Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

donCorleone79

Uczestnik
 • Posty

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O donCorleone79

 • Ranga
  Początkujący
 1. donCorleone79

  budowa na działce rolno-leśnej

  teoretycznie jest możliwe ale nie na dom o wymiarach które przedstawiłem na mapie w celu uzyskania decyzji o warunkach zabudowy i nie w tym miejscu. Składając wniosek o warunki zabudowy załączyłem mapkę z zaznaczoną lokalizacją budynku i jego wymiarami. I pod ten konkretny budynek wydano (gmina wydała) mi warunki zabudowy. A po zlozeniu projektu starostwo odmawia.
 2. donCorleone79

  budowa na działce rolno-leśnej

  Ls - las R VI - rolne i linia nieprzekraczalna zabudowy od strony drogi
 3. donCorleone79

  budowa na działce rolno-leśnej

  paragraf 272 ust 2 - "Budynki mieszkalne jednorodzinne, rekreacji indywidualnej oraz budynki mieszkalne zagrodowe i gospodarcze, ze ścianami i dachami z przekryciami nierozprzestrzeniającymi ognia, powinny być sytuowane w odległości nie mniejszej od granicy sąsiedniej, niezabudowanej działki, niż jest to określone w paragrafie 12"
 4. donCorleone79

  budowa na działce rolno-leśnej

  linia lasu = granica działki leśnej
 5. donCorleone79

  budowa na działce rolno-leśnej

  Witam, proszę o pomoc. Posiadam działkę leśną. Działka ta została częściowo odleśniona i teraz jest to działka częściowo leśna a częściowo rolna. Na podstawie otrzymanej decyzji o warunkach zabudowy został sporządzony projekt budowlany. Po złożeniu projektu budowlanego na pozwolenie na budowę otrzymałem pismo, mówiące, że: "usytuowanie projektowanego budynku narusza zapisy paragrafu 271 ust.8 Rozporzadzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie Dz.U.Nr75poz690" Jak sprawdziłem dotyczy to minimalnej odległości budynku od lini lasu wynoszącej 12m. CZY SŁUSZNIE? Czy budynek zlokalizowany na części rolnej musi być oddalony od części leśnej (na tej samej działce) o 12 m? Czy od lasów na działkach sąsiednich też musi być oddalony o 12m? Moim zdaniem przepis ten nie dotyczy budynkow jednorodzinnych. Budynek został zaprojektowany jako przylegający jednym bokiem do lini granicy lasu (na mojej działce) Jeśli miałyby być zachowane odległości od działek leśnych po 12m, to nie mam miejsca na dom. Pozdrawiam
×