Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

gałuszko

Uczestnik
 • Posty

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O gałuszko

 • Ranga
  Początkujący
 1. gałuszko

  Koparka na gaz

  To zależy od tego, ile LPG będzie mieszane z ON i od wielkości butli. Myślę, że to jest tak pomyślane, żeby spokojnie starczyło na dzień pracy.
 2. gałuszko

  Koparka na gaz

  Przyjąłem, że koszt instalacji będzie wynosił 12 tys. zł, tak jak w przypadku tego dafa z filmiku. Tylko że w dafie masz zwrot po 26 tys. km, a w koparce trzeba policzyć motogodziny. Drugie założenie, to cena ON = 5,80 zł (zaokroąglam, dzisiaj taką widziałem na stacji). Trzecie, że koparka będzie piła jakieś 30 l/h. Czwarte - że będzie pracowała przynajmniej 10 godzin dziennie. 30 l ON * 5,80 = 174 zł. Zakładając 15% oszczędności kwotowych = 26,10 zł oszczędności na godzinę. 12 000 zł / 26,1 = 459 godzin pracy / 10 godzin dziennie = 46 dni.
 3. gałuszko

  Koparka na gaz

  W przypadku samochodu ciężarowego ma szansę w nawet w dwa miesiące się zwrócić: http://youtu.be/9CMs7QxzUn8. Jeżeli chodzi o koparkę, to myślę, że maszyna pracująca mniej więcej po 10 godzin i spalająca ok. 30 l/h dziennie ma szansę w 2-3 miesiące.
 4. gałuszko

  Netbook czy notebook?

  Cięta riposta :P
 5. gałuszko

  Windows 7

  Generalnie najbardziej ci, którzy mają wydajne komputery. Szwagier instalował na starszym sprzęcie i wrócił do XP. Ja osobiście jestem zadowolony
 6. gałuszko

  jak i gdzie szukać wykonawcy?

  A to oczywiście, pańskie oko konia tuczy ;)
×