Skocz do zawartości

Marczak

Uczestnik
  • Posty

    14
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Marczak

  1. Napisałem wyraźnie, że dzbanek jest dla mnie mało wygodny. Może to było fajne... ale kilka lat temu
  2. Dzbanek niby ok, ale jest mało wygodny. Tu nawet nie chodzi o koszta i wymianę wkładów tylko o brak stałego dostępu do czystej wody spożywczej.
  3. Suma sumarum jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji. Problem cały czas wisi mi nad głową ;)
  4. Dzięki Ten rosół całkiem niezły :P było tam w tekście coś o tym, że w danym momencie pojawiają się "rosole" chyba liczba mnoga od czegoś... nieważne ;)
  5. Powiem Ci tak... przeanalizowałem to wszystko na spokojnie i musisz mi wytłumaczyć co to znaczy: -Permeat -Rosole ?!
  6. Czuje się "mądrzejszy" czy tając takie rzeczy :P Czy mikrofiltracja i nanofiltracja używane są w procesach uzdatniania wody na pożytek domowy? Mógłbyś mi wytłumaczyć na chłopski rozum czym jest nanofiltracja?
  7. Sory, ale jeżeli ktoś wierzy w artykuły, gdzie na końcu napisane jest to nie mam pytań. Z tego co doczytałem to ultrafiltracja nie wyjaławia wody (w przeciwieństwie do odwróconej osmozy), a bardzo dokładnie ją oczyszcza. Jeżeli nie mamy wody bardzo twardej, a chcemy mieć bieżącą wodę do picia/gotowania (generalnie celów spożywczych) to śmiało możemy montować filtr z ultrafiltracją. Dużym plusem jest brak konieczności magazynowania wody... qbek17, na czym polega regulacja odrzutu wody w odwróconej osmozie? Jakie mogą być mniej więcej koszta takiego odrzutu? Nie ma utraty ciśnienia? PS. Dzbanki filtracyjne z tego co wiem (kilku znajomych używa) nie są złe, ale, żeby działały efektywnie trzeba wkład wymieniać co 2-4 tygodnie (kupa kasy na eksploatacje) i trzeba czekać aż się woda przefiltruje...
  8. A ja napisałem, że: 1l/min - najlepsza jakość filtracji - woda oczyszczona bardzo dokładnie 1l można nawet w 6 sek uzyskać - jak się odkręci wylewkę na maxa (tyle, że wtedy woda nie jest tak dokładnie oczyszczona) Chyba wystąpiło jakieś lekkie nieporozumienie :P ;)
  9. A nie jest tak, że jak woda wolniej przelatuje przez wkłady to oczyszcza się dokładniej?
  10. Doczytałem o tamtym filtrze, że to 1l/min to jest nominalna wartość - najlepsza jakość filtracji jest wtedy, a jak się odkręci wylewkę na maxa to 1l można nawet w 6 sek uzyskać.. Ciężko pamiętać, żeby za każdym razem odstawiać wodę na godzinkę... czy to ją pozbawi twardości?
  11. Ok, tak więc co polecasz? Nie chce kupować jakieś złomu gdzie odrzut będzie 10l/1l produktu
  12. Hej Panowie, poradźcie mi proszę. Od kilku dni intensywnie zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego filtra do kuchni. Mieszkam w bloku - woda oczywiście z zakładów wodociągowych. Niby powinna być czysta, ale ja wyczuwam w niej nieprzyjemny zapach chloru i mam ciągły problem z dużą ilością kamienia w czajniku (jak pije kawę, herbatę na dnie też zostaje syfek). Przeglądałem różne oferty filtrów do wody spożywczej. Niby odwrócona osmoza jest najbardziej popularna, ale odpycha mnie ten odrzut do kanalizacji.. (10l na 1l czystej wody!). Co wy na to? Czekam na jakieś alternatywy!
  13. Dobór lampy UV to w cale nie jest łatwa sprawa. Z własnego doświadczenia powiem Ci, że urządzenia gotowe z lampami uv dają zazwyczaj mierne wyniki. Oczywiście można zamontować Cintropur TIO-UV ECO , ale to już jest troszkę większa inwestycja. Ze swojej strony mogę polecić lampę TMA V10 lub V12 i do tego np. cintropura NW 25. Jeżeli chcemy przeznaczyć więcej pieniędzy to proponuję lampę Sterilight S5Q-PA i przemysłowego cintropura lub honeywella ;) Podaj dokładnie te wyniki wody to pokombinujemy
×
×
  • Utwórz nowe...