Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

gucia

Uczestnik
 • Posty

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O gucia

 • Ranga
  Początkujący
 1. Ja z kolei słyszałam, że jedną zimę trzeba przecierpieć bez płotków i poobserwować w którym miejscu są one potrzebne. Przykładowo- nie będę mocowała płotków od strony ogrodu- tam mogą sobie "schodzić lawiny" . Tak więc w moim przypadku specjalne dachówki do mocowania płotków odpadają- nie wiem gdzie bedę miała zamocowane wspomniane płotki. Te popękane dachówki troche mnie przestraszyły ale z drugiej strony myślę, że ryzyko przywalenia samochodu śniegiem jest zbyt duże.
 2. gucia

  Piwnica - za, czy przeciw?

  My będziemy mieć dom bez piwnicy. Zaważyły na tym po pierwsze koszty, a po drugie woda na działce. Nie na każdym typie gruntu wskazane jest budowanie podpiwniczonego domku, a mnie nie stać na odpompowywanie wody z drenażu
 3. gucia

  Przyłącza

  Jeżeli chodzi o podlewanie ogródka to chyba można założyć podlicznik. Wsazuje on ile wody zużyliśmy nie odprowadzając jej jednocześnie do kanalizacji, więc wychodzi taniej.
 4. Widzę że się wdała jakaś dziwna dyskusja wywołana moimi informacjami. Udzielam więc prawidłowej odpowiedzi, bo widzę że jakieś herezje ktoś wypisuje na mój temat. Po pierwsze to zawsze buduje się z kierownikiem więc kto to wpisał, że chciałem budować bez, chyba nie zna się na przepisach. Po drugie dosyć powszechnym zajwiskiem (ze względów ekonomicznych) jest fakt, że nikt z ekipy budowlanej nie ma uprawnień i wtedy kierownik dyscyplinuje ekipę będąc pare razy na budowie, dba o interesy klienta i jednocześnie jest kierownikiem. Nie widzę tutaj negatywnych kolizji. Po trzecie ekipa zrezygnowała
 5. No trochę zapeszyłem z tym kredytem, ale dal mi go chociaż na inny warunkach. Obniżyli znacznieprowizję, ale nie chcieli zmniejszyć oprocentowania. Ale wczoraj podpisaliśmy umowę i teraz załatiwm wpis do hipoteki. Po moich dośiwadczeniach złota myśl: jeżeli wniosek ma być wysyłany do Centrali żeby zmniejszyć to co oddział zaproponował to lepiej nie, chyba że macie zarobki na poziomie 10.000,00/osobę. Lepiej negocjować maksymalnie z oddziałem, bo później Centrala może odebrać Wam szansę na jakiekolwiek negocjacje, pomijając że trwa to bardzo długo.
 6. Zgadzam się w 100%, tylko że my najpierw miesliśmy budować ludźmi bez uprawnień, więc zatrudniliśmy kierownika. Ekipa nam uciekła a kierownik został. Nie chcieliśmy zmieniać papierków a zaliczka już była dla kierownika zapłacona więc wzięliśmy nową firmę wykonawczą, gdzie jej szef ma uprawnienia, ale dokumenty podpisuje nasz kierownik przy okazji pęłniąć funkcję inspektora nazdoru ekipy.
 7. My kierownika budowy zatrudnilismy na samym początku. Budowa dopiero ruszyła, a kierownik już się przydał. Z mężem nie mamy czasu na to aby odwiedzać budowę w ciągu dnia, a kierownik zjawia się tam 2 razy dziennie. No i wyszło, że nasz wykonawca nie raczył zdjąć humusu, co odkrył nasz kierownik. Gdyby nie on pewnie nawet nie wiedzielibyśmy, że pod piaskiem znajduje się ten nieszczęsny humus. Fakt, że budowę nadzoruje fachowiec nie związany z wykonawcą sprawia, że śpię spokojnie.
 8. Bo najpierw przed podjęciem jakiejkoliwke czynności należy od banku uzyskać tzw. promesę. W zależności od banku jest ona płatna lub nie jednak jej koszt nie przekracza 100-200 zł. A człowiek śpi spokojnie. Pierwszym podstawowym krytetium jest ocena zdolności kredytowej. Każdy bank (ba nawet czasami każda osoba w banku) liczy ją oddzielnie, daltego też należy liczyć z pewnym zapasem. Obecnie banki które najkorzystniej oceniają zdolność kredytową to PTF BANK i PKO BP. Po drugie finansowanie 100 % kosztów budowy to fikcja. Bank może sfinansować 100 % budowy domu ale napewno niechętnie bedzie fina
 9. gucia

  Historia budowy mojego domu

  U nas budowa ruszy jutro. Mam nadzieje, że limit stresu został już przez nas wyczerpany- nasz poprzedni wykonawca ni z tego ni z owego zrezygnował. Nie powiedział dlaczego - oddał projekt i gotowe. Trochę nerwów kosztowało nas znalezienie nowego. Mam nadzieję, że będzie solidny. No cóż- wszystko "wyjdzie w praniu"
 10. gucia

  jakie pokrycie dachowe

  My też się zastanawiamy nad wyborem pokrycia. Dach mamy zaprojektowany pod dachówkę cementową. Na 90 % pokryjemy blachą - na jej korzyść przemawiają ceny elementów dodatkowych przy kryciu dachówką. U sąsiada cena różnego rodzaju dodatków do dachówki wyniosła tyle ile cena zwykłych dachówek- czyli łącznie materiały na dach kosztowały go 2 razy tyle ile planował. No i koszt krycia dachówką jest o około 40% wyższy. Boję się jednak że pod blachą na poddaszu użytkowym może być latem bardzo gorąco.
 11. My mamy projekt indywidualny. Kosztował około 4,5 tys, a mamy w tym również projekt przyłącza wodno-kanalizacyjnego (po 300,00 za każde przyłącze). Do architekta przyszliśmy z prawie gotowym projektem rozplanowania wnętrz i w jednym z katalogów pokazaliśmy mu jak powinien wyglądać nasz dom z zewnątrz. Jego zadanie polegało na "zgraniu" naszej wizji rozplanowania pomieszczeń z wymarzonym wyglądem bryły. Oczywiście dodał parę rzeczy od siebie, podpowiedział np. zsyp na brudną bieliznę (łazienka jest na poddaszu, a pralnia na dole). Dodatkowym plusem było to, że to on załatwiał wszystkie formal
×
×
 • Utwórz nowe...