Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

shik

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez shik

 1. Witam. Jak rzekłem podaję dobowe zużycie gazu: od 16.00 04.11.2016 do 16.00 05.11.2016 dokładnie 4,862 m3. W tym czasie ogrzewanie domu do podanych temperatur, cwu, kuchenka gazowa- wszystko było używane, temperatury: po godzinie 18.00 -1, w nocy również podobnie do -2, następnego dnia od rana +3, po południu +8. Czy wielkość pieca odpowiednia? Nie wiem, nie ja się tym zajmowałem ale fachowiec- skoro on stwierdził, że taki ma być, to mu wierzę, bo to rodzina. 300 l bojler, bo na razie nie wymieniłem, ale dogrzewam go piecem na paliwo stałe (w dzień pomiarów nie dogrzewałem). Docelowo również b
 2. Jutro podam. Dopiero zaczynam ogrzewanie gazem i nie prowadziłem jeszcze żadnych poważnych statystyk, oprócz cytowanych wcześniej obserwacji pracy kotła. Temperatura na wyjściu z kotła to ok. 50 st.C- czy to jest odpowiednio niska temperatura, choć myślę, że ważniejsza jest temperatura powrotu. Dobrze myślę?
 3. Nie. podgrzewa, gdy na czujniku spadnie temperatura wody poniżej zadanej.
 4. Nie instalowałem sterownika pogodowego, tak mi zalecił instalator i serwisant pieca. Mam piec Junkers Cerapur Smart 22-3c ze sterownikiem pokojowym. Temperaturę komfort- 21 st.C, ekonomiczna- 19,5 st. C. Histereza- 0,5 st.C. Piec pracuje bardzo rzadko przy obecnych temperaturach- załącza się raz, czasem dwa razy na dobę i pracuje przez ok. 1 godzinę. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo dobre, bo chyba zużywa mało gazu, kwestia dotyczy samego pieca- czy jest to dla niego dobre.
 5. Bardzo dziękuję za sugestie. Dom mam drewniany, ocieplony wełną min. 15 cm- tego nie dodałem. Jeśli ktoś miałby jakieś inne sugestie odnośnie moich pytań, to bardzo proszę o wpisy.
 6. Czyli, jak zrozumiałem, wg Pana- powinienem grzać przez cały czas temperaturę jednakową, czy jestem w domu czy mnie nie ma?
 7. Ad.1 nie chodzi mi konkretną temperaturę komfortową. Bo- tak jak Pan pisze- jest to kwestia indywidualna. Chodzi mi o optymalne ustawienie różnicy między temperaturą komfortową, a ekonomiczną. Załóżmy komfortowa- 21 st. C, ekonomiczna- 19 st.C, czyli różnica między nimi to 2 st. C. Jak duża czy jak mała ma to być różnica aby zminimalizować zużycie gazu?
 8. Witam. Mam kilka pytań dotyczących ogrzewania piecem kondensacyjnym. Posiadam piec Cerapur Smart ZSB22-3C, bojler 300 l na c.w.u. 1. Jaka powinna optymalna różnica między temperaturą ekonomiczną a komfortową, aby zużycie gazu było jak najmniejsze? 2. Jak ustawić temperaturę na piecu, aby pracował on jak najbardziej efektywnie, ekonomicznie i nie szkodziło to samemu urządzeniu? Czy ma to być temperatura, która spowoduje rzadsze włączanie się pieca ale mocniejsze grzanie przy załączeniu się? Czy częste załączanie się pieca lecz niższa temperatura? Z poważaniem.
 9. Dziękuję, chyba o to, bo nie miałem z tym zupełnie do czynienia. pzdr
 10. Witam Słyszałem, że są wkręty za pomocą których można- poprzez wkręcanie i wykręcanie- dokonać pionowania płyt np. OSB. Wkręt taki klinuje się po dokręceniu do główki i można wykręcając i wkręcając wypionować płyty OSB na ścianie. Jeśli ktoś wie jak się one nazywają, to proszę o namiary. Z góry dziękuję.
×
×
 • Utwórz nowe...