Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

JarasD

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O JarasD

 • Ranga
  Obserwator WybieramyDom.pl
 1. Są jeszcze inne rozwiązania, które mnie interesują, np. system Fortis JS łódzkiej firmy Sukiennik [www.sukiennik.pl], lub Leier. Co sądzicie o podobnych rozwiązaniach w keramzycie. BRAMERA proszę o podesłanie na priv informacji o porotonie, które udało się znaleźć.
 2. POROTON-T 8 i POROTON-S 11 Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim materiałem ? Jestem ciekaw, czy w Polsce można to gdzieś kupić, ile ewentualnie kosztuje. Mam zamiar w przyszłym roku rozpocząć budowę, teraz jestem na etapie projektu i zastanawiam się na takim rozwiazaniem. Proszę o rady.
 3. Zależy do czego potrzebny. Jak nowy to trzeba w hurtowni elektroenergetycznej zapytać (nowy kosztuje ok 40-450 zł) . Jak może być stary to można w miejscowym zakładzie energetycznym zapytać o taki z demontażu, czasami do kupienia za grosze (transport droższy od słupa).
 4. Szukam osób, które budują lub budowały wg projektu Y10 krakowskiego biura HAWIT PROJEKT. Właśnie zakupiłem ten projekt, zamierzam go przystosować do moich potzeb i w przyszłm roku rozpocząć budowę. Może ktoś juz budował lub buduje ten dom i może podzielić się swoimi doświadczeniami. Ja generalnie rezygnuję z garaż w tym projekcie.
 5. Moc na plac budowy faktycznie zależy od rodzaju urządzeń jakie będą pracowały w trakcie budowy. Warto jednak pamiętać, że tak naprawdę o mocy jaką będziemy dysponować na placu budowy (i nie tylko) decyduje wielkość zabezpieczenia przedlicznikowego. Praktycznie we wszystkich zakładach energetycznych wielkość mocy limitowana jest wartością zabezpieczeń przedlicznikowych. Jeszcze jedna uwaga w KE ENERGA SA a i zapewne w innych dostawców energii el. tzw. prąd budowlany na działce mamy do czasu zakończenia budowy, tzn do momentu uzyskania zaświadczenia z Nadzoru Budowlanego o tym, że budynek nadaje
×
×
 • Utwórz nowe...