Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

lamcpp

Uczestnik
 • Posty

  14
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O lamcpp

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @podczytywacz co proponowałbyś zrobić w tej sytuacji, żeby chociaż trochę się zabezpieczyć. Folia w płynie na ściany fundamentowane może pomóc?
 2. Folii kubełkowej jak na razie wogóle tam nie ma, zamiast tego jest dana zwykła czarna folia... Styropian na ścianach na pewno 12 cm, na fundamencie chyba też tyle ale postaram się jeszcze to zweryfikować
 3. Mam parterowy 5letni dom, ostatnio na dole przy narożnikach i w dolnej części jednego pokoju (za szafą i w okolicach listw przypodłogowych) zauważyłem grzyb. Z zewnątrz jest położony styropian, zabezpieczony folią (zwykłą czarną) i wokół domu jest opaska drenażowa. Zasypane jest to wszystko tłuczniem. Gleba jest trochę gliniasta, ale nie jakoś specjalnie. Czy zastosowanie folii kubełkowej wokół domu może pomóc zwalczyć grzyba? Czy zanim nałoże folie kubełkową dać jeszcze folię w płynie? Jeśli chodzi o wetnylacje to mam grawitacyjną, nawietrzaki w oknach są, okna dwuszybowe, w mieszkaniu
 4. W kabinie prysznicowej pomiędzy plasitkowym brodzikiem a szybą kabiny mam około centymetrowy ubytek, przez który niestety leje się woda? Czym to można uszczelnić? Próbowałem silikonem ale niestety po pewnym czasie woda się przelała, a silikon zazął pleśnieć.
 5. Odkryłem ostatnio ściągając panele że w domu przy drzwiach tarasowymi mam wilgotną posadzkę. Podejrzewam, że cieknie spod drzwi tarasowych. Pod drzwiami tarasowymi(w szczelinie pomiędzy drzwiami, a betonem) mam izolację termiczną w postaci pianki poliuretanowej. Następnie położony jest kątownik 3 x 3, który został przymocowany na sikaflex Jak widać nie było to dobre rozwiązanie, gdyż przecieka;/ Jak to powinno być prawidłowo zrobione? Czy najpierw warstwa izolacyjna czyli pianka, co później? Czy papa termo? czy coś innego do przykrycia pianki np tynk/beton a na to taśmę wodoszczelną? Czy
 6. Taras z desek modrzew europejski, wielkość około 16 metrów, deski 5 metrowe i 3 metrowe. Legary rozstawione w odległości 50 cm od siebie. Prosiłbym o informacje czy wkręty też dawać co 50 cm do każdej deski (tak jak są ułożone legary), czy można rzadziej? Bo wychodzi mi że na 16 metrów tarasu wyjdzie mi ponad 600 wkretów i trochę się boje że wkręty będą rzucały się w oczy. W każdym bądź razie, czy powinno się przytwierdzać je co 50 cm?
 7. Witam, mam przyłącze (podobne jak w załaczniku) do zlewu z ciepłą i zimną wodą, które musiałem odtynkować i trochę odkuć bloczki silikatowe żeby je skrócić. Mam teraz to przyłącze, wielką dziurę dookoła i zastanawiam się czym to zagipsować, zacementować? Gips, który mam jest napisane, że można używać na głębokość max 1 cm więc się nie nada - dziura jest około 6 cm. Czy można by tam dać np. cement? czy to nie będzie miało żadnego wpływu na przyłącze etc. Ewentualnie czym polecacie to załatać?
 8. To szlifowanie potrzebne jest bo cegły chcę użyć aby położyć je na wylewce betonowej - będę robił mały taras, cegły są z rozbiórki i dobrze byłoby aby tynku na nich nie było.
 9. Dzięki za informacje. Paca - do zacierania Paca z filcem - do wygładzania a po co ta łata do tynkowania? czy bez niej mogłoby się obejść? Czy np. duża poziomica zamiast niej mogłaby się nadać?
 10. Deską da rade:)? wsumie dużo tego nie ma a powiedz jeszcze bo widzę ze gipsu mam ponad 1 cm nałożony, czy jak będę dokładał swoją warstwę to najpierw np. nałożyć 0,5 cm, poczekać aż wyschnie a pozniej nastepne 0,5 cm? Jakieś specjalne techniki nakładania są, albo jakąś pace dużą kupić, czy deska wystarczy?
 11. Skułem pół ściany + kawałek naroznika z tynku (tynk był gipsowy). Jak teraz nałożyć nowy? Czy potrzebne są do tego jakieś specjalistyczne sprzęty czy za pomocą jakieś pacy dałoby radę nałożyć?
 12. Dowiedzialem się, że cegły (posiadam stare z rozbiórki) chłoną mocno wode, a chciałbym ich użyć jako wierzchnia warstwa tarasu ogrodowego. Powiedzcie czy znacie jakiś środek chemiczny/bądź inny (ponoć są jakieś na bazie silikonu), który służyłby temu by te cegły nie chłonęły wody, jakiś taki impregnat?
 13. Jaką tarcze i jakiej grubości do fleksa byście polecali aby usunąć tynk/cement ze starych cegieł z rozbiórki tak by ich nie zniszczyć? Do szlifowania kamienia się nada?
 14. Zrobiłem drenaż wokół swojego domu nie zostawiając miejsce na wylewke (rura drenażowa biegnie bezpośrednio przy fundamentach). Jak w takim wypadku zrobić wylewkę (prowizorycznie w miejscu gdzie ma byc wylewka dałem kamienie + podsypka żeby zagęścić. Czy można zrobić tak, że np. kamienie od drenażu zostają np do głębokości 70 cm i więcej, a wyżej zagęszczam podsypką? I jak gruba powinna być wylewka? Czy szalunek wystarczy zbudować łącząc cztery deski w formie prostokąta? Czy szalunek dawać bezposrednio na kamieninach, czy na podsypce, czy jak to zrobić? W załączniku zdjęcie.
×
×
 • Utwórz nowe...