Skocz do zawartości

f_kuba

Uczestnik
  • Posty

    13
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez f_kuba

  1. Teddy to już takie bicie piany
    oczywiście że warto jesli Ci sie podoba to stosuj, kwestia gustu czy zrobic sobie z domu choinke,
    sensowne zastosowani: uważam że za telewizorem podswietlenie, ewentualnie w kuchni podszafkowe,
    wydzielane cieplo: nie ma z tym zadnego problemu przy listwach i tasmach
    wydajnośc, musisz sobie porownywać dane techniczne czyli lm. tak niby sie wokniej zużywa, jesli Ci sie nie popsuje po godzinie świecenia takze kup dobrej jakosci.

  2. Cytat

    Witam serdecznie,

    KALKULATOR, o którym Pan wspomna naturalnie uwzględnia również koszty zakupu żarówki LED. Gwarantują one żywotność ok 50000 - 100000 h. W porównaniu do zwykłej żarówki - której żywotność (ok 1000 - 2000 h) jest uzależniona głównie od częstotliwości włączania/wyłączania - żarówki ledowe dobrej jakości pracują średnio 50-krotnie dłużej. Tak więc - 50 żarówek tradycyjnych = 1 dobrej klasy żarówka led. Za 50 żarówek zapłacimy średnio 50,00 zł, za 1 żarówkę led ok 25,00.

    Co do żarówek energooszczędnych sprawa wygląda następująco:
    a) koszt podobny do żarówki led (żarówka energooszczędna 1:1 żarówka led)
    b) żywotność zależna od częstotliwości włączeń/wyłączeń - brak takiej zależności przy żarówkach led (żarówka energooszczędna 1:2 żarówka led)
    c) ogromny pobór mocy przy rozgrzaniu żarówki energooszczędnej - brak zależności przy żarówkach led (żarówka energooszczędna 1:3 żarówka led)

    Reasumując - 3:1 dla żarówek diodowych icon_smile.gif
    Wybierając żarówki LED warto zwrócić uwagę na czas gwarancji. Dobre jakościowo powinny być objęte gwarancją nie krótszą niż dwa lata (nasze taką mają).

    TAŚMY LED
    Moc światła jaką otrzymujemy dzięki taśmom LED wystarcza żeby oświetlić daną powierzchnię, jak np. blat czy wnętrze szafy. Dowodem na to jest chociażby wykorzystywanie taśm LED do oświetlania jachtów, gdzie istotny jest niski pobór mocy przy odpowiednio mocnym oświetleniu np. kajuty.

    Listwy LED dostępne są w dwóch wariantach, pierwszy są to wymiary standardowe (najczęściej 50 / 100 cm), drugi to wymiary indywidualne (dopasowane do konkretnego zapotrzebowania). W obu przypadkach jako element świetlny stosujemy taśmy led o różnych parametrach świetlnych: od 3W / mb (oświetlenie dekoracyjne) po 14W / mb (oświetlenie użytkowe). Do dyspozycji są również listwy RGB - wielokolorowe, sterowane pilotem. Ich ogromną zaletą jest bardzo prosty montaż, nie wymagający wiedzy technicznej. Wystarczy przymocować listwę do wybranej powierzchni i podłączyć do prądu icon_smile.gif



    Kolego, 90 % tego co tu napisaleś to stek bzdur :-)
    Ale najgorsze jest w tym to że Ty w to wierzysz.

    Cytat

    Niedokładnie pojmuję Twoje stwierdzenie o leku na całą ciemnotę świata, ale ja stosuję LEDy wszędzie tam, gdzie mogą one coś oświetlić, doświetlić, podbajerować icon_lol.gif



    to była taki żarcik :-)
    może muzyczny dlatego nikt nie zrozumiał

    z tymi paskami LED to przynajmniej na święta nie musisz choinki wystawiać, bo i już i tak wszystko świeci
    ale skoro inwestor zadowolony to wszystko jest ok :-)

    pozdrawiam
  3. W naszym kraju często na jest tak, że na temat wypowiadają się osoby które pojęcia nie mają o nim. Każdy Polak przecież musi się znać na wszystkim, a jak się człowiek zna na wszystkim to się nie zna na niczym.

    Pamiętam podczas moich studiów, wykład z Fizyki Jądrowej. Profesof opowiadał jaki kiedyś brał udział w dyskusji o elektrowniach atomowych. Wszyscy mieli masę słów do powiedzenia, tylko żadna z myśli nie była merytoryczna, a nikt o zdanie nie zapytał osoby, która ma ogromną wiedze na ten temat, mimo że wiedzieli że to profesor fizyki.

  4. Cytat

    gość się reklamuje... sprzedaje tylko super żarówki a konkurencja tylko słabizne icon_eek.gif



    nie tak że konkurencja tylko słabizne, oni tak samo sprzedają to samo co my.
    sam prywatnie nie wiem czy juz teraz wybrałbym LED do domu ze wzgledu na koszty.
    uzywam świetlowek energooszczdnych w domu i jest git
  5. Cytat

    a czemu nie całego domu? Wszystko zależy od barwy i jasności źródeł światła oraz ich rozmieszczenia.



    VIP42 ma racje, ale rozwinę nieco temat.
    Każde źródło światła ma pewne parametry, ważne są
    - wskaznik oddawania barw Ra (max 100) - im wyższy ten wskaźnik w danym źródle światła tym barwy oświetlane lepiej są odwozorwane czyli wygladają bardziej naturalnie.
    Tanie LEDy maja ten wskaźnik na poziomie 60-70 i uważam że to za mało.
    Aby było dobrze potrzeba ponad 80
    - barwa światła - kolor światła, wyrażany w Kelwiach (K)
    2500-2700 - ciepła barwa, jak z tradycyjnej żarówki
    3000 - barwa biała, halogen
    4000 - barwa biała dzienna
    5000-6500 - barwa biała zimna
    do zastosowań domowych lepiej uzywać 2500-3000 K.

    Teraz kilka przykładów
    źródła światła LED dobrej jakosci
    http://www.febri.pl/index.php/id_23055_mode_proddet.html
    http://www.febri.pl/index.php/id_21671_mode_proddet.html
    http://www.febri.pl/index.php/id_25059_mode_proddet.html
    słabej jakosci:
    http://www.ledowe.pl/index.php/id_5011_mode_proddet.html
    http://www.ledowe.pl/index.php/id_4926_mode_proddet.html

  6. Cytat

    Jeśli chcesz w te wakacje rozpocząć remont, to na pewno nie z pozwoleniem na budowę. Chcieć to se można, a wymogi prawne są określone i przeskoczyć się ich nie da. Również terminów administracyjnych nie skrócisz, bo to jak ciąża. Ma trwać tyle i tyle, a Twoje zamierzenia się nie liczą. Wybij sobie to z głowy.

    Ale ad rem. Podajesz zbyt mało informacji, żeby można było cokolwiek odpowiedzieć konkretnie. A wróżki ze szklaną kulą poszły już spać, bo opiły się piwem po klęsce z Czechami i śpią, bidule, jak i reszta kibiców.
    Ale ja mam dla Ciebie pewną radę. Poszukaj niedaleko siebie jakiegoś projektanta, z uprawnieniami budowlanymi, najlepiej na emeryturze, zaproś go, żeby obejrzał tę Twoją niebotyczną chałupę, a on Ci najlepiej podpowie co można z tym zrobić. I najlepiej zrobisz jak mu uwierzysz. A jak nie uwierzysz, to zawołaj drugiego. Bo zaocznie to można se można...
    Resztę rad, które tu się pojawią, możesz spuścić do toalety, bo będą tyle warte, co i spłukiwana zawartość.



    to co napisał retrofood jest w 100 % słuszne. !!! :-)
  7. a nie prawda, bo do oświetlania miast uzywa sie oświetlenia sodowego lub metalohalogekowego - to oświetlenie jest o wiele bardziej wydajne niz świetlowki energooszczedne. Jesto o wiele razy bardziej wydajne niz LEDy.
    z jakiego powodu świetlowki energooszczedne przestaja byc oszczedne przy nizszych temperaturach? ma sie rozumiec nizszych o temperatury pokojowej?

×
×
  • Utwórz nowe...