Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Neris

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Neris

 • Ranga
  Początkujący
 1. Dziękuję Panu za wszystkie informacje. Czy ktoś jeszcze z Forumowiczów miałby jakieś sugestie/informacje?
 2. No więc właśnie. :-( Czyli najlepiej będzie udać się po prostu do właściwego urzędu gminy i zapytać jak oni to widzą - czy mam zgłosić chęć postawienia takiego domku na działce czy też wnioskować o pozwolenie na budowę. Zastanawia mnie jeszcze jedno - czy urząd może uznać, że domek holenderski nie może służyć jako dom całoroczny mieszkalny i można go zakwalifikować wyłącznie jako budynek tymczasowy?
 3. Domki holenderskie nie muszą mieć chyba fundamentu, w końcu stoją "na własnych nogach". Tak czy inaczej, jeśli chodzi przyłącza/fundament, to według nowelizacji nawet wolnostojący dom jednorodzinny może być chyba wybudowany bez pozwolenia jeśli obszar oddziaływania mieści się w obrębie działki (cokolwiek to znaczy)? Czy chodzi Panu o sytuację, że na domek holenderski nie byłoby potrzebne pozwolenie na budowę, a na przyłącza tak?
 4. Z tym że domek holenderski to nie jest przyczepa - nie przewozi się go na kołach lecz na ciężarówce\lawecie do miejsca docelowego. Domek holenderski nie ma tablic rejestracyjnych. Rozumiem, a jeśli chodzi w takim razie o wielkość takiego "domku", to czy Pana zdaniem łapie się on pod wymóg maksymalnej powierzchni 35 m2?
 5. Witam, moje pytanie dotyczy domku holenderskiego całorocznego - mieszkalnego. Chciałabym zamieszkać w takim domku na stałe na własnej działce, zaklasyfikowanej jako działka budowlana. Czy w świetle nowelizacji ustawy o prawie budowlanym z czerwca tego roku wystarczy jeśli zgłoszę budowę (a raczej postawienie) domku holenderskiego na mojej działce czy też muszę wystąpić o pozwolenie na budowę? Dodam, iż nie chcę aby był to obiekt tymczasowy, przeznaczony do rozbiórki po 120 dniach - chciałabym w nim legalnie mieszkać, pewnie kilka lat, dopełniając wszelkich formalności. Będę wdzięczna za inform
×
×
 • Utwórz nowe...