Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Cabanos

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Cabanos

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cała działka miała 31 ar, po podziale to 18 i 13 ar. Moja to ta trzynastka. Właściwie powinienem napisać "mniejsze" a nie małe - pojęcie względne
 2. Nie za bardzo Cię rozumiem - jak podziałowe ?? WZ było na dużą działkę. Potem podział na dwie małe działki.
 3. Witam Proszę o poradę na poniższą sprawę. Była działka. Właściciel wystąpił o WZ na dwa domki na tejże działce. Otrzymał WZ na dwa domki. Wystąpił o pozwolenie na budowę jednego z tych dwóch domków i otrzymał takowe. Rozpoczął budowę. Po postawieniu stanu surowego, podzielił działkę na dwie - na jednej jest już ten jego, na drugiej, którą kupiłem - jest WZ na tenże drugi domek. I teraz zaczynają się schody. Po kolei: 1. URZĄD: Musicie napisać pismo, że chcecie przenieść WZ na tą nową działkę. 2. Piszę, mam zgodę właściciela, Urządz przyjął - Jestem HAPPY !!! 3. - Urząd mówi - nie kochany, skoro facet zaczął budować i ma pozwolenie na budowę, to to jego pozwolenie wyczerpuje w pełni warunki WZ, więc trzeba wystąpić o nowe WZ. Ale urząd mówi - spoko - my warunki wam przepiszemy, bo to tylko formalność. 4. Ja KU..A !!!!! ..... Dobra występuję o nowe. Składam. Czekam. 5. Pani Naczelnik Urzędu - no w sumie to nie możemy wam wydać tych WZ bo Pozwolenie na budowę (to które ma już stan surowy) to obejmowało całą działkę, więc nie możemy wydać WZ na działkę (wydzieloną z duuużej działki) bo nanią jest już pozwolenie na budowę. 6. Ja: Ja pie...le, gdzie jest moja strzelba albo siekiera !!!!! Będzie rzeź !!!! POMÓŻCIE !!!
 4. Oczywiście można zrobić wywiad - sąsiedzi mają zalewane piwnice - może być wysoko woda gruntowa - ale może mają nieprawidłowo izolowane ściany piwnic.... Różnie to bywa. Badania dają wiele cennych informacji nie tylko dla konstruktora fundamentów ale również np dla lokalizacji oczyszczalni ścieków i jej sensu zastosowania czy też jej konstrukcji- bo jak są np grunty bardzo spoiste, gliny to będzie problem z rurkami rozsączającymi (chociaż tu wystarczy zrobić ręczny przekop żeby to stwierdzić - choć nie zawsze). Ja generalnie jestem za badaniami - koszt jest promilem kosztów całościowych a da nam cenne informacje.
 5. Ja dałem za mapkę do celów projektowych 700 zł brutto - realizacja w toku. Małopolskie.
 6. Nie prowadzę budów domków. Ten o którym piszę to mój domek, który zaczynam budować (mam kurde nadzieję ) w lecie tego roku.
 7. W/g mnie chodzi tu o jakość prowadzenia dokumentacji budowy (i budowy w ogóle) przez KB. Ja jako KB w mojej pracy (zawodowej), gdy wzywam geodetę do tyczenia jakiegoś fundamentu zawsze oczekuję aby wykonał operat geodezyjny tyczenia (najczęściej w formie szkicu) oraz - bezwzględnie wymagam - aby dokonał wpisu do DB. Geodeta musi mieć też uprawnienia odpowiednie do wykonywanego zakresu prac geodezyjnych. Ja przekazuję operat firmie budowlanej i jest to podstawa rozpoczęcia przez nich prac. To w skali makro - duże budowy. Przy domku - z moich przemyśleń - przeniosę te standardy. Tyczenie przez geodetę uprawnionego - dla domku wystarczy 1 lub 2 uprawnienia Wpis do DB wykonany przez geodetę + szkic (załącznik do DB). Do wpisów do DB jest uprawniony KB, Inspektor nadzoru (Inwestor), Geodeta, Przedstawiciele Nadzoru budowlanego. Panowie - ja płacę geodecie - i nie widzę przeszkód aby - po wykonaniu poprawnie swojej pracy uwiecznił ten fakt wpisem do DB. On jako osoba odpowiedzialna i posiadająca uprawnienia - odpowiada za poprawność wykonania swojej pracy - ja mogę to sprawdzić (i sprawdzę - choćby pomierzę sobie przekątne, odległości od granic działki - tak abym mógł spać spokojnie) Wiem, że domek to nie kompleks hal w KGHM, ale pamiętajcie, że KB odpowiada za dokumentację budowy i - prawnie - odpowiada za budowę. Jak nie chce mieć uprawnionego geodety - nie musi. Tak jak pisałem na początku - jakości pracy trzeba się uczyć całe życie - a wierzcie mi - poprawna i dobrze prowadzona dokumentacja budowy jest naprawdę bardzo ważna i pomocna (np przy odbiorach)
 8. Czyli reasumując: 1) Geodeta wytycza osie fundamentu budynku 2) Robi szkic oraz wpisuje do dziennika budowy - szkic dołączamy do DB lub robi szkic w DB (jest na to specjalna strona w DB)
 9. Dzięki, ale doprecyzując - u mnie na budowie (przemysłówka) jak geodeta zrobi tyczenie i nabije mi sznurki na osiach to daje mi szkic tyczenia. A jak jest przy domku - czy mam żądać od geodety szkicu ?? Bo jak się rąbnie (jesteśmy tylko ludźmi) to mogę go ścigać za błąd ( i tak sprawdzę se przekątne) Będę budował domek w kredycie - przyjdzie mi inspektor z banku i zapyta o szkic tyczenia. Przyjdzie mi nadzór budowlany i zapyta :kto panu tyczył budynek?? Pan ?? a ma pan uprawnienia ...... a ja mu bach - szkic tyczenia z pieczątką uprawnionego geodety Spotykamy się z takimi absurdami, że lepiej być przezornym. P.S. W sumie to sam sobie odpowiedziałem na pytanie he he ....
 10. Witam Pytanie: czy po wytyczeniu budynku (osie fundamentów) geodeta robi mapkę ?? Czy taka mapka (jeśli ma być) jest potrzebna do odbioru. Czy wystarczy szkic polowy. Pozdro
×
×
 • Utwórz nowe...