Skocz do zawartości

kotyl

Uczestnik
  • Posty

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez kotyl

  1. Jestem na etapie wylewek i majster chce mi przeciąć podłogę w salonie i miedzy kuchnią a salonem dylatacjami. Na zdjeciach z forum nie zauważyłem u nikogo takich dylatacji ? Czy przy takiej powierzchni podłogi są one potrzebne ? Martwi mnie to ze względu na późniejsze płytki, które będę musiał dopasować do dylatacji.

  2. Jakie schody strychowe monotwaliście i w którym miejscu ? W kosztorysie mam 70x111 ale znalazłem tylko 70x120. Czy jest możliwość zamonotwania ich w korytarzu, czy muszą być w którymś pokoju? Bardzo bym prosił o jakieś fotki jeżeli posiadacie.
  3. Cytat

    ale grzybki też w poprzek połaci

    knauf

    a sam zacytowałeś że pytający tylko oczekuje porady jak ma to przykręcić ale tak jak chce .
    a chce jakby nieco bez sensu co sam przyznajesz icon_smile.gif


    Dzięki serdeczne za wszystkie porady, a teraz trochę z innej beczki. Moje poddasze na klatce schodowej wygląda tak jak na poniższym zdjęciu:
    Pytanie moje jest następujące: Mając zewnętrzne krokwie za ściankami działowymi czy aby wykonać konstrukcję z profili do zabudowy skosu wystarczy jak przykręcę wieszaki kotwowe tylko do tych dwóch krokwi (rozstaw między krokwiami 85cm) ? Czy może trzeba jakoś inaczej to rozwiązać ?
  4. Cytat

    a po jakiego grzyba chcesz profilami powtórzyć konstrukcję ???
    masz co 40 ??
    esy przykręcasz wzdłuż krokwi i jętek a profile główne w poprzek
    na you tubie poszukaj gips karton itd.


    Moje pytanie dotyczyło wkrętów jakimi mogę w taki sposób przykręcić wieszaki ES.

    Wg. informacji które są zamieszczone na stronie producenta Knauf przez eksperta budowlanego stosowanie stelaża krzyżowego podwójnego stabilizuje i wzmacnia całą konstrukcję, natomiast i sposób mocowania profili głównych do jętek (wzdłuż czy w poprzek jętki) jest dowolny, należy tylko zachować odpowiednie rozstawy profili głównych i nośnych.
  5. Witam
    Jestem w trakcie prób zabudowy poddasza, a dokładniej próbuję kręcić stelaż pod płyt gk. Pytanie moje jest następujące: Sufit podwieszany podwójny krzyżowy, profile cd główne będą podwieszone do jętek na wieszakach ES takich jak na zdjęciu
    wieszak ES
    Jętki mają grubość 8 cm a wieszak 9cm więc za boczne oczka nie mogę go przykręcić, muszę to zrobić za środkowe oczko tylko za bardzo nie wiem czym mogę to przykręcić ? Czy mogą być to dwa wkręty do drewna 3,5x45z podkładkami ?
  6. Cytat

    Właśnie tynkujemy, przed nami podłogi i wykończenie. A Ty na jakim jesteś etapie? (a stolarze z Rawicza a nie Raciborza...)



    O to chyba zaczęliśmy prawie w tym samym okresie bo ja też jestem na etapie tynków, my kładziemy gipsowe w cenie 25 zł z materiałem od metra jak u Was to wygląda ?
    Jeżeli chodzi o schody to my nie mamy wylewanych, stolarz będzie stawiał od początku.
  7. Cytat

    Od 5500 - 7900. Oczywiście rzeczywiście zależy to od materiału, regionu i stolarza.

    Bardzo dziękuję. Stolarze jeżdżą po całej Polsce. W moim regionie (Legnica) cenieni są stolarze z Raciborza. Nam stolarz za proste schody z jesionu (bez podstopni) z prostą barierką "zawołał" 9150zł. Cena wydała nam się zawrotna, więc chcielismy bliżej przyjrzeć się tematowi i okazało się że można kupić gotowe stopnie po kilkadziesiąt zlotych za sztukę i samemu przykleic. Koszt całej operacji (gotowe elementy do poręczy mozna kupic w markecie budowlanym) nie powinien przekroczyć 3000zł.



    Gdzie w okolicy Legnicy budujecie swoją Żurawke ? Ja buduję pod Złotoryją. Na jakim etapie jesteście ?
  8. Cytat

    Hej, My jesteśmy właśnie na etapie instalacji wodno kanalizacyjnej i CO. Co prawda zdecydowaliśmy się na Żurawkę 4 więc domek troszke większy ale do rzeczy...
    Wycena całości wraz z piecem i grzejnikami (piec gazowy Viessman z zasobnikiem 120l) wyszła 22 000 materiał + ok 6000 ma być za robotę. Oczywiście cana może sie finalnie delikatnie różnić, jakieś kolanka mogą jeszcze dojść albo coś może zostać ale rozliczenie będzie już na koniec po zrobieniu całej instalacji.
    W domu będziemy mieli grzejniki (z uwagi na grzanie gazem będą dużo większe niż w projekcie tak więc to też może mieć wpływ na wycenę - co będzie źródłem ogrzewania) oraz podłogówkę standardowo wiatrołap kuchnia, łazienki i pralnia.
    Materiały nie najtańsze i nie najdroższe, że tak powiem klasa średnia icon_smile.gif
    W wycenie nie uwzględnione są stelaże do wc.


    Ja jestem po rozmowie z pierwszym z hydraulików koszt całej instalacji wycenił na 7500 (robocizna). Planujemy podłogówkę na całym dole i w łazience na piętrze poza garażem.

    Mam pytanie odnośnie przyłączenia domu do skrzynki energetyki ZK. Instalację wewnątrz domu chciałbym zrobić sam (wspólnie z teściem elektrykiem nie pracującym w zawodzie) kabel do skrzynki i wykop zamierzam też sam zrobić. Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć co potrzebuję aby przyłączyć się do skrzynki ZK ?
  9. Cytat

    Chyba jednak łasica lub ptaki. Zamontowalismy elekroniczny odstraszacz i chyba sobie poszło



    U nas właśnie dobudowana zostala scianka z gazobetonu do murlaty. Daje to te korzyść, że skos zaczyna się wyżej. Ponadto u nas wykończenie było betonowe i trudno byłoby do niego montowac stelaz pod płyty gk. Jeśli chcesz dodatkowo docieplić ściankę konankową, możesz dać regips na całej długości.



    Masz może jakąś fotkę z tego etapu budowy ?
  10. Jestem na etapie wyboru Tynkarza i każdy mi mówi co innego odnośnie ścianki kolankowej. Chodzi mi o łączenie ścianki kolankowej z zabudową z kartongipsu na skosach. Czy konieczne jest dobudowanie kawałka ścianki kolankowej do murłaty czy zabudowa z płyt na skosach wyjdzie poniżej murłaty? Jeżeli trzeba zabudować murłatę to jaką metodą ? małymi bloczkami betonu komórkowego ? czy cała ściankę kolankową regipsem ? Jestem bardzo ciekawy jak wy rozwiązaliście ten problem.
  11. Jestem na etapie wyboru rolet zewnętrznych, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie,czy macie wszysckie rolety elektryczne czy tez ręczne, a jesli elektryczne to na jakich silnikach i jak się wam sprawują? Czy na drzwiach tarasowych montuje się jedną czy dwie rolety i ile silników ją obsługuje?
  12. Jestem na etapie zamykania budynku SSZ, koszty poszczególnych etapów poniżej:
    Żurawka powiększona o 50 cm od strony garażu.

    Dokumenty (projekt, adap., kierownik, geodezja itd.) - 10 100 zł
    Poziom 0 - materiały bud. - 23 200zł
    Sciany,strop, dach,kominy, scianki działowe - materiały bud. 63 000zł
    Okna dachowe - 6 300zł
    Okna 14 900zł
    Przyłącza Wod-Kan - 7 000
    Robocizna - 42 500zł

    W sumie SSZ bez bramy garażowej i drzwi - 158 000zł

    Bardzo bym prosił o jakieś informacje jak wygladają u was koszty kolejnych etapów (hydraulika, elektryka, tynki, posadzki itd.)
  13. Mam pytanie do wszystkich którzy już zmierzyli się z tematem wyłazu dachowego i ławeczek kominiarskich. W projekcie jest uwzględniony jeden wyłaz (bez ławeczki) w okolicy komina od kominka, przy kominie od pieca centralnego ogrzewania nie ma wyłazu ani ławeczki. Mój kierownik mówi żebym robił tak jak jest w projekcie i nie kombinował z ławeczkami i stopniami do drugiego komina, ale czy przypadkiem później nie będę miał problemów z odbiroem kominiarski ? Na forum jest wiele różnych fotek jedne z ławkami drugie z dwoma wyłazami inne tylko z jednym. Bardzo proszę o jakieś informacje i wasze doświadczenia w tej kwestii
  14. Cytat

    Przeliczylas ile Ci bedzie potrzebnych cegiel i ile pracy i czasu kosztuje wymurowanie komina z cegly?

    Ja dostalem oferte na komin IcoPal z30 letnia gwarancja za 3000zl.




    Obmurowanie komina systemowego cegłą klinkierową, w moim przypadku koszt robocizny to 1400 zł, ilość cegieł ok.700.
    Czas pracy ok 4 dni.
  15. Cytat

    Cześć. Jestem na początku budowy Domu w Żurawkach icon_smile.gif Zalałem dopiero fundamenty. Podeśle mi ktoś koszty ( ile go wyniosły, poszczególne etapy budowy, abym miał porównanie ). Z góry dzięki marcineditt@gmail.com

    Będę wdzięczny icon_smile.gif



    W moim przypadku do poziomu "0" koszty były następujące:

    Materiały budowlane: 23 200 zł
    Robocizna: 12500 zł

    Z tym, że dom mam trochę podniesiony. Ściany fundamentowe mam na 1,6m i kierownik dołożył jeszcze wieniec na fundament.
  16. Cytat

    Koszty jakie ponieśliśmy by wyprowadzić fundamenty do takiego stanu jak na zdjęciach wyniosły:

    Projekt 2083
    mapka 600
    adaptacja 1000
    zebranie humusu 300
    drut do zbrojenia 65
    strzemiona (na całą budowe) 610
    mini koparka fundament 100
    geodeta (tyczenie fundamentu) 600
    beton b20 + pompa 3055
    sznurek budowlany 9
    wiadra 14
    kielnie 18
    bloczki m-6 1000szt 2300
    pojemnik na zaprawe 14
    Cement 300
    młotek gumowy 15
    szypa 32
    łopata 32
    disprobit 20 kg 35
    folia 50zł


    Plus okazyjnie kupiłem przewody elektryczne
    3x1,5 mm2 200m 200 zł
    3x2,5 mm2 100m 100zł

    Łącznie wyniosło mnie wszystko jak na ten stan: 11532zł

    No ale jeszcze muszę dokupić kilka worków cementu, styropian, oraz kilka wywrotek piachu do wypełnienia wnętrza fundamentu i oczywiście disprobitu kilka wiader bo narazie wziąłem by ocenić jakie jest jego zużycie.

    Pręty zbrojeniowe na całe fundamenty dostałem od teścia bo gdzieś mu tam zalegały od kiedyś ( jeszcze trochę zostało nawet)

    Cała praca wykonywana moimi i ojca rękami. Jutro mija 2 tygodnie od zalania fundamentów.

    Także oczekuje że z wszystkim fundamenty będą mnie kosztować poniżej 20tyś icon_smile.gif

    Plan również na cała budowę by jak najwięcej zrobić samemu czyli fachowca tylko do rozprowadzenia kanalizy, kładzenia płytek, szpachlowania oraz tynków i posadzek maszynowych no i może ewentualnie do położenia dachówki ale to już będę myślał na późniejszym etapie.



    Adaptacja 1000zł ? co w ramach tej kwoty miales zalatwione przez projektanta ?
  17. Cytat

    Coś tu cicho ostatnio. To może się pochwalę.
    [attachment=22085:IMGP8630.jpg][attachment=22084:IMGP8629.jpg]


    Witam
    Kominek pierwsza klasa, ja na chwilę obecną jestem na etapie stropu i kominów. Czy kanały wentylacyjne z kuchni ciągnąłeś od parteru czy tak jak w projekcie od stropu ? A jeśli od stropu czy rozwiązywałeś jakoś problem skroplin z kanałów wentylacyjnych ?

    Albo może ktoś z mieszkających żurawkowiczów może mi powiedzieć czy, robiąc kanały wentylacyjne wg. projektu, owe skropliny u nich się pojawiły czy nie ?
×
×
  • Utwórz nowe...