Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mixmi1977

Uczestnik
 • Posty

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O mixmi1977

 • Ranga
  Początkujący
 1. Warstwy wybrane, ceny mam i są akceptowalne 1. styro 100 10 cm 2. styro spadkowe odziwo wychodzi taniej niż wylewka spadkowa z betonu. spadek 2% w dwóch płaszczyznach 3 mambrana epdm w jednym arkuszu 7x7,5 metra. Mam juz dostawce 4. warstwa dociskowa z suchego betonu 4cm 5. profile (opierzenie) z renoplastu do żywicy plus rynna 6. żywica poliuretanowa, elastyczna barierka montowana do uchwytów w policzkach. zasanawiam się tylko czy jako pierwszej od stropu nie dać folii kubełkowej do wentylowanja. Jak opinie? wychodzi taniej niż z wylewką spadkową
 2. Animus wygląda mi to na dzieło jakiegoś prędkiego dewelopera, a ja myślałem o czymś w takiej koncepcji http://www.houzz.com/photos/121503/Exterio...ior-other-metro albo chociaż w takiej http://www.houzz.com/photos/11938075/Maste...eck-other-metro ;)
 3. Wolę Animus postawić parę ładnych drewnianych skrzynek z czymś zielonym niż robić barierki maskujące albo co najgorsze murek dookoła bo tak mam w projekcie. 36 metrów to jest sporo miejsca do leżenia i oglądania nocnego nieba. Teren do tego sprzyja
 4. Taras ma 36m2, barierki będzie 6+6+6+4. Barierkę pewnie będzie metalowa, jeszcze dokładnie nie wiem jaka ale pewnie standardowa. Montaż ala taki http://balustradydjd.republika.pl/images/4mz.jpg lub taki http://img3.oferia.pl/ec6f46a2b9f4bb75ea3e...3_-1_-1_0_1.jpg A barierki coś w tym stylu http://remont.biz.pl/wp-content/uploads/20...i-balkonowe.jpg tylko w kolorze grafitowym.
 5. Barbossa pytasz o budżet, wiadomo że jak najmniejszy ale założyłem 15tyś. Nie wiem czy to dużo czy mało. Wezmę kalkulator i zrobię zestawienie materiałowe to będę wiedział. W tym są barierki także i rynny. Więc nie wiem ale Wam powiem jak policzę. Muszę teraz poszukać dla warstw konkretnych materiałów i w niektórych przypadkach wykonawców.
 6. barbossa nieogrzewany, nie napisałem że nieocieplony Elewacja ocieplona 10 styro. Nie chcę by przemarzał w zimę zbytnio. Mój błąd faktycznie napisałem nieocieplonym ma być nieogrzewany. MTW co to znaczy opierzenie ? Wyguglałem i rozumiem że to obróbka blacharska? Jako obróbkę podobają mi się profile Renoplastu ale je się daje na, w warstwach które podałeś, na jastrych. Podoba mi się twoje podejście. Teraz czas wziąć kalkulator do ręki i szukać co gdzie i za ile. Jeszcze jakbyś napisał co to izolacja elastyczna otwarta dyfuzyjnie, jakiś konkretny produkt masz na myśli?
 7. Dzięki za odpowiedź, nie mam czasu trochę na dyskusje w czasie rzeczywistym stąd takie opóźnienie. Czemu żywica? Jest jedną warstwą a do tego spełnia funkcję hydroizolacji. Nie zależy mi zbytnio na jakimś specjalny estetycznym niuansie ala drewno lub terakota. Ważne by było antypoślizgowo, estetycznie, trwale i nie przepuszczało wody. Żywica wg mnie spełnia te założenia. Co do zrobienia spadku z wylewki na stropie, to mam tu pewien problem i nie wiem czy można go przeskoczyć. Spadek na stropie można zrobić z gotowych zapraw ale one z reguły są do grubości 8cm (albo ja nie ogarniam do końca co producent ma na myśli). By zachować 2% spadku to w jednym końcu musi być 12 cm by zjechać do około 0 cm. Mogę nadlać betonu ale konstrukcyjnie strop nie jest do takiego obciążenia przygotowany. Zaczynam powoli, edukując się w temacie, rozumieć która warstwa po co jest. Idąc od dołu 1. warstwa spadkowa - może być wykonana na stropie, nadlana lub wyprowadzona z gotowych zapraw do tego celu. 2. Termoizolacja 3. drenaż - jesli jest potrzebny by odprowadzić wilgoć przechodzącą przez strop do góry. Tu kolejność mogę pomylić 4. warstwa dociskowa - jastrych np 5. hydroizloacja - różne metody, papy, membrany, hydroizolacje w zaprawie, płynne folie itd 6. Posadzka - tu też dowolność dodatkowo jeśli jest terakota to jeszcze klej. Animus nie chcę robić takich półśrodków. W projekcie nie planowałem obniżać sufitu w garażu. Nie chcę robić teo najtaniej ale też nie iść na maksa w podejście systemowe ponieważ nie są one przygotowane pod żywice tylko pod ceramikę i zaprawę klejową. Tak mam styro między garażem a domem. Wracając do warstw. Na wyprowadzenie spadku mam dwa pomysły. Jeden tak jak podpowiadacie czyli wyprowadzić spadki na stropie i tu prośba o pomysły z czego konkretnie. Sprawdzałem strony np Mapei lub Kreisel http://www.leroymerlin.pl/materialy-budowl...75048,l372.html mają takie. Ale tu grubość do 8 cm. trzeba to pewnie wzmocnić siatką, dodatkiem do betonu (włosy) lub coś innego. Drugi pomysł nawet parę ofert już mam to styro spadkowy. wychodzi od 180zł do 250zł za metr 3. Potem w pierwszym przypadku termoizolacja w drugim już jest. Potem ten drenaż. Są maty ale ktoś mi też powiedział że można położyć agrowłóknine tylko grubszą Potem dociskowa warstwa. I tu pytanie jeśli pójdę pierwsza ścieżką czy tą warstwą mógłbym dorobić kolejne 3 cm spadku? Tu jak rozumiem suchy jastrych może być byle zdylatowany odpowiednio. Czytałem że 3m2 to jest takie maksimum. Hydroizolacja no i tu pojawia się zagwozdka czy żywica poliuretanowa (elastyczna) jest już hydroizolacją czy coś mod nią powinno pójść. O papie są rózne opinie ale z reguły że najtańsza i najgorsza. Membrany ala Restrix, hydroiolacje jak drogie Sopro lub tańsze Mapei, Atlas, Ceresit Ekonomicznie nie znaczy po najniższej linii oporu ale też bez niepotrzebnych warstw. O to mi chodzi.
 8. Witam, potrzebuje wsparcia w ustaleniu warstw jakie powinny być na tarasie nad garażem nieocieplonym (załączam rys poglądowy) Obecnie mamy wylany strop bez zachowanych spadków. Planujemy posadzkę z żywicy poliuretanowej. Warstwy jakie planuję zrobić to licząc od dołu: Termoizolacja z EPS 150 Aqua lub Styrodur Wylewka dociskowa z zachowaniem spadków np. suchy jastrych, wraz z dylatacjami Taśmy hydroizolacyjne przy styku stropu z budynkiem i na dylatacjach (Sika lub Renoplast) Posadzka z żywicy z posypką (hydroizolacja) Całość wykończona profilami Renoplastu i rynną barierki montowane do policzków Myślałem o styro spadkowym ale koszty by mnie zabiły a i bez tego będą duże. Nie mam attyki ani murku oporowego i zastanawiam się czy jastrych nie zjedzie z tarasu. Przeszukałem net i trudno mi znaleźć rozwiązanie dla posadzki wykonanej z żywicy. Wszystkie dotyczą posadzek z płytek lub drewna. Oparte są na rozwiązaniach wielowarstwowych. Nie tłumaczą czy potrzebna jest w takim jak mój przypadku warstwa drenażowa i już zaczynam głupieć. Chciałbym połączyć ekonomiczność rozwiązania ze skutecznością. Prośba ogromna bez wycieczek osobistych, prośba o radę a nie docinki. Pozdrawiam i prośba o opinię i pomoc Mariusz taras_pogl_dowy_rys_1_.pdf
 9. Posłuchałem Sprzedawcy, koszt faktycznie nie wyszedł dużo większy przy kosztach okien i montażu.
 10. Liczba zaczepów więcej to 3 szt. Dzięki Demo za odp
 11. Chciałbym byście pomogli mi zweryfikować opinię sprzedawcy. Planuję w domu reku i chciałbym założyć w niektórych miejscach oprócz fixów okna typu R, by je móc umyć. Jeden ze sprzedawców powiedział co cytuje: "skrzydła RU są szczelniejsze (mają więcej zaczepów obwodowych) a różnica w cenie jest 50zł na skrzydle" Czy powinienem się zgodzić z tą opinią? Okna V82 producenta z Tczewa.
×
×
 • Utwórz nowe...