Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

antc1111

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O antc1111

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @bajbaga Byłbym wdzięczny, gdyby przbliżył by mi Pan w jaki sposób to sprawdzić
 2. @Elfir Dziękuje za odpowiedź. Jednak w MPZP( rozumiem że każda gmina ma inną definicję ) definicja pow. zabudowy Powierzchnia zabudowy– maksymalna dopuszczalna wielkość powierzchni zabudowy określona w % wyrażająca stosunek powierzchni wszystkich budynków (mierzona po obrysie ścian zewnętrznych) zlokalizowanych na działce lub w obrębie terenu funkcyjnego do powierzchni tej działki lub terenu funkcyjnego. Ja to rozumiem jako powierzchnia budynków, którą idzie zmierzyć po obrysie ścian. Podjazd itp. by się w to nie wliczał. Mylę się?
 3. Wyczytał to Pan z uchwały MPZP? Czy nawet nie zaglądał tak szczerze? Bo szukam i nie mogę znaleźć nic o zakazie budowy bliźniaków, do tego z prawa budowlanego definicja: Budynku mieszkalnym jednorodzinnym-należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość. Dodam, że na tym samym rodzaju zagospodarowanie stoją już bliźniaki ( na sąsiednich działkach ) Tak jak napisałem chce postawić małego bliźniaka więc chyba te 1000 m^2 bez szału powinno wystarczyć. Jakich mediów? Dziękuje za zainteresowanie?
 4. Witam serdecznie. Zastanawiam się razem z bratem nad kupnem działki i postawieniu na niej niewielkiego bliźniaka lub domu jednorodzinnego dwulokalowego. Nie mam niestety bladego pojęcia jak zabrać się za sprawdzenie czy warto kupić tą ziemię. Nurtuję mnie jednak kilka kwestii 1. Czy mogę postawić na niej bliźniaka? W załączonym zdjęciu przesyłam MPZP i zaznaczoną działkę. Widnieję na niej oznaczenie 22.MN,U - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług. w pliku pdf przesyłam uchwałę. 2. Kwestia uzbrojenia - Gdzie jednak dowiem się jaki będzie koszt i czas podłączenia prądu? Sąsiedzi prąd mają już podłączony. Jeśli chodzi o kanalizację to w grę wchodzi jedynie szambo , brak gazu. Właścicielem infrastruktury wodnej jest właściciel z ziem z naprzeciwka i z tego co wiem za drobną opłatą wystawia pozwolenie na przyłączenie się do wody. Czy tak to wyglądać? (oczywiście póki nie ustalę z nim warunków przyłączenia i ceny, zakup działki nie wchodzi w grę) 3. Droga - na mapce nr. 347/11 ( 8m szerokości )jest wyznaczona działka na poczet drogi. Kto będzie jej właścicielem i czy jeśli póki co jest to po prostu kawałek pola dostanę pozwolenie na budowę? Czy potem w mojej kwestii zostanie jej utwardzenie itp.? 4. Co powienienem sprawdzić przed zakupem bo z tego co się orientuję to: -stan prawny działki w księdze wieczystej - jak uzyskać numer księgi po adresie lub numerze działki, gdzie się to załatwia w starostwie powiatowym? -MPZP - jest dostęp internetowy, nie mam pojęcia jednak na co mam zwracać uwagę na tej mapcę - sprawdzic stan gruntów - zatrudnić fachowców czy szukać w wydziałach geodezji urzędów gmin? Może ktoś z Państwa ma jakiś inne pomysł na podejście do tematu? U_2006_25_II.pdf
×
×
 • Utwórz nowe...