocnić za pomocą profilu poziomego. Cały czas mam misz-masz w głowie. Dodatkowo postawienie ścianki przy użyciu płyt laminowanych w mojej opinii średnio wchodzi w grę. Ja na ten moment wyobrażam sobie konstrukcję w ten sposób (w zał.). Co sądzicie?
  5. @uroboros Królu złoty! Ten pomysł mi się podoba. Jak wygląda montaż takiej ścianki? Jak ją przymocować do innej ściany? Da radę pociągnąć w niej kable? Jak połączyć ze sobą płyty? Pomysł na miarę szyty!
  6. Chodzi mi dokładnie o coś takiego w wymiarach: - 240 cm szer., - 260 cm. wysokość
  7. @uroboros Zależy mi na ściance. Mam 190 cm, a ścianka 200 cm będzie mnie po prostu denerwowała. Dodatkowo uważam, że dzielenie pokoju regałem + płytą meblową nie wchodzi w grę - w mojej opinii będzie to wyglądać źle. Pomożesz?
  8. Ok czyli mam rozumieć, że robić ją z k-g + osb (w miejscach potrzebnych)? Jesteście za opcją nr 1 czy nr 2? Z tego co widzę @retrofood wybrał opcję nr. 1. Czy mam ją w takim razie w środku wypełniać wełną? Chodzi mi głównie o dźwięk z telewizora i głośników. Jakich najlepiej profili użyć do całości? Chodzi mi o dane techniczne:)
  9. Zdaję sobie z tego sprawę, ale żeby połączyć opcję spania na łóżku sypialnianym + opcję oglądania tv na kanapie jak na prawdziwego faceta przystało Co do cyrkulacji powietrza, właśnie dlatego chcę aby ścianka nie łączyła się w całości z sufitem.
  10. Cześć podrzucam kolejny szkic całości pokoju. Postarałem się zachować proporcje. @uroboros Nie chcę oddzielać całościowo części sypialnianej. Dodatkowo jak będę miało gości, to wolę żeby wchodzili do części telewizyjnej, a nie do części sypialnianej. Dlatego też nie chce łączyć w całości ściany do sufitu, bo zależy mi aby światło dzienne tam wpadało. @bajbaga Podłoga jest drewniana.
  11. Hej podrzucam proste szkice postawienia ścianek w dwóch opcjach. Myślę, że trzeba zrobić jakieś minimalne łączenie z sufitem. Co sądzicie?
  12. @mhtyl Dzięki! @retrofood Również dzięki! Postaram się Wam coś naszkicować jak to widzę. I przesłać tutaj.
  13. Ściany boczne są konstrukcyjne. Niestety opcja z przeprowadzeniem pomiędzy ścianami belki drewnianej nie jest możliwa, Ponieważ w tym miejscu jest szafa, z której niestety nie mogę zrezygnować. Co do stropów nie mam pojęcia jakie są. Wiem, że jest to przedwojenna kamienica. W mojej opinii ściany są solidne. Może w takim razie zamocować belkę od podłogi do sufitu w miejscu w którym ściana ma się kończyć?
  14. Nie znam dokładnego miejsca montażu lampek, telewizora etc. Będę decydował, po postawieniu ścianki. Dlatego chciałbym w całości wybudować ściankę z płyt osb. Wolałbym potwierdzić, że ścianka może zostać zbudowana w całości z płyty osb + na nią k-g. Chodzi mi o to, czy konstrukcja wytrzyma? Jeśli tego typu opcja wchodzi w grę, to już w 100% wiem jak to rozegrać. Z góry dzięki!.
  15. @retrofooddzięki za odpowiedzi. Wiadomo, że to nie będzie w 100 % salon, ale nazwałem to po prostu w celu wytłumaczenia całości zamysłu. Płyta kartonowo gipsowa wytrzyma obciążenie telewizora? Myślałem, żeby wybrać płytę osb, a następnie na płyty osb przymocować płyty k-g.
  16. Witam wszystkich. Za niecałe dwa tygodnie planuje rozpocząć remont pokoju. Oprócz podstawowych czynności remontowych (malowanie, cyklinowanie) planuję postawić ściankę działową. Na początku kilka podstawowych informacji. Pokój jest w wymiarach 4m x 5m. Wysokość sufitu to 315 cm (stara kamienica). Zwracam się do Was z prośbą o udzielenie rady, wskazówek jak się do tego zabrać. Zadaniem ścianki, którą planuję postawić jest podział pokoju na część do spania (sypialnia) oraz salon. Chciałbym żeby ścianka miała wymiary - 240 cm szer i 260 cm wysokość. Dodatkowo chciałbym, aby ścianka nie łączyła się sufitem, a tylko z jedną ścianą. Kolejnym zdaniem ścianki jest przymocowanie z jednej strony oświetlenia na zdjęcia, a z drugiej telewizora (55 cali) wraz z głośnikami i może jakąś niedużą półką. Poniżej przesyłam pytania: 1. Czy ścianka o takiej wielkości może nie łączyć się z sufitem i będzie stabilna? (zależy mi na tym, żeby się nie łączyła z sufitem, aby światło dzienne przechodziło do strefy salonowej). 2. Jeśli nie jest to możliwe, to czy można połączyć ściankę z sufitem za pomocą filarów odchodzących od ścianki do sufitu (zbudowanych z tego samego materiału co ścianka)? 3. Jeśli jest to możliwe, to z jakich materiałów ją wykonać? Do tej pory zastanawiałem się nad trzema opcjami - płyty osb + k-g, bloczki z gazobetonu ytong albo solbet, bloczki porotherm. 4. Czy konieczne jest przy budowie ścianki bez łączenia z sufitem, zakotwienie jej w jakiś sposób? Jeśli tak, to w jaki? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...