Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Mylo

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Mylo

 1. Witam . Mam taki problem z budową. Powiem co jest może zrobione : ściany, dach, okna, drzwi, przyłącza są. Instalacja elektryczna jest w domu brak instalacji wodnej i c.o. Pozwolenie na budowę już wygasło, mam dziennik budowy i co teraz mam zrobić, czy mogę sam porobić te instalacje bez wpisów do dziennika czy muszę nająć kierownika budowy i przede wszystkim załatwić wznowienie pozwolenia? Czy jest jakaś kolejność rzeczy jakie musiałbym zrobić? Pozdrawiam.
 2. Elektryka jest zrobiona w całym domu i są papiery. Co do wpisów w DB sam nawet nie zamierzam wpisywać. Czyli z tego co piszecie najlepiej wystąpić o wznowienie pozwolenia na budowę i załatwić Kier Bud i działać dalej. To już wiem jak to wygląda. Dziękuje za odpowiedzi . Pozdrawiam
 3. Mam takie pytania: 1. Czy na wykonanie instalacji wodnej i c.o muszę załatwiać firmę która się tym zajmuje czy mogę zrobić to sam, a potem wpisać to do dziennika budowy? 2. Czy jak zrobię te instalacje to zostanie mi tylko odbiór, czy obiór będzie możliwy dopiero po tynkach? Tynki to chyba już raczej wykończeniówka zatem nie wiem czy to jest potrzebne do odbioru .
 4. Czyli teraz muszę znowu załatwić pozwolenie na budowę i kierownika. A do jakiego stanu budowy prowadzi się dziennik?
 5. Powiem tak jestem z okolic Puław. Kierownik budowy który rozpoczął budowę przeszedł już na emeryturę. Z tego co wiem żadnej decyzji o wygaśnięciu nie było ale takowe pozwolenie z tego co się pytałem jest ważne kilka lat. Co do instalacji wodnej i c.o to mogę zrobić sam instalacje i potem załatwić kierownika budowy żeby wpisał to w dziennik? W ogóle do jakiego stanu budowy prowadzony jest dziennik budowy?
 6. Data rozpoczęcia budowy r1996 ostatni wpis w dzienniku był 2001 r coś koło tego, sprawdzę dokładniej to podam
×