Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

JAK-Mama

Uczestnik
 • Posty

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O JAK-Mama

 • Ranga
  Początkujący
 1. Opinię ja już mam. To klasa 1, także, jak to mówimy na Śląsku "szkody praktycznie zerowe" Zmiany pewne powstały, bo w granicy nie ma jednak gazu, także chyba będziemy iść w stronę ekogroszku. Tak się zastanawiam, czy to wejście do środka jest niezbędne, ponieważ piec będzie z podajnikiem, a to chyba nie chodzi się zbyt często.....(mam nadzieję ! )
 2. Za wszystko, czy sam projekt? Sam projekt kosztowałby mnie 4800zł, do tego dochodzą wszelkie inne sprawy, które, ze względu na moją niemożność załatwienia będąz pozagranicami, chciałabym im powierzyć. A jednak może być dom
 3. Witajcie U nas, w UK wyjątkowo słoneczna pogoda. Dostałam dzisiaj maila z kosztorysem indywidualnego projektu. Napiszcie, co sądzicie o cenach. Czy są do zaakceptowania? Na koszt wykonania projektu indywidualnego składają się następujące składowe: - Indywidualny projekt budowlany uszczegółowiony (branża: architektura + konstrukcja) - 4 800 zł netto - Charakterystyka energetyczna, informacja BIOZ i analiza odnawialnych źródeł ogrzewania - 450 zł netto - Projekt zagospodarowania terenu wraz z opisem - 950 zł netto - Projekt budowlany wewnętrznych instalacji: wod-kan. C.O., instalacja gazowa, elektryczna i odgromowa - 1 900 zł netto - Projekt zabezpieczenia budynku na szkody górnicze - 1 100 zł netto - Wizualizacja zewnętrzna budynku (2 widoki) - gratis Koszt wykonania projektu 9 200 zł netto + VAT 23% + 2 100 zł VAT 11 300 zł brutto Wycena prac dodatkowych elementów: - Mapy do celów projektowych wraz z wywiadami branżowymi i pomiarami wysokościowymi ( 1220zł netto) - 1500 zł brutto - Warunki techniczne przyłączenia do mediów: woda, kanalizacja, gaz, prąd (810zł netto) - 1000zł brutto - Warunki techniczne zjazdu z drogi publicznej (200zł netto) - 250zł brutto - Opinia górniczo-geologiczna dotycząca szkód górniczych (200zł netto) - 250zł brutto Patrząc na to mogłabym zrezygnować z planu wewnętrznych instalacji, bo to może zrobić mój brat hydraulik. Czy plan zagospodarowania terenu z opisem to MPZP??
 4. Mamy gotowy projekt. Jest ok. Rysuję swój i oddam go do architekta na wycenę. Zobaczymy, jaki będzie koszt indywidualnego. Dzwoniłąm również do urzędu swojej miejscowości. Mapa planu zagospodarowania przestrzennego jest dostępna.
 5. Na dzień dzisiejszy pytanie zadałam jedno, dość konkretne. Nie ma mnie w PL, więc na załatwienie dokumentacji muszę poczekać do wakacji. Czy masz na myśli projekt indywidualny?? Przepraszam...mała poprawka 1153m2
 6. Sprawdzałam, muszę wysłać kogoś, bo takowego znaleźć nie mogę. Mój brat i tatko pracują przy tym od dobrych 9 lat. Także na robocie się znają. Czy znam zasady.....wejście od północy..akurat mam od północy wjazd na działkę. Działeczkę już mam. Prostąkątna, może nie za mała, ale ogromna też nie, ma 1553m2, 20x58, wjazd od strony północy, z drogi asfaltowej, gminnej.
 7. Rozumiem. Czy nawet, kiedy działka jest budowlana to może się zdarzyć, że nie będzie możliwości postawienia domku? Właścicielką jestem.
 8. Witajcie Już jakiś dłuższy czas obserwuję to forum, gdyż sama miałam w planach budowę własnej oazy spokoju. Nie pisałam nic, kiedy było to w kwestii planów, teraz to już nabiera powoli tempa, więc postanowiłam przejść to z Wami. Budowa będzie trochę utrudniona, gdyż na chwilę obecną mieszkam w Wielkiej Brytanii, więc zmuszona jestem do budowania "na raty". Domek nie duży, z małymi zmianami w projekcie, technologia szkieletowa, ogrzewanie gazowe, budowane przez mojego tatę i brata - fachowcy w każdym calu. W zamian za darmową robotę, ja mam do ogarnięcia biurokrację. Troszkę sobie poszperałam i wypisałam sobie plan,w jakim załatwiać to będę podczas pobytu w Polsce. Jeśli coś pominęłam, albo nie napisałam w dobrej kolejności, to proszę o korektę. Ok, oto moja lista *zakup działki *zakup projektu *wypis planu zagospodarowania przestrzennego *wypis z rejestru gruntów dla działki własnej i sąsiadów *wyrys z mapy ewidencyjnej gruntu *warunki techniczne dostawy mediów z zakładów *sporządzenie mapy sytuacyjno-wysokościowej przez geodetę *adaptacja projektu na mapie w/w po ustaleniu zmian w projekcie *zgłoszenie budowy *geodezyjne wytyczenie obiektów *wykonanie niwelacja budowy *założenie dziennika budowy *wykonanie przyłączy *ostemplowanie projektu budowy *tablica informacyjna A po tym to już tylko przelewać kasę na kolejne etapy budowy... zastanawiam się, jak długo może potrwać załatwianie tychże papierków, bo istnieje wiele teorii. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...