Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kotyl

Uczestnik
 • Posty

  25
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kotyl

 1. Jestem na etapie wylewek i majster chce mi przeciąć podłogę w salonie i miedzy kuchnią a salonem dylatacjami. Na zdjeciach z forum nie zauważyłem u nikogo takich dylatacji ? Czy przy takiej powierzchni podłogi są one potrzebne ? Martwi mnie to ze względu na późniejsze płytki, które będę musiał dopasować do dylatacji.
 2. Jakie schody strychowe monotwaliście i w którym miejscu ? W kosztorysie mam 70x111 ale znalazłem tylko 70x120. Czy jest możliwość zamonotwania ich w korytarzu, czy muszą być w którymś pokoju? Bardzo bym prosił o jakieś fotki jeżeli posiadacie.
 3. Rozumiem że to na sufit, a na skos ? tylko wieszaki do krokwi co 40cm, profil cd60 i na ściany ud?
 4. Dzięki serdeczne za wszystkie porady, a teraz trochę z innej beczki. Moje poddasze na klatce schodowej wygląda tak jak na poniższym zdjęciu: Pytanie moje jest następujące: Mając zewnętrzne krokwie za ściankami działowymi czy aby wykonać konstrukcję z profili do zabudowy skosu wystarczy jak przykręcę wieszaki kotwowe tylko do tych dwóch krokwi (rozstaw między krokwiami 85cm) ? Czy może trzeba jakoś inaczej to rozwiązać ?
 5. Moje pytanie dotyczyło wkrętów jakimi mogę w taki sposób przykręcić wieszaki ES. Wg. informacji które są zamieszczone na stronie producenta Knauf przez eksperta budowlanego stosowanie stelaża krzyżowego podwójnego stabilizuje i wzmacnia całą konstrukcję, natomiast i sposób mocowania profili głównych do jętek (wzdłuż czy w poprzek jętki) jest dowolny, należy tylko zachować odpowiednie rozstawy profili głównych i nośnych.
 6. Witam Jestem w trakcie prób zabudowy poddasza, a dokładniej próbuję kręcić stelaż pod płyt gk. Pytanie moje jest następujące: Sufit podwieszany podwójny krzyżowy, profile cd główne będą podwieszone do jętek na wieszakach ES takich jak na zdjęciu wieszak ES Jętki mają grubość 8 cm a wieszak 9cm więc za boczne oczka nie mogę go przykręcić, muszę to zrobić za środkowe oczko tylko za bardzo nie wiem czym mogę to przykręcić ? Czy mogą być to dwa wkręty do drewna 3,5x45z podkładkami ?
 7. Nie wiem w jakim celu dlatego pytam ? Usłyszałem taką opinię.
 8. Witam Czy w płytach gk na suficie w narożnikach (na łączeniu ze ścianami poddasza) należy odciąć krawędź fabrycznie fazowaną tak aby krawędź cięta przylegała do ściany ?
 9. O to chyba zaczęliśmy prawie w tym samym okresie bo ja też jestem na etapie tynków, my kładziemy gipsowe w cenie 25 zł z materiałem od metra jak u Was to wygląda ? Jeżeli chodzi o schody to my nie mamy wylewanych, stolarz będzie stawiał od początku.
 10. Gdzie w okolicy Legnicy budujecie swoją Żurawke ? Ja buduję pod Złotoryją. Na jakim etapie jesteście ?
 11. Ja jestem po rozmowie z pierwszym z hydraulików koszt całej instalacji wycenił na 7500 (robocizna). Planujemy podłogówkę na całym dole i w łazience na piętrze poza garażem. Mam pytanie odnośnie przyłączenia domu do skrzynki energetyki ZK. Instalację wewnątrz domu chciałbym zrobić sam (wspólnie z teściem elektrykiem nie pracującym w zawodzie) kabel do skrzynki i wykop zamierzam też sam zrobić. Czy ktoś z Was jest w stanie mi powiedzieć co potrzebuję aby przyłączyć się do skrzynki ZK ?
 12. Masz może jakąś fotkę z tego etapu budowy ?
 13. Jestem na etapie wyboru Tynkarza i każdy mi mówi co innego odnośnie ścianki kolankowej. Chodzi mi o łączenie ścianki kolankowej z zabudową z kartongipsu na skosach. Czy konieczne jest dobudowanie kawałka ścianki kolankowej do murłaty czy zabudowa z płyt na skosach wyjdzie poniżej murłaty? Jeżeli trzeba zabudować murłatę to jaką metodą ? małymi bloczkami betonu komórkowego ? czy cała ściankę kolankową regipsem ? Jestem bardzo ciekawy jak wy rozwiązaliście ten problem.
 14. Jestem na etapie wyboru rolet zewnętrznych, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie,czy macie wszysckie rolety elektryczne czy tez ręczne, a jesli elektryczne to na jakich silnikach i jak się wam sprawują? Czy na drzwiach tarasowych montuje się jedną czy dwie rolety i ile silników ją obsługuje?
 15. WOW !!! Robi wrażenie !!! Jestem bardzo ciekaw reszty domku. Czekam na inne zdjecia.
 16. Jestem na etapie zamykania budynku SSZ, koszty poszczególnych etapów poniżej: Żurawka powiększona o 50 cm od strony garażu. Dokumenty (projekt, adap., kierownik, geodezja itd.) - 10 100 zł Poziom 0 - materiały bud. - 23 200zł Sciany,strop, dach,kominy, scianki działowe - materiały bud. 63 000zł Okna dachowe - 6 300zł Okna 14 900zł Przyłącza Wod-Kan - 7 000 Robocizna - 42 500zł W sumie SSZ bez bramy garażowej i drzwi - 158 000zł Bardzo bym prosił o jakieś informacje jak wygladają u was koszty kolejnych etapów (hydraulika, elektryka, tynki, posadzki itd.)
 17. WOW !!! Rewelacja. Pomysł z drzwiami zamiast okna super. Pochwal sie koleżanko jeszcze jakimiś fotkami
 18. Mam pytanie do wszystkich którzy już zmierzyli się z tematem wyłazu dachowego i ławeczek kominiarskich. W projekcie jest uwzględniony jeden wyłaz (bez ławeczki) w okolicy komina od kominka, przy kominie od pieca centralnego ogrzewania nie ma wyłazu ani ławeczki. Mój kierownik mówi żebym robił tak jak jest w projekcie i nie kombinował z ławeczkami i stopniami do drugiego komina, ale czy przypadkiem później nie będę miał problemów z odbiroem kominiarski ? Na forum jest wiele różnych fotek jedne z ławkami drugie z dwoma wyłazami inne tylko z jednym. Bardzo proszę o jakieś informacje i wasze doświ
 19. Obmurowanie komina systemowego cegłą klinkierową, w moim przypadku koszt robocizny to 1400 zł, ilość cegieł ok.700. Czas pracy ok 4 dni.
 20. Witam. W projekcie jest tylko jeden wyłaz dachowy, przy kominie od kominka. W jaki sposób rozwiązaliście problem dostania się na drugi komin?
 21. Czy wykonywał ktoś z Was instalację odgromową ? Jeżeli tak, to czy byla robiona zgodnie z tym co jest w projekcie ? Czy może dopuszczalne są jakieś zmiany ? I jaki jest koszt takiej instalacji ?
 22. W moim przypadku do poziomu "0" koszty były następujące: Materiały budowlane: 23 200 zł Robocizna: 12500 zł Z tym, że dom mam trochę podniesiony. Ściany fundamentowe mam na 1,6m i kierownik dołożył jeszcze wieniec na fundament.
 23. Adaptacja 1000zł ? co w ramach tej kwoty miales zalatwione przez projektanta ?
 24. Witam Kominek pierwsza klasa, ja na chwilę obecną jestem na etapie stropu i kominów. Czy kanały wentylacyjne z kuchni ciągnąłeś od parteru czy tak jak w projekcie od stropu ? A jeśli od stropu czy rozwiązywałeś jakoś problem skroplin z kanałów wentylacyjnych ? Albo może ktoś z mieszkających żurawkowiczów może mi powiedzieć czy, robiąc kanały wentylacyjne wg. projektu, owe skropliny u nich się pojawiły czy nie ?
×
×
 • Utwórz nowe...