Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Kosztorysant

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Kosztorysant

 • Ranga
  Początkujący
 1. No i tutaj zagadka. Firma o jakiej mowa powstała jeszcze w latach 80 ubiegłego stulecia , a jej jedynym konkurentem był Atlas. Widac , że nie zwinęła i działa nadal tyle tylko że nie robi masówki. Generalnie zgadzam sie , że przy wyborach trzeba zwracać uwage na wszystko ale jak sam tego niejednokrotnie doświadczam małe operatywne firmy sa o wiele mobilniejsze i niejednokrotnie tańsze od dużych renomowanych molochów. Tam jest po prostu fabryka i indywidualny klient jest mniej ważny . Mała firemka stawia własnie na tego małego klienta bo on jest jej głównym odbiorcą. To tak na marginesie poza tym zawsze : PYTAJ , SPRAWDZAJ I DOBRZE SIĘ ZASTANÓW ZANIM WYBIERZESZ .
 2. Świeta racja ale nie zawsze tak bywa, tutaj jakość produktu jest rzeczywiście bardzo dobra a "żyję" z budownictwa więc chyba sie troche na tym znam. Firemka rodzinna jak sie zdążyłem zorientować, która nie robi masówki ale bardziej wytwarza na konkretnego klienta . Sam skorzystałem i mogę polecić innym ale najlepiej samemu sie przekonać. Przede wszystkim zaleta jest to że nie zrobili mi byle czego bo kolory trzymają się znakomicie. Oglądałem kilka realizacji na ich produktach i ... po kilku latach jest bez zmian . Żdnych przebarwień itd. Z tegowynika, że mają dobrą receptuę i dają wszystkiego tyle co potrzeba . Dlatego zdecydowałem sie polecić ją innym . Warto.
 3. Polecono mi producenta systemu dociepleń i ..... jestem bardzo miler zaskoczony. Mała firemka ale z niezwykle miła obsługa i przede wszystkim dobrym produktem. Cena i warunki dobre. Kto ma chęc niech spróbuje - www.mikspol.pl, moge z czystym sumieniem polecić.
 4. Anno K proponuje Ci liczenie proste : 1. styropian 1,1 m2 na 1 m2 ściany ( otwory oczywiście odliczamy ) grubość w cm na m3 przeliczysz bez problemu ( np. : styropian gr. 5 cm to = 0,05 * 1,1= 0,055 m3 itd) 2. Na 1 m2 przy kołkowaniu wyjdą ci 4-6 kołki , budynku niskiego można nie kołkować ale dociepleniowcy nie powinni pożałować wtedy kleju, szczególnie na te warstwy u góry 3. Klej do styropianu - nie mniej jak 4 kg/m2 , z zaciągnięciem siatki wyjdzie jakieś 6 kg/ m2 4. Siatka zbrojąca ok,. 1,2 m2 /m2 ( musisz brać pod uwagę zakłady minimum 10 cm ) 5. Tynk - w zależności od wybranego rodzaju i technologii - producenci podają normy na opakowaniach i w internecie . Warto mieć na uwadze jakąś rezerwę - 5-10 % więcej , ale to można uzupełnić w trakcie wykonywania prac , kiedy już będziesz znała "wydajność i materiałożerność " swoich wykonawców. No i już mniej więcej - dokładniej raczej się nie dowiesz ile czego potrzeba. no dojdą jeszcze : - listwa startowa - po długości budynku , obliczysz sobie obwód z projektu lub z miara w naturze - listwy do ochrony narożów - jw. z projektu lub z natury W kwestii kosztów ogrzewania ... cóż ma na to wpływ wiele czynników, łatwo przedobrzyć . Przede wszystkim rodzaj wybranej metody ma tutaj duże znaczenie. Zwykle jednak rozwiązania tanie w eksploatacji sa drogie w wykonaniu i odwrotnie. Najefektywniejszym jest dziś pompma ciepła ale koszt jej montażu to 30 - 50 tys.zł w zalezności od powierzchni domu. Wydaje mi sie, żej kwestii najlepiej jednak skontaktowac sie z fachowcami którzy podpowiedza optymalne rozwiązanie.
 5. Interesująca aplikacja, proponuje jednak abyś wprowadził małą modyfikacje. podałeś ilości nominalne bez żadnych odchyłek, te zawsze wystepują ( odpady, ścinki, braki , ubytki itp. itd )
 6. Na stronie https://budujemydom.pl - szukać w kosztorysach domów jest chyba kosztorys ( z 2007r i chyba jeszcze aktualny domu o podobnym metrażu. Wydaje mi sie , że stan surowy zamkniety jest do zrobienia w 150 000 zł ale wszystko zależy od technologii i własnego zaangażowania.
 7. Ten cennik to rzeczywiście dobre żródło informacji . ceny sa tam " w miarę realne " . Na stronie budujemydom też pojawiły się jakiś czas temu kosztorysy typowych domów. Warto poprzeglądać. https://budujemydom.pl/budowlane-abc/kosztorysy-domow
 8. Warto rzetelnie skalkulować z wykonawcą wzrost kosztów , w przeciwnym wypadku można sie spodziwaac że chcąc zrealizowac zlecenie bedzie on narażny na pokusę stosowania materiałów gorszej jakości lub " partaczenia " prac. Nie ma co sie temu specjalnie dziwić. Firmy wykonawcze pracują dla zysku i jeśli ten staje sie mało prawdopodobny do zrealizowania szukają oszczędnosci. Lepiej zatem faktycznie policzyc - I SPRAWDZIĆ - czy koszty faktycznie tak znacznie wzrosły , ustalić które to koszty i spróbowac rozłożc to " ryzyko" solidarnie.
 9. Jaki to tregion ? W centrum stawki jużiągnęły 26-30 zł /m2 ( agregatem)
 10. Witam Woda gruntowa na 3 m to nie jest duż problem , rozumiem bowiem żst ona o kakieś 1,5-2 m poniżej poziomu posadowienia fundamentów ( zakładam ża one zagłębione na jakieś 1,5 m ) . Moja rada jest taka : - dowiedz się czy sąsiedzi mają problemy z wodą gruntową ( mokre sciany w piwnicy itp. ) , jesli tak to znaczy że okresowo wody się podnoszą i wtedy trzeba pomysleć o dobrej izolacji , jeżeli nie to nie ma problemu - zrób izolację pionowa nie z Abizolu ( posiada szkodliwe składniki w dużści ) tylko z DEITERMANNA lub STYRBIT-u albo innego podobnego systemu tzn. izolacja wykonywana nastepujaco - na równą powłokę ściany fundamentowej ( nie powinna mieć zadziorów i dużch ubytków) nałóż grunt z Asfalbitu ( rozczieńczamy preparat 1:10 z wodą ) a nastepnie wyszpachluj dwukrotnie fundament STYRBITEM 2000. Nie widze konieczności dwukrotnego nakładania STYRBIT 200 od wewnetrznej strony ale jesli cie stac i masz na to ochote to na pewno nie zaszkodzi. - dobrze byłoby od razu przed zasypaniem przykleić do ściany fundamentowej izolacje cieplna ze STYRODURU albo jakiegos innego podobnego produktu ( styropian ekstrudowany lub ekspandowany ) . STYRBBIT 200 przyklei ci od razu ten styropian ttak więc masz 2 w 1 . - na wierzchu fundamentów koniecznie zrób izolacje pozioma ( 2 x papa na lepiku lub gruba folia lub inna papa - jest tego do wyboru sporo). Opaska drenażwa na pewno nie zaszkosdzi ale jesli tam gdzie budujesz nie wystepuja okresowe podnoszenia sie wód gruntowych to jest ona niepotrzebna. Zreszta zawsze mona ja wykonac nawet pózniej. Zanim zdeczdujesz się na ostateczny wzbór rozwiąnia poczytaj troche w ineternecie o tych technologiach i popytaj sasiadów jak oni rozwiązali problem i z jakim skutkiem. Jacek
×
×
 • Utwórz nowe...