Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

mppa

Uczestnik
 • Posty

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O mppa

 • Ranga
  Początkujący

Aktyw

 • Punkty pozostałe
  13
 1. Tak, ocieplanie od strony wewnętrznej zawsze budziło kontrowersje, ale dzięki obecności na rynku coraz bardziej zaawansowanych technologicznie paroprzepuszczalnych materiałów, pozwala zapewnić odpowiedni komfort cieplny wewnątrz budynku. Wbrew pokutującym jeszcze poglądom, ocieplenie od wewnątrz, wspomagające regulację wilgotności, nie grozi rozwojem grzybów czy pleśni.
 2. Odpowiedź na pytanie. Przy tak niskim współczynniku przenikania ciepła, należy szukać konkretnych wyrobów, które pozwolą nam ten współczynnik uzyskać. Nie handluje bloczkami.
 3. Gdzie można uzyskać dofinansowanie do pompy ciepła: 1. Samorząd gminny i powiatowy- nowelizacja Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r. umożliwiła m.in. osobom fizycznym otrzymywanie dotacji na pompy ciepła z budżetu gminy lub powiatu. W ustawie nie określono trybu udzielania dotacji ani sposobu jej rozliczania, dlatego poszczególne samorządy ustalają je we własnym zakresie. W tej chwili kilkanaście samorządów w Polsce prowadzi podobne programy. Zachęcamy do dowiadywania się w gminach i powiatach czy na Państwa terernie jest możliwość tego typu dotacji. Dotacje do 50% na pompę ciepła i wykonanie dolnego źródła udziela np. Miasto Stołeczne Warszawa. Szczegółowe zasady udzielania dotacji na realizację inwestycji związanych z ochrona powietrza oraz wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej okreslone są w załączniku nr 2 do uchwały nr XVII/365/2011 Rady m.st. Warszawy z dnia 16.06.2011 roku. Wnioski o udzielenie dotacji należy składać w Biurze Ochrony Środowiska w terminie do 31 maja roku poprzedzającego planowany rok realizacji inwestycji. 2. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), które wspierają projekty proekologiczne zgodnie z kryteriami i priorytetami przyjętymi w danym województwie, np. w woj. mazowieckim Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie uruchomił program "Zakup i montaż pomp ciepła” w formie dotacji. Przewidywana alokacja środków wynosi 1 000 000 zł. Data rozpoczęcia naboru wniosków to 15 marca 2013 roku i trwa do wyczerpania środków. Pozdrawiam.
 4. I jeszcze takie inspiracje..
 5. Nie da się tego podciągnąć pod pomieszczenie gospodarcze, ponieważ wyjątek w prawie budowlanym dotyczy jedynie wolnostojących budynków. Pozdrawiam.
 6. Witam, Niski współczynnik przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne można osiągnąć stosując np. ocieplenie bloczków YTONG grubą warstwą izolacji termicznej z wełny mineralnej: izolacja zewnętrzna z wełny mineralnej - 20 cm ściana konstrukcyjna z bloczków YTONG PP2/0,4 - 24 cm izolacja wewnętrzna z wełny mineralnej - 10 cm. Tak wykonana ściana zewnętrzna o grubości 54 cm osiąga współczynnik U o wartości 0,10 W/(m2K). Warto zwrócić uwagę na YTONG ENERGO - bloczki z betonu komórkowego, przeznaczone do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. YTONG ENERGO to najcieplejszy materiał budowlany, jaki można dziś kupić na polskim rynku. Bloczki YTONG ENERGO dostępne są w kilku grubościach: 24, 30, 36,5, 40 i 48 cm i pozwalają wznosić ściany o współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,19 W/(m2K), bez dodatkowego ocieplenia.
 7. Witam, dla okien istotnym parametrem jest współczynnik przenikania ciepła całego okna Uw (im niższy współczynnik, tym lepszy). Okno Vidok ma Uw = 1,3 (W/m2K), a Vertex, w zależności od rodzaju szyby (U=1,1 lub U=0,7) ma Uw = 1,35 (W/m2K) lub Uw = 1,07 (W/m2K). Warto również zwrócić uwagę na współczynnik przenikalności energii słonecznej, izolacyjności akustycznej i przenikalności światła. Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.
 8. W zestawieniu z powszechnie stosowanymi materiałami takimi jak styropian czy wełna mineralna, izolację próżniową wyróżniają kilkukrotnie lepsze parametry izolacyjne. Takie parametry uzyskuje się dzięki wykorzystaniu próżni, która jest złym przewodnikiem energii cieplnej. W 1990 r. firma Degussa wyprodukowała izolacje próżniową typu VIP z elementów krzemionki o λ=0,006–0,007 W/mK. Jako „opakowanie” posłużyła Folia Al.-foil 12µm. Całość zamknięta jest w specjalnym laminacie Al-foil i kontrolowana przez wbudowany sensor. W 2006 roku firma Owens Corning produkuje izolacje VIP „Aura” o λ= 0,002 W/mK. Zastosowanie elementów w tej technologii pozwala zredukować grubość izolacji do warstwy kilku centymetrów. Niski współczynnik przenikania ciepła ma za zadanie wyeliminować konieczność stosowania centralnego ogrzewania. Dodatkową zaletą jest ochrona przed przegrzewaniem budynku w okresie letnim. Z uwagi na wysokie koszty produkcji oraz szereg problemów technicznych nie jest to rozwiązanie szeroko rozpowszechnione. Materiał ten obecnie stosowany jest jedynie w szczególnych przypadkach np: kiedy trzeba uzyskać ścianę skutecznie chroniącą przed utratą ciepła o niewielkiej grubości.
 9. Witam, Na początek przedstawiam poniżej zestawienie materiałów izolacyjnych uwzględniające grubość danego materiału niezbędną do uzyskania przegrody budowlanej o współczynniku przenikania ciepła na poziomie 0,15 W/(m2K) - wartość taka wymagana jest dla budownictwa pasywnego w przypadku przegród zewnętrznych takich jak ściany, dachy czy podłogi na gruncie. 1. sprasowana słoma 55cm, 2. szkło piankowe 52cm, 3. płyty korkowe 30cm, 4. wełna mineralna 26-28cm, 5. styropian 25-28cm, 6. polistyren ekstrudowany 23cm, 7. izolacja próżniowa 4-5cm. Współczynnik taki można osiągnąć stosując izolację wykonaną ze styropianu lub wełny mineralnej o grubości 25 ? 28 cm. Dla porównania w budownictwie tradycyjnym standardowo stosuje się jako izolację termiczną te same materiały o grubości 12-14 cm.
 10. Witam, NFOŚiGW udziela dopłaty na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych dla osób fizycznych i wspólnot mieszkaniowych. Dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych udzielane są na zasadach określonych w Programie Priorytetowym [attachment=16182:pp_19.12.2012.pdf] Szczegółowych informacji o zasadach, warunkach i procedurze ubiegania się o dotacje na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych udziela Zespół ds. Banków: tel: (22) 45 90 964, fax: (22) 45 90 776, e-mail: oze3@nfosigw.gov.pl Pozdrawiam. pp_19.12.2012.pdf pp_19.12.2012.pdf
×
×
 • Utwórz nowe...