Skocz do zawartości

thomasel

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez thomasel

  1. Dzieki bad69boy za rade tak wiec bede rozgladał sie za solbetem 400 24 cm plus styro 20 cm i bede to omawial z moim projektantem, co do domu to bedzie on bez garazu. Co do plyty fundamentowej to czytalem o niej lecz obawiam sie ze w mojej okolicy nie znajde nikogo kto sie tym zajmuje bo tradycja ciagle gora tak wiec sciany i lawy fundamentowe, choc plyta wychodzi szybciej i taniej:)
  2. Witam!!!
    Ja natomiast mam pytanie dotyczące stropu, jak myślicie czy przy budynku parterowym lepszy bedzie strop drewniany czy tez inny np terriva czy zelbetowy. Dodam ze biore pod uwagę koszty tj. własne drzewo i system gospodarczy.
    Jakie są wasze opinie na temat stropu drewnianego i czy kiedys mozna będzie zaadaptować poddasze w budynku jesli strop bedzie drewniany.

    Pozdrawiam
  3. Witam!!
    Wiem ze na forum są już tematy dotyczące materiałów potrzebnych do budowy ścian zewnętrznych, ja z uwagi na ich ilość postanowiłem założyć nowy aby móc odnieść się do waszych rad.
    A więc zamierzam wybudować dom parterowy, niepodpiwniczony o pow. zabudowy ok. 130 m., fundamenty tradycyjne tj. ławy plus ściany z bloczków. Moje pytanie dotyczy ścian gdyż mam dylemat ( chyba jak większość ) czy budować z betonu komórkowego ( dodam że w mojej okolicy to standard ) czy też z ceramiki tj. max bądź protherm. Dodam że ściana będzie ocieplona styro. Ja zakładam solbet 30 cm plus styro 15 cm tak wiec liczę na waszą pomoc i porady.
    Dodam tez że strop będzie drewniany gdyz nie wiem czy jest sen robic inny na dom parterowy.
    Pozdrawiam
  4. Witam wszystkich aktywnych użytkowników forum
    Być może ten temat powinien znaleźć sie w zakładce nasze wymarzone domki za 200 tyś. złotych no ale do rozpoczęcia budowy zostało jeszcze dużo czasu. Póki co liczę na wasze propozycję związane z wyborem projektu domu który budować będziemy wraz z żoną na wąskiej działce 18 m.
    Chodzi o fakt budowy domu orientacyjnie do 200 tyś. złotych a mianowicie kredyt chcemy wziąć dopiero po wylaniu fundamentów tzn. za własne oszczędności przepiszemy działkę, przyłączymy media, kupimy projekt no i wylejemy fundamenty. Pozostała część to ok. 200 tyś złotych ( tak zakładamy )
    Być może tym tematem idę na łatwiznę no ale na bieżąco śledzę forum i czytam wasze opinię.
    Tak więc czy waszym zdaniem mniejsze koszty budowy związane będą z budową domu parterowego czy też z użytkowym poddaszem ( dodam że chcemy wybudować mały domek do max. 100 m2 )
    Dlatego też proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego wstępnego projektu, być może takiego którego jesteście już w trakcie budowy.
    Poniżej dodam wstępne moje propozycję tj.

    http://extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-p...j-2-bis-KRK1318

    http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/13493-zeo-2.html

    http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12494-ceti_i.html

    cz też z poddaszem użytkowym : http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/...migdalowej.html

    Proszę o wasze propozycje projektów podobnych do przedstawionych powyżej ( przede wszystkim założeniem jest budowa domu taniego tak do 200 tyś złotych mając oczywiście na myśli wykończenie )

    DZIĘKUJE Z GÓRY ZA ODPOWIEDŹI I ZAANGAŻOWANIE W TEMACIE.
    Pozdrawiam.

  5. Dziękuje za odpowiedź a na forum z pewnością wrócę, a więc dla podsumowania tematu biorąc pod uwagę wasze odpowiedzi:
    Najpierw:
    1.Trzeba udać się do gminy po wypis z MPZP albo o WZiZT dla tej działki.
    2. Jeśli możliwa będzie zabudowa zawarcie notarialnego aktu darowizny (teść podaruje działkę mojej żonie, a później współwłasność )
    3. Zlecenie opracowanie projektu budowlanego zgodnego z MPZP lub WZ
    4. Wystąpienie o wydanie pozwolenia na budowę
    5. Ubieganie się o kredyt
  6. Wiem że jeszcze wszystko przede mną jak zaznaczyłem to póki co działką jeszcze nie jest podarowana ale w tym roku z pewnością załatwimy wszystkie niezbędne sprawy, dlatego też napisałem na forum ponieważ każda wasza odpowiedź jest dla mnie bardzo ważna gdyż w tym temacie jestem laikiem. Do tej pory nie zrobiłem nic w tym temacie poza wychodzeniem w przyszłość icon_smile.gif liczę na dalsze odpowiedzi i dziękuje wszystkim wyrozumiałym i zaangażowanym w temat.
  7. dziękuje Sławomir wiesz może za bardzo rozpisałem się na temat przyszłości chodzi dokładnie o to że jak narazię jeszcze z niczym nie ruszyliśmy więc chodzi mi właśnie o podpowiedź od czego zacząć czy najpierw wraz z aktem notarialnym udać sie do notariusza czy do gminy nie mam punktu zaczepienia wiec nie chce wybiegać w przód na wszystkie etapy "budowy" bede pisał na forum no ale jak już pisałem chodzi mi o fakt rozpoczęcia tzn. gdzie iść w pierwszej kolejności aby można było rozpocząć procedurę aktu darowizny..
  8. Witam wszystkich użytkowników forum budujemydom.pl
    Jest to mój pierwszy post i mam nadzieje że napisałem go w odpowiednim dziale
    A więc w następnym roku planujemy wraz z żoną budowę domu którą wspomożemy kredytem hipotecznym
    Piszę do Was bo liczę na pomoc związaną przede wszystkim z darowizną działki od teściów chodzi mianowicie o podatek związany z tą czynnością. Najpierw bowiem musimy zacząć gdyż w tej chwili nie wykonaliśmy żadnych czynności. W internecie znalazłem bowiem wiele informacji na ten temat, dlatego liczę na któregoś z użytkowników który przeszedł już ten etap:) chodzi bowiem o to od czego zacząć tak aby można było zrobić pierwszy krok i pójść dalej w przód drobnymi kroczkami...
    Proszę o odpowiedzi bądź ewentualne linki na podstawie których będę miał możliwość "zaczepienia się" o cośicon_smile.gif
    Dodam że chodzi mi również o ewentualne późniejsze przyłącza plus wybór projektu ( nasze wymarzone mieszkanko tak do 100 m ) no i pozwolenie na budowę plus w późniejszym czasie kredyt hipoteczny.

    Pozdrawiam wszystkich i z góry liczę na odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...