Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Madagasko

Uczestnik
 • Posty

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Madagasko

 • Ranga
  Początkujący
 1. Szambo jest na działce na terenie Warszawa Wawer. Zdecydowanie muszę znaleźć teraz firmę, która nie tylko pomoże mi rozwiązać aktualny problem - wyjąć szambo, ale będzie też kompetentna w ponownym jego osadzeniu tak aby problem się nie powtórzył. Obecna pogoda - deszczowe dni nie pomagają, wody gruntowe są b. wysokie. Już jednym tzw profesjonalistom zawierzyłam i teraz mam problem. Firma, która szambo przywiozła i osadziła umywa ręce twierdząc, że są tylko od osadzania szamba do gotowego wykopanego doła. A co dalej się z szambem dzieje, to ich nie interesuje, to mój problem. Stąd zdecydowania bardziej czujnie muszę poszukać kolejnych specjalistów. Ale czy tacy istnieją?
 2. Problem w tym, że wypompowanie wody nic nie daje. tj woda podbijając szambo spowodowała też, że ziemia obsypała się pod podniesioną część. Żeby nie przekrzywiało się dalej do wnętrza szamba wlaliśmy wodę. Szambo wydaje się ustabilizowane w pozycji jak na zdjęciu, tj nie przekrzywia się już. Ale wypompowanie wody nic nie da. Zastanawiam się nad tym czy nie wynająć dźwig, wyjąć szambo, zakopać dół. poczekać aż wody opadną (chociaż trochę ) i zacząć zabawę od nowa, już z inna ekipą od szamba. I wykonać ponownie osadzenie szamba ze sztuką jego osadzania na terenie z wysokimi wodami gruntowymi, tj tuż po osadzeniu wlać do środka wodę a samo szambo zakopać do wysokości 3/4 tak aby woda w środku oraz ziemia na zew je trzymała w prawidłowej pozycji. Czy zrobilibyście tak samo? Czy może ktoś zna Firmę z usługami dźwigarskimi, która podjełaby się wyciągnąć takie szambo?
 3. Dzień dobry, Proszę o poradę w następującej sytuacji: posiadam działkę, na której jest wysoki poziom wód powierzchniowych. Ekipa fachowców od szamba osadziła szambo betonowe o pojemności 10 m3 w wykopanym dole. Niestety w żaden sposób nie zabezpieczyli szamba przed konsekwencjami wysokich wód gruntowych. W drugim dniu od osadzenia szamba wody gruntowe wybiły jeden bok szamba przechylając je. Próba wlania wody do środka szamba jedynie zahamowała proces przechylania się konstrukcji. Na dzień dzisiejszy mam przechylone szambo, którego jeden bok pokryty jest przez wody gruntowe, przeciwległy bok jest na wysokości gruntu. W środku szamba jest woda. Proszę o poradę co powinnam zrobić? Załączam zdjęcia do zobrazowania sytuacji.
×
×
 • Utwórz nowe...