Skocz do zawartości

Budujemy Dom - podstawa domu

Redakcja Budujemy Dom
  • Posty

    494
  • Dołączył

  • Ostatnio

  • Dni najlepszy

    3

Budujemy Dom - podstawa domu last won the day on września 6 2022

Budujemy Dom - podstawa domu had the most liked content!

Ostatnio na profilu byli

13 835 wyświetleń profilu

Budujemy Dom - podstawa domu's Achievements

Aktywny

Aktywny (3/4)

37

Reputacja

  1. Najpierw trzeba całkowicie usunąć wszystkie fragmenty tapety i kleju. Potem należy sprawdzić, czy całe podłoże jest stabilne, tzn. czy nic nie odpada od ściany. Trzeba też zaszpachlować ewentualne pęknięcia. Gładź można nałożyć wtedy, gdy ściana nie ma dużych odchyleń od płaszczyzny, bo nie da się ich w ten sposób zniwelować. No i sprawa kluczowa - nałożenie gładzi wymaga pewnej wprawy. Można oczywiście spróbować posiłkować się tutorialami z YT, ale nie ma gwarancji, że efekty będą zadowalające...
  2. Jak wygląda ta łazienka, że nie da się poszerzyć otworu drzwiowego przynajmniej o 10 cm? Przecież teraz to mogą być problemy, żeby wstawić tam np. pralkę...
  3. Wszystko zależy od zapisów w umowie. Teoretycznie powinno to oznaczać tyle, że właściciel dostaje klucz i może się wprowadzać. W praktyce bywa z tym różnie.
  4. Niestety nie ma co się spodziewać spektakularnych efektów. Tu kilka osób dzieli się radami w podobnym temacie:
  5. Tu jest dyskusja na podobny temat:
  6. No ale przecież jeśli sprawa trafi do sądu, to potrwa lata.
  7. Kluczowe jest to, czy w nowym pomieszczeniu sedes da się ustawić blisko pionu. Jeżeli tak, to nie będzie problemu ze zmianą lokalizacji.
  8. To, że teraz nie ma tam wilgoci nie znaczy, że nie pojawi się po ociepleniu wełną. Szczelina wentylacyjna jest niezbędna - można poczytać na ten temat np. w tych artykułach: https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/20439-jak-zapewnic-prawidlowa-wentylacje-dachu https://budujemydom.pl/stan-surowy/dachy-i-rynny/a/14105-wentylacja-dachu-konieczne-sa-przestrzenie-wentylacyjne
  9. O bezpieczeństwo nie ma co się martwić, w takich blokach to faktycznie norma. Podwieszany sufit będzie ok, ale pękniecia i tak pewnie powstaną, tyle że na styku ze ścianami.
  10. Takie prace to ingerencja w konstrukcję dachu, dlatego należy je zgłosić w odpowiednim wydziale starostwa powiatowego.
  11. Tak, w zakładce programy komputerowe jest narzędzie do doboru podłogówki. Nie pobierałem go, ale mam nadzieję, że będzie przydatny.
  12. Proszę zerknąć np. na stronę Purmo, mają tam takie programy do pobrania.
  13. 1. Proponuję spytać w banku. 2. Dużo zależy od robocizny, ale w przybliżeniu można tyle liczyć. 3. Zasadniczo najdroższa do wykończenia jest łazienka i ew. kuchnia, bo tam jest najwięcej instalacji i z reguły kładzie się płytki, a to jest najbardziej pracochłonne.
  14. Można zastosować maty wygłuszające albo wykonać tzw. przedściankę akustyczną. Więcej o tym sposobie: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/23290-skuteczna-izolacja-akustyczna-pomieszczen-krok-po-kroku
  15. Nie mam tego tekstu, ale wydawało mi się, że chodziło o ingerencję w elewację i kwestie niespójności architektonicznej, a nie naruszenia konstrukcji. Ale mniejsza z tym, czasami nadzór coś tam zadziała:)
×
×
  • Utwórz nowe...