Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

bojka777

Uczestnik
 • Posty

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O bojka777

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. A gdzie mam wstawić Twoim zdaniem izolację termiczną? Ściana ma stać na styrodurze?
 2. Ja akurat myślę jak ograniczyć straty ciepła do gruntu. Wiem, że w gruncie mamy +8st więc strumień jest nie duży, ale ciekawi mnie po prostu jakie są sposoby.
 3. Jak byście ocieplili takie słupy? Czy w ogóle jest sens je ocieplać?
 4. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne wykonuję z bloczków silikatowych. Czy znacie jakiś produkt, który nadałby się jako pierwsza warstwa pod ścianę. Chciałbym zminimalizować starty ciepła.
 5. Chciałbym zlikwidować przegrodę między kotłownią a garażem w domu jednorodzinnym. Po prostu będzie taka wnęka na cały osprzęt instalacji sanitarnych. Myślicie, że przejdzie bez żadnych protestów prawnych?
 6. Mam do wykonania duży dom. Chciałbym się zorientować jakie są ceny jednostkowe stanu surowego za poszczególne etapy. I tak: Wykop powierzchniowy do dolnej rzędnej pospółki: 350 m2 Wykop pod ławy fundamentowe: 105 mb Wykonanie ław fundamentowych 60x40cm w gruncie: 105 mb Wymurowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych: - ściana gr 18cm: 21 m2 - ściana gr 24cm: 52 m2 Wylanie chudego gr. 10cm betonu: 194 m2 Wymurowanie ścian z bloczków silikatowych (producent xella): - ściany gr 12cm: 52,60 m2 - ściany gr 18cm: 110,34 m2 - ściany gr 24
 7. Czy można prowadzić odpowietrzenie kanalizacji (pionu) w połaci dachowej ku kalenicy, tak aby odsunąć się od okna dachowego? Lokalizacja w wełnie mineralnej, rura przytwierdzona do krokwi.
 8. Dzięki, masz rację te drzwi balkonowe mogą być większe, ale już wielkość lukarn chcę zostawić tak jak jest.
 9. Nie ;). Sam powoli i bez pośpiechu projektuję mój dom i jeśli mam jakieś wątpliwości to przecież warto się poradzić. Ale jeśli chciałbyś podzielić się swoim doświadczeniem z lepienia glinianych domów, to również z grzeczności wysłucham.
 10. Drzwi w świetle muru mają 90x210cm. Jak obniżę strop w lukarnie to automatycznie będę musiał go zmniejszyć nad całym pomieszczeniem (mam jeszcze strych). Co myślicie o zmianie kąta nachylenia dachu lukarny względem pozostałej części dachu (nigdzie jak jeździłem samochodoem nie widziałem takiego rozwiązania)? Dodatkowo do tego dodałbym listwy przyokienne i przestrzeń już by była dużo mniejsza...
 11. Słupek żelbetowy musi mieć zbrojenie. Jak mam zrobić wykotwienia pod niego jeżeli będzie stał bezpośrednio na pogrubionej ściance z bloczków betonowych. Grubość bloczków betonowych i silikatowych to 24cm. Słupek będzie miał 24x24cm.
 12. Czy taki słupek w lukarnie o wymiarach 24x40 może zostać wykonany z bloczków silka czy może lepiej zrobić żelbetowy?
 13. Zrobiłem wysokie pomieszczenia na poddaszu ok. 2.77m światła. Przez to wychodzą mi wysokie lukarny. Kąt dachu lukarny chcę zachować 42 stopnie tak jak jest dla reszty dachu. Czy macie jakieś pomysły jak zamaskować tą ścianę nad drzwiami balkonowymi - strasznie mi się nie podoba że jest taki duży jej kawał.
 14. Zastanawiałem się jak rozwiązać naroże budynku pomiędzy dwoma oknami. Jakie macie pomysły? Jeżeli zrobię słupek żelbetowy to jak mam odciąć wilgoć idącą od dołu?
×
×
 • Utwórz nowe...