Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Lobes

Uczestnik
 • Posty

  20
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Lobes

 • Ranga
  Początkujący
 1. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Dziękuje za pomoc. To pewnie jeśli nie będzie problemów z formalnościami to zakup zahaczy mnie dopiero w przyszłym roku. No nic zadzwonię z ciekawości i zapytam na jakim etapie sprawie stoją.
 2. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Takie pytanie czy ktoś może wie ile mniej więcej zajmuje cały biurokratyczny proces dzielenia działki tak pi razy drzwi.
 3. Podział i pomoc przy wyborze działki

  To znaczy o tym że działka jest do poddziału dowiedziałem się przy pierwszym kontakcie z biurem nieruchomości pytając o media, zostałem poinformowany że nie jest to 1800m2 jak napisano w ogłoszeniu a może być ciut więcej bo działka jest do podziału. Podczas oględzin działki powiedziano nam że można wziąć połowę lub też całość. Na chwile obecną czekam na dalsze kroki ze strony agencji nieruchomości, w sprawie podziału, kwestii WZiZT oraz upustu z ceny startowej. Odbiegając od formalności prawnych ile może kosztować podciągniecie prądu i wody pod działkę D2 , w linii prostej to odcinek ok 60-80m. Druga sprawa posiadając udział w drodze i chcąc ja utwardzić każdorazowo muszę kontaktować się z pozostałymi właścicielami działek sąsiednich? up: Wstępnie ustaliłem iż koszt podciągnięcia wody do działki D.2 to koszt ok 10tys.zl. prąd w granicach 2tys.
 4. Podział i pomoc przy wyborze działki

  A zakładając ze właściciel działek obok "jest/była" ta sama osoba i na tamte działki posiada wydane WZiZT to czy jest jakiś myk prawny aby przenieść/poszerzyć owe warunki na ta działkę bez całego procesu administracyjnego?
 5. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Usiadłem wczoraj wieczorem i prawie ten wniosek o wydanie WZiZT wypełniłem aczkolwiek mam wątpliwości odnośnie dwóch wymaganych kwesti: Z tego co widziałem na stronie energetyki nie legitymując się aktem własności nie mogę starać się o wydanie tego typu promes i powstaje błędne koło.. Od tak mam sobie usiąść i nanieść ołówkiem na mapę projekt jakiegokolwiek domu którego jeszcze nie posiadam? Czy chodzi tu o prowizoryczne naniesienie budynku specyfikacja i gabarytami zbliżonymi do tego co chciałbym budować w przyszłości? Tutaj jeszcze pozwolicie że skorzystam z waszej wiedzy i prosiłbym o weryfikacje odpowiedzi do pytań których nie jestem pewien. Czy tutaj mogę wpisać szambo bezodpływowe i przydomowa oczyszczalnia? W zależności od wyboru.Czy musi być albo jedno albo drugie? Tutaj dla a) wpisałem 16-25kW dla b) 36 Z tą energiia cieplna ktoś cos pomoże czy mniej więcej miesci się to w granicach rozsądku? Wartosci takie ogólne znalazłem na internecie Wpisałem 1m3 Odprowadzane na terenie inwestycji
 6. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Tak też właśnie zamierzam zrobić i tak też sugerowała agentka nieruchomości. Zdam relacje co z tego wszystkiego wyjdzie.
 7. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Jestem po kontakcie z agentka nieruchomości, jest udział w drodze wewnętrznej wiec z tym problemu nie będzie. A sprawawie podzialu Pani jest zaznajomiona zna sprawę i jest chyba jakiś myk na to , czekam na termin spotkania i będę cos więcej wiedział w tym temacie.
 8. Podział i pomoc przy wyborze działki

  A zakładając ze podzieli to czy ja kupując taka dzialke uzyskam WZiZT? :P , choć pewnie pojde na latwizne i zazycze sobie sprzedaży działki z wydanymi WZiZT
 9. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Tak dokładnie to są w oznaczeniu pastwiska PsVI. Sąsiedzi się pobudowali przed wejściem tej ustawy nieszczęsnej... Jak sprawdzam na geoportalu ich działki to w informacji o oznaczeniu działki widnieją symbole PsVI i B, czyli gdyby nie ta ustawa to może i by problemu nie było. Poki co niemogę się skontaktować z agentka nieruchomości żeby się dowiedziała czegoś więcej od właściciela lub żeby właściciel zaczął się dowiadywać.
 10. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Rozumiem, dzięki , na dzień dzisiejszy wiem na pewno ,że działka nie ma WZiZT... Dla sprawdzenia mógłbym poprosić żeby po podziale działki właściciel takie WZiZT uzyskał przed podpisaniem umowy. Utwierdzilem się w tym ze agenci ograniczają się do prezentacji nieruchomości i to wszystko, bo zapewniano nas ze obok sąsiedzi się pobudowali to dlaczego miałby być problem z uzyskaniem WZiZT... Czy nie powinno to być tak prawnie obwarowane żeby sobie właściciel ta działkę mógł podzielić ale np. nie mógł jej sprzedać osobie nie będącej rolnikiem? Bo jeśli takiego rygoru niema to widzę tu pole do nadużyć prawa właściciel takich gruntów w stosunku do zainteresowanych kupnem a nie bardzo wtajemniczonych w nowe prawo...
 11. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Dzięki właśnie się tego obawiałem... Ja natomiast słyszałem ze nie można kupić większej działki jak 3000m2 będącej działką rolna i nie będąc rolnikiem. Będę dziś w kontakcie z agentka nieruchomości ciekawe co uradza z właścicielem działki...Jak się z tego będą wyplątywać. Bo po trochu zostałem wystawiony w ciemno , zmarnowałem czas i wam glowe zawracam a ostatecznie się okaże ze oni sami nic nie wiedza ze podzielić działki nie można. Jeśli tak będzie to rola pośrednika nieruchomości jako taka wydaje mi się być bardzo watpliwa. Poza kasowaniem pieniędzy za pokazanie działki nalezaloby wymagac czegos więcej od takiej firmy jak choćby znajomości przepisów czy sprawdzenia stanu prawnego w przypadku zainteresowania zakupem. Czyli podsumowując jeśli się okaze faktem to co napisales to wlasciciel tej działki na co najmniej 5 lat ma ja zamrożona... Teraz mi zaświtało ,że jeśli prawdą jest że agent nieruchomości jak również sprzedający nie są zaznajomieni w prawie to wpłacając zadatek na działkę przed tym jak oni zabiorą się za podział i znając obecne obostrzenia w podziale mialbym 100% dwukrotnosc sumy z niewywiazania sie z umowy... Tyle tylko ze mnie interesuje zakup dzialki ,a nie wykorzystywanie niewiedzy sprzedajacego i pośrednika.
 12. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Źle zrozumiałeś lub bardziej prawdopodobne ,że ja to źle opisałem. Działka przed sprzedażą ma zostać podzielona. Chcę się dowiedzieć jakiego typu dokumenty po podziale przed zakupem powinienem dostać do wglądu i gdzie to sprawdzić żeby być pewnym że wszystko jest prawnie w porządku. Dzięki za spostrzeżenia, jutro dowiem się jak z tą drogą wewnętrzna bo to wydaje się teraz kluczową sprawą. Zapomniałem dodać jednaj mało istotnej rzeczy choć moja żona zwróciła na nią uwagę. Sąsiad ten z lewej ma na końcu swojej działki sporą krytą "altanę" ogrodową gdzie zapewne w ciepłe dni robią grilla lub też - "lub też nie" odbywają się głośne nocne grille. I tak się zastanawialiśmy czy w przyszłości nie byłoby to problemem. Trochę mi głupio zakładać zawczasu jaki jest sąsiad ale jak to mówią lepiej przyjąć pesymistyczny wariant.
 13. Podział i pomoc przy wyborze działki

  Jutro się upewnię w biurze nieruchomości ale wydaje mi się iż jest udział w drodze wewnętrznej tej przy trzech działkach. Tak zaznaczyłem kierunek świata. Droga prawie o znikomym natężeniu ruchu, głownie uczęszczana przez właścicieli domków. Nie wiem jak wam się ten obraz wyświetla tutaj link bezpośredni Link do obrazu
 14. Witam serdecznie, Rozważam zakup działki pod budowę domu. Do wyboru mam jedna z działek zaznaczonych na zdjęciu D1 lub D2. Na chwile obecną działka jest oznaczona jako PsVI stanowi jedność 3882m2. W biurze nieruchomosci oznajmili ,że w przypadku zainteresowania własciciel zobowiązuje sie do podziałku działki na pół czyli po 1941m2 każda i mam możliwość wyboru. Na chwilę obecną wiem że działka nie jest objęta MPZP, nie ma też wydanych WZ. Z lewej są sąsiedzi z prawej działki są juz sprzedane zanimi stoją zamieszkałę domy. Media, przy drodze gminnej są ustawione skrzynki , woda idzie w drodze gminnej oznaczonej przezemnie na czerwono. Na przeciw działki D1 po drugiej stronie drogi jest las mieszany. Za działka D2 sa działki rolne. Droga gminna nie utwardzona. Mam następujące pytanie: 1. Czy ktoś z was orientuje się jak przebiega i ile trwa proces dzielenia działki? 2. Jakimi dokumentami po podziale powinie dysponować właściciel aby mogło dojśc do poprawnego zakupu przezemnie działki? Czy tego typu sprawdzanie formalnosci są w rekach biura nieruchomosci poprzez ktore dokonuje sie zakupu? 3. Czy nie będzie problemu aby zostały wydane WZ na działkę oznaczone jako PsVI, biorąc pod uwagę że obok sa zamieszkałe domy które miały status PSVI? 4. Jakie są wasze za i przeciw w wyborze miedzy działka D1 ,a D2, którą pownienem sie zainteresować? Mam swój typ ale chciałbym zapoznać się z waszą argumentacja (czytajcie utwierdzić się w słuszności wyboru). Dziękuję serdecznie za wszelkie rady i wskazówki.
 15. Witam serdecznie Szukam z żoną działki budowlanej, przeglądam ogłoszenia ale w międzyczasie chciałbym się przygotować od strony formalno prawnej. Im więcej czytam tym więcej wątpliwości się pojawia. Doczytałem iż obowiązują dwie formy prawne własności: prawo własności i użytkowanie wieczyste. W związku z tym mam następujące pytania: 1. Jakim symbolem lub wpisem oznaczona jest w ksiedze wieczystej osoba posiadajaca prawo własności ,a jakim użytkownik wieczysty? 2. Czy można posiadać prawo własności jesli nie jest założona księga wieczysta i niema miejscowego planu zagospodarowania terenu? 3. Jesli sprzedający posiada użytkowanie wieczyste czy w księdze wieczystej będzie wyszczególniony okres pozostały do wygaśnięcia użytkowania wieczystego? Doczytałem iż taka osoba powinna posiadać umowę ustanawiającą użytkowanie wieczyste. W umowie tej powinny być zawrte informacje na temat tego na ile lat przyznano użytowanie oraz założenia funkcjonalne dotyczące działki "np. w ciagu jakiego okresu ma zostać wybudowany dom:" 4. Odnosząc sie do pk.3 umowy ustanawiającej użytkowanie wieczyste kupujący przejmuje zobowiązania wynikające z jej tresci? Myślalem żeby kupić działke,jednakże chciałbym budowę rozpocząć za kilka lat lub potraktować ja jako inwestycje.Co w takim wypadku? Pozostaje tylko prawo własności zeby nie podlegać rygorowi z umowy? 5. Jak w praktyce wygląda przyznawanie bonifikat na przekrształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności? Czy jest przyznwane bo opinie są różne. Mam mały mętlik w głowie z jednej strony wszędzie wypisują iz użytkowanie wieczyste to zło z drugiej strony iż niechętnie dokonuje się przekształcnia w prawa własności. Z góry dziękuję za pomoc.
×