
kuba1000
Uczestnik-
Posty
23 -
Dołączył
-
Ostatnio
Wszystko napisane przez kuba1000
-
Jani 63 mam jeszcze jedno pytanie. Chce zrobić tą wentylację na lunie200 tak jak na tym rysunku co mi zatwierdziłeś , ale czy jakbym chciał puścić kanały i centrale na nieocieplonym strychu, oczywiście ocieplając je wełną mineralną i streczem czy mógłbym w takiej konfiguracji zrobić jak na tym rysunku? Ps. czy taka puszka rozprężna może być ?http://www.systerm.pl/7396,s1_puszka-rozprezna-skrzynka-dluga-prosta-flx-pro-pl-75-2.html
-
Poprawiłem i mam pytanie czy w ten sposób może być?
-
Tak strych jest nieocieplony. Kanały chciałem ocieplić wełną. Jani 63 czy mógłbyś mi zaznaczyć na tym rysunku jak rozmieścić kanały wentylacyjne w lunie200, żeby było prawidłowo.
-
Ok czyli do każdego pomieszczenia doprowadzę nawiew i wywiew.
-
Ok czyli jeślibym montował luna200 to rozmieszczenie w ten sposób przewodów wentylacyjnych jest prawidłowe?
-
Czyli rozmieszczenie w ten sposób przewodów wentylacyjnych zda egzamin? Myślałem o wentylatorach typu TD bo ktoś doradził mi, że centrale nie opłaca mi się montować bo mam ogrzewanie na CO.
-
Wiem, że zrobienie czegoś dobrze bez wiedzy na dany temat jest trudne, dlatego zwracam się o pomoc na forum, żeby zasięgnąć rady znawców danego tematu. Dodałem rozmieszczenie przewodów na strychu i chciałbym się dowiedzieć czy takie coś ma rację bytu i czy zadziała. Jak zrobić sterowanie wentylatorami?
-
Witam jeszcze raz. Mam pytanie czy można jeszcze inaczej rozwiązać tą wentylację bez stosowania centrali z rekuperacją? Ktoś mi radził, żeby zastosować tylko wentylatory typu TD nawiew i wywiew? Dlatego proszę o radę czy tak można i czy to zadziała? A kanały puściłbym na strychu.
-
Nad kuchenką gazową jest okap i on ma wchodzić do kanału wentylacyjnego czy do centrali? Przewody wentylacyjne na tym rysunku mogę tak poprowadzić jak jest narysowane czy inaczej?
-
Poprawiłem i czy tak może wyglądać. Mam jeszcze pytanie kanał w kuchni zaślepiam a w pok.1 kratka z zaworem zwrotnym a kuchenka gazowa ma normalnie być podłączona do tego kanału wentylacyjnego? A czy na korytarzu też ma być jakiś nawiew czy wywiew?
-
Czy tak będzie dobrze? A i czy można łączyć w jednej kanał np. pok 2 i 3
-
Ściana północna go góry na rysunku. Wiem dlatego postanowiłem zrobić to na systemie luna ale chce wiedzieć czy mogę go zamontować główna centralę w pok.3. i jak rozmieścić przewody , w których miejscach na rysunku tylko proszę o tą pomoc.
-
Dodałem w załączniku gdzie jest najwięcej. Mam pytanie bo całą centralę luna 200 chciałbym zamontować w pok.3. i chodzi mi o to jak ją rozmieścić w których częściach mają być nawiewy a gdzie wywiewy. Wiem, że napisałeś wywiew z kuchni i łazienki oddzielną "nitką"." ale nie wiem za bardzo jak to zrobić więc mógłbyś mi to narysować.
-
Czyli tak jak chce zrobić nie zadziała prawidłowo? Czy mógłbyś mi zaznaczyć jak zrobić tą wentylację jak ty proponujesz na tym moim schemacie?
-
To jak to zrobić, żeby było poprawnie bo już nie rozumiem. Myślałem, że do pok 1,2,3. jest nawiewane powietrze a wywiew przez kuchnie i łazienkę. Podpowiesz jak to dobrze rozwiązać i odpowiesz na pozostałe pytanie "Proszę jeszcze o informację jaki wentylator nawiewny kupić ewentualnie jakiś jeszcze sterownik i jaka średnica rury bo rozumiem, że ma być rura ocieplana i w suficie montuje anemostat na końcu kanału a wyciąg w kuchni i łazience zwykła kratka? " Komin wentylacyjny łączy kuchnie i pok 1. i wychodzi na dach. Są dwa kanały. Pierwszy kanał jest podłączony do kominka, który jest rzadko używany, a drugi komin wentylacyjny jest połączony razem z pok.1 i kuchnią + okap w kuchni jest połączony do tego samego kanału.
-
Pok.1. komin wentylacyjny będzie zatkany od strony pokoju i wtedy będzie tylko kanał wywiewny przez kuchnie plus okap nad kuchenką gazową, natomiast kominek będzie używał drugiego kanału. Pok.1. komin wentylacyjny będzie zatkany od strony pokoju i wtedy będzie tylko kanał wywiewny przez kuchnie plus okap nad kuchenką gazową, natomiast kominek będzie używał drugiego kanału.
-
Tak dokładnie znowu błąd. Wejście do domu jest przez korytarz i później do pok.1 albo do kuchni i na resztę pomieszczeń. Zrobiłem na rysunku poprawki czy można w ten sposób rozpieścić kanały wentylacyjne kolor zielony i czy czerpnia może być w tej konfiguracji, że wkuje się z boku ściany? Proszę jeszcze o informację jaki wentylator nawiewny kupić ewentualnie jakiś jeszcze sterownik i jaka średnica rury bo rozumiem, że ma być rura ocieplana i w suficie montuje anemostat na końcu kanału a wyciąg w kuchni i łazience zwykła kratka?
-
Pokój 2 i 3 są pokojami do spania i dziennymi tak samo jak pok. 3. Przez korytarz się wchodzi z dworu i można z niego wejść albo do pok.3 lub do kuchni czyli można powiedzieć, że jest wewnątrz mieszkania. Więc panowie co polecacie w tej sytuacji zrobić, bo rozumiem, że wentylator nawiewny ze sterownikiem i nawiew do pok 1,2,3 a wyjście przez kuchnie i łazienkę nie wchodzi w grę?
-
PCV w całym domu a pok. 3 i łazienka stare drewniane.
-
Popełniłem błąd 208 m3
-
Myślałem o wydatku max do 2000 zł. rury ocieplane będę miał więc nie liczę tego do tej kwoty. Nie wiem jaki układ wentylacji zastosować dlatego liczę na jakieś propozycję i rozwiązania. Ktoś mi mówił, żebym zrobił z jednej strony nawiew i doprowadził z jednego miejsca od wentylatora nawiewnego czwórnik i 3 kanałami wyszedł na pokoje. W pok. 1 zaizolował kratkę wentylacyjną i wywiew grawitacyjny przez kuchnie i łazienkę ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie i jeśli dobre to jakie wentylator nawiewny zastosować.
-
Jest to mieszkanie, mieszkamy w 4 osoby. Obok nas jest sąsiad przedzielony ścianą. Problemem jest brak wentylacji nawiew i straszny grzyb na ścianach i wilgoć ok 70 - 85 %. Nad naszą częścią jest strych nie zagospodarowany tzn. nikt nie mieszka nad nami ale można normalnie chodzić po strychu. Piec jest w innej części budynku. Mieszkanie we wszystkich pokojach jest obniżone sufitem podwieszanym z płyt g/k i ocieplony wełną mineralną więc można rozmieścić przewody wentylacyjne nad stelażem. Dodałem poprawiony układ pomieszczeń. Dlatego proszę o pomoc jak rozwiązać problem i zamontować wentylację i chce to zrobić małym nakładem finansowym.
-
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić prawidłowo wentylację nawiewną - wywiewną grawitacyjną lub mechaniczną. Bez odzysku ciepła. W załączniku dodałem projekt domu. Tam gdzie jest zaznaczone komin wentylacyjny jest podłączony do jednego kanału pok,1 i kuchnia, w tym kominie są dwa kanały, drugi kanał jest podłączony do kominka. Dodam, że w prawym narożniku łazienki jest zrobiona dziura w suficie i jest wprowadzona na dach rurą 100. Proszę o przesłanie mi rozwiązania technicznego jak prawidłowo zrobić wentylację. Dom jest ogrzewany piecem na miał.