Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

kuba1000

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez kuba1000

 1. Jani 63 mam jeszcze jedno pytanie. Chce zrobić tą wentylację na lunie200 tak jak na tym rysunku co mi zatwierdziłeś , ale czy jakbym chciał puścić kanały i centrale na nieocieplonym strychu, oczywiście ocieplając je wełną mineralną i streczem czy mógłbym w takiej konfiguracji zrobić jak na tym rysunku? Ps. czy taka puszka rozprężna może być ?http://www.systerm.pl/7396,s1_puszka-rozprezna-skrzynka-dluga-prosta-flx-pro-pl-75-2.html
 2. Poprawiłem i mam pytanie czy w ten sposób może być?
 3. Tak strych jest nieocieplony. Kanały chciałem ocieplić wełną. Jani 63 czy mógłbyś mi zaznaczyć na tym rysunku jak rozmieścić kanały wentylacyjne w lunie200, żeby było prawidłowo.
 4. Ok czyli do każdego pomieszczenia doprowadzę nawiew i wywiew.
 5. Ok czyli jeślibym montował luna200 to rozmieszczenie w ten sposób przewodów wentylacyjnych jest prawidłowe?
 6. Czyli rozmieszczenie w ten sposób przewodów wentylacyjnych zda egzamin? Myślałem o wentylatorach typu TD bo ktoś doradził mi, że centrale nie opłaca mi się montować bo mam ogrzewanie na CO.
 7. Wiem, że zrobienie czegoś dobrze bez wiedzy na dany temat jest trudne, dlatego zwracam się o pomoc na forum, żeby zasięgnąć rady znawców danego tematu. Dodałem rozmieszczenie przewodów na strychu i chciałbym się dowiedzieć czy takie coś ma rację bytu i czy zadziała. Jak zrobić sterowanie wentylatorami?
 8. Witam jeszcze raz. Mam pytanie czy można jeszcze inaczej rozwiązać tą wentylację bez stosowania centrali z rekuperacją? Ktoś mi radził, żeby zastosować tylko wentylatory typu TD nawiew i wywiew? Dlatego proszę o radę czy tak można i czy to zadziała? A kanały puściłbym na strychu.
 9. Nad kuchenką gazową jest okap i on ma wchodzić do kanału wentylacyjnego czy do centrali? Przewody wentylacyjne na tym rysunku mogę tak poprowadzić jak jest narysowane czy inaczej?
 10. Poprawiłem i czy tak może wyglądać. Mam jeszcze pytanie kanał w kuchni zaślepiam a w pok.1 kratka z zaworem zwrotnym a kuchenka gazowa ma normalnie być podłączona do tego kanału wentylacyjnego? A czy na korytarzu też ma być jakiś nawiew czy wywiew?
 11. Czy tak będzie dobrze? A i czy można łączyć w jednej kanał np. pok 2 i 3
 12. Ściana północna go góry na rysunku. Wiem dlatego postanowiłem zrobić to na systemie luna ale chce wiedzieć czy mogę go zamontować główna centralę w pok.3. i jak rozmieścić przewody , w których miejscach na rysunku tylko proszę o tą pomoc.
 13. Dodałem w załączniku gdzie jest najwięcej. Mam pytanie bo całą centralę luna 200 chciałbym zamontować w pok.3. i chodzi mi o to jak ją rozmieścić w których częściach mają być nawiewy a gdzie wywiewy. Wiem, że napisałeś wywiew z kuchni i łazienki oddzielną "nitką"." ale nie wiem za bardzo jak to zrobić więc mógłbyś mi to narysować.
 14. Czyli tak jak chce zrobić nie zadziała prawidłowo? Czy mógłbyś mi zaznaczyć jak zrobić tą wentylację jak ty proponujesz na tym moim schemacie?
 15. To jak to zrobić, żeby było poprawnie bo już nie rozumiem. Myślałem, że do pok 1,2,3. jest nawiewane powietrze a wywiew przez kuchnie i łazienkę. Podpowiesz jak to dobrze rozwiązać i odpowiesz na pozostałe pytanie "Proszę jeszcze o informację jaki wentylator nawiewny kupić ewentualnie jakiś jeszcze sterownik i jaka średnica rury bo rozumiem, że ma być rura ocieplana i w suficie montuje anemostat na końcu kanału a wyciąg w kuchni i łazience zwykła kratka? " Komin wentylacyjny łączy kuchnie i pok 1. i wychodzi na dach. Są dwa kanały. Pierwszy kanał jest podłączony do kominka, który
 16. Pok.1. komin wentylacyjny będzie zatkany od strony pokoju i wtedy będzie tylko kanał wywiewny przez kuchnie plus okap nad kuchenką gazową, natomiast kominek będzie używał drugiego kanału. Pok.1. komin wentylacyjny będzie zatkany od strony pokoju i wtedy będzie tylko kanał wywiewny przez kuchnie plus okap nad kuchenką gazową, natomiast kominek będzie używał drugiego kanału.
 17. Tak dokładnie znowu błąd. Wejście do domu jest przez korytarz i później do pok.1 albo do kuchni i na resztę pomieszczeń. Zrobiłem na rysunku poprawki czy można w ten sposób rozpieścić kanały wentylacyjne kolor zielony i czy czerpnia może być w tej konfiguracji, że wkuje się z boku ściany? Proszę jeszcze o informację jaki wentylator nawiewny kupić ewentualnie jakiś jeszcze sterownik i jaka średnica rury bo rozumiem, że ma być rura ocieplana i w suficie montuje anemostat na końcu kanału a wyciąg w kuchni i łazience zwykła kratka?
 18. Pokój 2 i 3 są pokojami do spania i dziennymi tak samo jak pok. 3. Przez korytarz się wchodzi z dworu i można z niego wejść albo do pok.3 lub do kuchni czyli można powiedzieć, że jest wewnątrz mieszkania. Więc panowie co polecacie w tej sytuacji zrobić, bo rozumiem, że wentylator nawiewny ze sterownikiem i nawiew do pok 1,2,3 a wyjście przez kuchnie i łazienkę nie wchodzi w grę?
 19. PCV w całym domu a pok. 3 i łazienka stare drewniane.
 20. Myślałem o wydatku max do 2000 zł. rury ocieplane będę miał więc nie liczę tego do tej kwoty. Nie wiem jaki układ wentylacji zastosować dlatego liczę na jakieś propozycję i rozwiązania. Ktoś mi mówił, żebym zrobił z jednej strony nawiew i doprowadził z jednego miejsca od wentylatora nawiewnego czwórnik i 3 kanałami wyszedł na pokoje. W pok. 1 zaizolował kratkę wentylacyjną i wywiew grawitacyjny przez kuchnie i łazienkę ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie i jeśli dobre to jakie wentylator nawiewny zastosować.
 21. Jest to mieszkanie, mieszkamy w 4 osoby. Obok nas jest sąsiad przedzielony ścianą. Problemem jest brak wentylacji nawiew i straszny grzyb na ścianach i wilgoć ok 70 - 85 %. Nad naszą częścią jest strych nie zagospodarowany tzn. nikt nie mieszka nad nami ale można normalnie chodzić po strychu. Piec jest w innej części budynku. Mieszkanie we wszystkich pokojach jest obniżone sufitem podwieszanym z płyt g/k i ocieplony wełną mineralną więc można rozmieścić przewody wentylacyjne nad stelażem. Dodałem poprawiony układ pomieszczeń. Dlatego proszę o pomoc jak rozwiązać problem i zamontować wentylac
 22. Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić prawidłowo wentylację nawiewną - wywiewną grawitacyjną lub mechaniczną. Bez odzysku ciepła. W załączniku dodałem projekt domu. Tam gdzie jest zaznaczone komin wentylacyjny jest podłączony do jednego kanału pok,1 i kuchnia, w tym kominie są dwa kanały, drugi kanał jest podłączony do kominka. Dodam, że w prawym narożniku łazienki jest zrobiona dziura w suficie i jest wprowadzona na dach rurą 100. Proszę o przesłanie mi rozwiązania technicznego jak prawidłowo zrobić wentylację. Dom jest ogrzewany piecem na miał.
×
×
 • Utwórz nowe...