Skocz do zawartości

Kubulus

Uczestnik
 • Posty

  19
 • Dołączył

 • Ostatnio

Kubulus's Achievements

Początkujący

Początkujący (1/4)

0

Reputacja

 1. witam Czy ktoś robił tynk mozaikowy marmolit na suficie w łazience, mi się tak uwidziało i mam zamiar zrobić.
 2. No tak zgadza się, ale przez komin, który jest w ścianie muszę poprowadzić belkę zbrojeniową i to zalać betonem.
 3. cześć Podpowiedzcie jeśli wiecie jak zalać betonowy strop ze skosami w miejscu kominów. Kominy przechodzą przez strop w miejscach gdzie tenże strop ma skosy. Jeśli w tych miejscach beton będzie ułożony pod skosem to jak potem na tym wymurować dalszą część kominów? Czy one nie ,,zjadą na dół"? Jeśli macie jakieś rady, a jeszcze lepiej zdjęcia to proszę o podpowiedzi.
 4. Witam Pytanie takie: jaki strop polecacie na strop ze skosami. Zastanawiam się między akermanami albo lanym - monolitycznym. Powiedzcie jakie według was mają te dwa stropy zalety, a jakie wady, koszty itd...
 5. Już nie nie wiem jeszcze się zastanowię czy robić ten chudziak. Tak - przyznam, że szukam oszczędności. Jeszcze jedno pytanie. Mamy wrzesień mury i dach będę stawiał w przyszłym roku. Czy jeśli zdecyduje się na chudziaka to czy wylewać go teraz przed zimą czy zaczekać do wiosny?
 6. Ok dzięki za odp. Ale jeśli możesz wyjaśnij mi dlaczego jest sens? Czy dobrze ubity piasek nie spełni podobnego zadania co chudziak? Przecież 20 la temu nikt nie słyszał o podwójnych wylewkach, a domy stoją do dziś.
 7. Witam. Skończyłem murować ściany fundamentowe z bloczków teraz będzie to zasypywane w środku i tu pytanie co dalej? Czy wylewać chudziak czy można z niego zrezygnować i ułożyć na pisku folię styropian i na to zrobić wylewkę już na gotowo ( ta druga wersja oczywiście po wymurowaniu ścian i zrobieniu dachu) Zastanawiam się czy wypadku porządnego ubicia tego piasku jest sens tracić kasę na ten chudziak.
 8. Witam Pomalowałem ściany fundamentowe dysperbitem. Teraz mam zamiar obłożyć to styropianem i zaciągnąć klejem i tu moje pytanie. Czy na całej wysokości bloczków należy zaciągnąć klejem i to zasypać ziemią. Czy w takim przypadku klej nie będzie podciągał wilgoci i nie odleci potem jakiś ozdobny tynk, którym będzie wykończony cokół nad ziemią? Nie będę dawał folii kubełkowej ponieważ dom stoi na wzniesieniu, gdzie grunt jest żwirowaty a wody gruntowe, gdzieś dużo poniżej fundamentów.
 9. Tak więc u mnie ława po zalaniu w tym niższym miejscu , jej górna powierzchnia była na równi z trawą porastającą działkę . Demo i ile z tej niższej strony działki ci wyszło tego fundamentu zagłębionego w gruncie. Czy potem nadmurowałeś resztę i obsypałeś ziemią, żeby stworzyć strefę przemarzania?
 10. Kolego mhtyl - wiem i pamiętam, ale dalej mam wątpliwości i pytania. A kto pyta nie błądzi. Lepiej 4 podobne tematy na forum założyć i zrobić to dobrze niż potem żałować.
 11. Właśnie tak myślałem jak pisze Demo. Czyli tam gdzie jest na placu górka to cały fundament (te 1,2m) będzie pod ziemią, a tam gdzie powierzchnia działki jest niżej to fundament będzie w gruncie tylko ok 60 cm, a te kolejne 60 cm nadmurowane z bloczków będzie wystawać nad ziemię i ten właśnie wystający fragment należy obsypać takim niby kopcem czy dobrze rozumiem? Jeśli tak to jeszcze pytanie jak szeroki powinien być taki kopiec wokół domu aby zachować strefę przemarzania?
 12. Witam mam zamiar wykonać fundamenty pod dom niepodpiwniczony. Chcę je wykonać własnymi siłami w celu zaoszczędzenia kasy. Problem w tym, że nie wiem jaką metodą go wykonać. Dodam, że największym problemem jest dla mnie to, że w miejscu, gdzie ma stać budynek występuje spadek terenu ok60cm. W projekcie jest ława z betonu a na to bloczki - tylko jak to wykonać w praktyce, żeby zużyć jak najmniej materiału i jednocześnie zachować strefę przemarzania. Proszę o podpowiedzi jak najtaniej wykonać fundamenty na takiej działce uwzględniają spadek terenu.
 13. Witam mam zamiar wykonać fundamenty pod dom niepodpiwniczony. Chcę je wykonać własnymi siłami w celu zaoszczędzenia kasy. Problem w tym, że nie wiem jaką metodą go wykonać. Dodam, że największym problemem jest dla mnie to, że w miejscu, gdzie ma stać budynek występuje spadek terenu ok60cm. W projekcie jest ława z betonu a na to bloczki - tylko jak to wykonać w praktyce, żeby zużyć jak najmniej materiału i jednocześnie zachować strefę przemarzania. Proszę o podpowiedzi jak najtaniej wykonać fundamenty na takiej działce uwzględniają spadek terenu.
 14. witam Dzięki, że mój temat spotkał się z takim zaciekawieniem. Zapomniałem napisać, że przy różnicy w terenie 70cm długość domu to 13,5 m co daje odchył od poziomu ok. 3 stopnie. Uważam że przy tak znikomym spadku nie ma mowy o zjeżdżaniu budynku tym bardziej, że dom będzie stał na wzniesieniu a grunt to żwir dołem tak twardy że szpadel ciężko wbić. Wody gruntowe podobno dopiero 5-6m pod powierzchnią terenu. Jeśli chodzi o moje pomysły to wynikają z oszczędności i tego, że co się da to będę robił sam (nie każdy jest milionerem). A to, że trochę niezgodne z projektem to wybaczcie,ale nie oszukujmy się - kierownik dostaje kasę, kierownik wpis zrobi - oczywiście jeśli się to nie zawali, a jestem przekonany, że się na pewno nie zawali.
 15. Witam. Na wiosnę zaczynam kopać fundamenty. Będą one wylewane od dna wykopu aż pod samą powierzchnię gruntu z litego betonu. Nad grunt będą wyciągnięte i wyrównane do poziomu bloczkami. Problem w tym, że teren od jednego końca domu do drugiego ma 70 cm różnicy w poziomie i tutaj moje pytanie. Czy na całej długości domu (pamiętajmy o spadzie) mogę kopać na 1,2 metra pod powierzchnią gruntu i wtedy ława ze zbrojeniem będzie leżała na dnie wykopu pod takim samym spadkiem jaki jest na powierzchni gruntu. Czy też ta ława musi na dole być wypoziomowana? Wtedy fundament w jednym końcu musiałby mieć 1,2 a w drugim 1.9m. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Z góry dzięki.
×
×
 • Utwórz nowe...