Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

kuba1000

Uczestnik
 • Posty

  23
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O kuba1000

 • Ranga
  Początkujący
 1. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Jani 63 mam jeszcze jedno pytanie. Chce zrobić tą wentylację na lunie200 tak jak na tym rysunku co mi zatwierdziłeś , ale czy jakbym chciał puścić kanały i centrale na nieocieplonym strychu, oczywiście ocieplając je wełną mineralną i streczem czy mógłbym w takiej konfiguracji zrobić jak na tym rysunku? Ps. czy taka puszka rozprężna może być ?http://www.systerm.pl/7396,s1_puszka-rozprezna-skrzynka-dluga-prosta-flx-pro-pl-75-2.html
 2. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Poprawiłem i mam pytanie czy w ten sposób może być?
 3. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Tak strych jest nieocieplony. Kanały chciałem ocieplić wełną. Jani 63 czy mógłbyś mi zaznaczyć na tym rysunku jak rozmieścić kanały wentylacyjne w lunie200, żeby było prawidłowo.
 4. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Ok czyli do każdego pomieszczenia doprowadzę nawiew i wywiew.
 5. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Ok czyli jeślibym montował luna200 to rozmieszczenie w ten sposób przewodów wentylacyjnych jest prawidłowe?
 6. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Czyli rozmieszczenie w ten sposób przewodów wentylacyjnych zda egzamin? Myślałem o wentylatorach typu TD bo ktoś doradził mi, że centrale nie opłaca mi się montować bo mam ogrzewanie na CO.
 7. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Wiem, że zrobienie czegoś dobrze bez wiedzy na dany temat jest trudne, dlatego zwracam się o pomoc na forum, żeby zasięgnąć rady znawców danego tematu. Dodałem rozmieszczenie przewodów na strychu i chciałbym się dowiedzieć czy takie coś ma rację bytu i czy zadziała. Jak zrobić sterowanie wentylatorami?
 8. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Witam jeszcze raz. Mam pytanie czy można jeszcze inaczej rozwiązać tą wentylację bez stosowania centrali z rekuperacją? Ktoś mi radził, żeby zastosować tylko wentylatory typu TD nawiew i wywiew? Dlatego proszę o radę czy tak można i czy to zadziała? A kanały puściłbym na strychu.
 9. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Nad kuchenką gazową jest okap i on ma wchodzić do kanału wentylacyjnego czy do centrali? Przewody wentylacyjne na tym rysunku mogę tak poprowadzić jak jest narysowane czy inaczej?
 10. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Poprawiłem i czy tak może wyglądać. Mam jeszcze pytanie kanał w kuchni zaślepiam a w pok.1 kratka z zaworem zwrotnym a kuchenka gazowa ma normalnie być podłączona do tego kanału wentylacyjnego? A czy na korytarzu też ma być jakiś nawiew czy wywiew?
 11. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Czy tak będzie dobrze? A i czy można łączyć w jednej kanał np. pok 2 i 3
 12. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Ściana północna go góry na rysunku. Wiem dlatego postanowiłem zrobić to na systemie luna ale chce wiedzieć czy mogę go zamontować główna centralę w pok.3. i jak rozmieścić przewody , w których miejscach na rysunku tylko proszę o tą pomoc.
 13. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Dodałem w załączniku gdzie jest najwięcej. Mam pytanie bo całą centralę luna 200 chciałbym zamontować w pok.3. i chodzi mi o to jak ją rozmieścić w których częściach mają być nawiewy a gdzie wywiewy. Wiem, że napisałeś wywiew z kuchni i łazienki oddzielną "nitką"." ale nie wiem za bardzo jak to zrobić więc mógłbyś mi to narysować.
 14. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  Czyli tak jak chce zrobić nie zadziała prawidłowo? Czy mógłbyś mi zaznaczyć jak zrobić tą wentylację jak ty proponujesz na tym moim schemacie?
 15. kuba1000

  Pomoc w zrobieniu wentylacji

  To jak to zrobić, żeby było poprawnie bo już nie rozumiem. Myślałem, że do pok 1,2,3. jest nawiewane powietrze a wywiew przez kuchnie i łazienkę. Podpowiesz jak to dobrze rozwiązać i odpowiesz na pozostałe pytanie "Proszę jeszcze o informację jaki wentylator nawiewny kupić ewentualnie jakiś jeszcze sterownik i jaka średnica rury bo rozumiem, że ma być rura ocieplana i w suficie montuje anemostat na końcu kanału a wyciąg w kuchni i łazience zwykła kratka? " Komin wentylacyjny łączy kuchnie i pok 1. i wychodzi na dach. Są dwa kanały. Pierwszy kanał jest podłączony do kominka, który jest rzadko używany, a drugi komin wentylacyjny jest połączony razem z pok.1 i kuchnią + okap w kuchni jest połączony do tego samego kanału.
×