Skocz do zawartości

greennation

Uczestnik
  • Posty

    19
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez greennation

  1. Cytat

    Nie ma grzałek o takiej mocy:

    Ps. Te czarne "robaczki" na białym tle, to literki. One składają się w słowa, a słowa w zdania, a te w jakąś myśl.

    O ile z czytaniem nie masz kłopotów, to ze zrozumieniem zawartych tam myśli - i owszem, no ale to może wynikać z wielu powodów.

    pogrubiłem


    Może spróbuj w google...
  2. Cytat

    Myślenie, albo stosunek wiedzy do wypowiedzi, na pewno nie są Twoją mocną stroną.

    Każdy akapit (myśl) powyższego zdania, ma w sobie tyle prawdy, ile w tym, że ja jestem seksowną brunetką.



    może przeczytaj jeszcze raz, seksowna brunetko... ;)

    Wentylacja grawitacyjna jest na tyle upośledzona, że jest nieregulowalna - możesz najwyżej coś rozszczelnić albo coś doszczelnić, niestety jest tak podatna na wiele czynników zewnętrznych, że są to niskoskuteczne i doraźne rozwiązania. Przepisami określona jest minimalna wydajność poniżej której nie można zejść, a co powyżej to (wg przepisów) nieistotne. Normy określają wymagania wymiany powietrza w pomieszczeniu w zależności od jego przeznaczenia, znaczne ich przekraczanie jest marnotrawstwem energii wykorzystanej do podgrzania tegoż powietrza (w sezonie grzewczym - gdzie wentylacja grawitacyjna ze względu na różnicę temperatur i ciśnień jest najbardziej wydajna) oraz może spowodować dyskomfort.
    Stąd moje zdanie - nie ma instalacji grawitacyjnej działającej cały rok właściwie, w sezonie grzewczym wzrasta wydajność wentylacji grawitacyjnej, wietrząc skuteczniej ale kosztem kW uciekających w przestrzeń.
  3. Cytat

    Po pierwsze do moich postów to Tobie wara od nich, po drugie nie nadymaj się tak bo przyszedłeś tu i się głupio cwaniakujesz.
    Dostałeś kilka uwag w różnych tematach i widzę,że zabolało.
    Temat jest o budowie domków szkieletowych ,a nie drewnianych to taka mała różnica filozofie co stwierdziłeś ,że

    i kilka tysięcy lat temu budowali szkieletowe icon_lol.gif



    jasne - od takiego towara to wara. Twoje uwagi są znacznie poniżej mojego poziomu, nie czytałem ich...
  4. Cytat

    Rzeczywiście bardzo proste.
    150 dni w roku ogrzewanie nie jest używane.
    Właściwa wentylacja... łatwo napisać, zdecydowanie trudniej wykonać, szczególnie jeśli ma być to skuteczna wentylacja grawitacyjna działająca całorocznie.


    nie ma czegoś takiego jak właściwa wentylacja grawitacyjna działająca całorocznie. skuteczna może tak - ale zależy jakie skutki chcesz osiągnąć...
  5. Cytat

    1- Jasnowidz?

    Przy minus 30oC pewnie wyjdzie na dwór.

    2- Latem jak dom stoi pustu to tak między Bogiem a prawdą każdy kocioł za duży... bo zbędny.

    3- Patrz punk "1"... skąd wiesz że nie zużyje?



    a co się stanie z podgrzaną wodą w zbiorniku jak pojedzie do domu?
    Tendencja jest obecnie do stosowania przepływówek również w domach całorocznych, ale tu nie mam zdania. Każdy róznie korzysta.
    A w zimie, przy minus 30 zalecam jednak odpalenie kotła a nie wychodzenie na zewnątrz jak mój prześwietny poprzednik poleca....
  6. Cytat

    A Ty w czym mieszkasz cwaniaczku?
    Gościu mieszka gdzie mieszka i nic nas to nie obchodzi,a że nie ma zamiaru budować szkieletowa to jego wybór, mniej lub bardziej świadomy . I można mu wytłumaczyć w czym rzecz,ale nie takim wyśmiewanym tonem wypowiedzi jak Twój.
    A to że kiedyś budowano z drewna co to ma się do obecnej technologi szkieletowej? oprócz wspólnego mianownika jakim jest drewno nie widzę więcej wspólnych cech.



    Czy wszystkie twoje te ponad 9000 postów było równie rzeczowe? Poszukaj na forum co budownictwo drewniane ma wspólnego z drewnem...
  7. Cytat

    A Ty sam wiesz co piszesz? że czepiasz się kogoś. Jak wg Ciebie termobloczek gr 50 cm potrzebuje jeszcze ocieplenia to fajnie.
    A na dach to wełna barania ma iść bo cieplejsza.


    Tak, wiem co piszę... i właśnie dlatego stwierdzam, że prośba kolegi jest niemożliwa do spełnienia. Jeżeli założymy, że zamontuje grzałe o mocy 10 kWh a straty będą na takim poziomie, że będzie pracowała 24h/d, to łatwo wyliczyć, że będzie to 240kWh/ dobę... ale jeśli izolacja jest wykonana w cudownie perfekcyjny sposób, i system popracuje przez 3 godziny na dobę to wyliczenia będą całkiem inne...

    Ps... a czemu by tak nie ocieplić termobloczka? to kwestia potrzeb..


  8. 1. Olej izolacje, przy minus 30 nie będziesz pewnie tam siedział
    2. Kocioł za duży na wiosne/lato/jesień ale jedyny minus to zwiększenie minimalnego zapotrzebowania na opał - Ty się tym nie martw.
    3. Podgrzewanie wody - w Twojej sytuacji - stawiałbym na przepływowe a nie na pojemnościowe podgrzewacze. Po co Ci grzać 140 l. wody jak jej nie zużyjesz? Grzej dokładnie tyle ile musisz...
  9. ja widzę jedno rozwiązanie - koza. Tanio i skutecznie, fajne ciepło, zero wilgoci itd...

    A tak poważnie - niestety gazem kosztuje - ale czymkolwiek byś nie grzał to kosztuje. Mało konkretne pytanie i nie wynika z niego jaki rodzaj instalacji masz w tych pomieszczeniach - grzejniki, czy wcale...
    Jeśli chodzi o izolacje - nie zawsze grubo znaczy dobrze. Ten "stropobalkon" na pewno swoje robi, ale pozostaje jeszcze kwestia szczelności pomieszczenia (hulające wiatry zwane wentylacją) i mostków termicznych w innych miejscach.
    Żeby było taniej trzeba najpierw izolować - sprawdź raz jeszcze co dałoby się z tym zrobić...
  10. Cytat

    Maksymalnie za 5 lat będę chciał zamieszkać w swoim własnym domu i na pewno nie będzie to szkieletówka. Nie wiem czemu, ale w tej materii jestem tradycjonalistą.


    Tak więc tradycjonalisto, w czym zamieszkasz? w jaskini czy w ziemiance??
    W Polsce od tysięcy lat budowano z drewna. Można do tej pory spotkać kilkuset letnie domy drewniane, czy drewniane kościoły. chcesz powiedzieć, że obecna chemia budowlana jest powrotem do tradycji? Czy będziesz budował może z wypalanej gliny i trzciny?

  11. Ciekawe podejście do sprawy - Koleś żąda konkretnych odpowiedzi zadając pytanie jak przedszkolak... 10cm styropianu... tylko? bez kleju, siatki, tynku i ściany? Jaka to konstrukcja? inaczej wygląda 10cm styro na cegle a inaczej na 50centymetrowej scianie z termobloczków. A dach? wełna? kozia czy barania?
×
×
  • Utwórz nowe...